Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Májcirrózissal meddig lehet élni?

Lucafilemon kérdése:

Májcirrózissal meddig lehet élni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat, segítséget, tanácsokat szeretnék kérni. Anyukámnak májcirrózisa van. Ivott nagyon sokáig, sosem volt "dühöngő" alkoholista, sosem bántott minket, sosem láttam hányni az alkohol miatt, csak szépen csendben, évtizedeken keresztül ivott meg minden este néhány pohár ezt vagy azt. Nem tudtuk megállítani, de a folyamatos óvás, féltés, veszekedés Vele, oda vezetett, hogy az utóbbi években már zugivó lett, tagadta hogy iszik bár láttuk rajta, az elrejtett üvegeket pedig nagyon ritkán találtuk meg.

Tavaly novemberben elpattantak a hajszálerek a nyelőcsövében, így került kórházba, ekkor derült ki hogy cirrózisban szenved. Azóta négyszer volt kórházban. Olyan lassan mozog mint egy ólommadár, rettenetesen le vagy fogyva és nagyon utálatos mindenkivel. A legutóbbi két alkalommal mikor bekerült a kórházba, már enkefalopátiás volt. Próbálja tartani a diétát, szegény Apukám figyel is rá, de mint kiderült, először rossz diétát is adott Neki a nővérke. Víz a hasüregében nincs. Az orvosok pedig nem mondanak semmit... November óta biztosan nem ivott egy kortyot sem, de valószínűleg ez már csak abban segít, hogy nem csinál még nagyobb bajt... Árnyéka önmagának, ellenséges, és egész nap nem csinál semmit, teljesen apatikus... Tapasztalatokat várnék. Meddig lehet így élni? Volt hasonló valakinek a családjában? Ti tudtatok segíteni? Tudtatok kihez fordulni?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2014. febr. 11. 15:58
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


27-29 vagyok.

Nekünk öcsém szerencsére nagyon jól van, jók az eredményei, sokkal aktívabb életet él, jár végre velünk kirándulni, nyaralni. Tesz vesz otthon is, azon gondolkodik, hogy 4 órában elmegy újra dolgozni is. A bőre is helyre jött, az arca sem beesett már, a kedve is jó, újra a régi a viselkedése. Étvágya nagyon jó, viszont keveset hízik, továbbra is vékony.

Hosszú távon nem tudom hogy lesz, de most elég jól van. Ő fiatal, lehet azért is regenerálódott jobban vagy nem tudom.


Te hogy vagy zoee9?

2022. júl. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim válasza:
23.:( Édesapám júliusba itthagyott minket! Egy év se telt el amióta először kórházba került! 24.-ik hozzászólására válaszolnék! Igen nagyon csúnya volt....Borzalmas napokat éltünk meg,nem kívánom senkinek. Ezt csak az tudja aki benne van! Sajnos ő választotta,nem akart változtatni,elfogadtuk, nagyjából beletörődtünk! Jobb ez így már neki is, és nekünk is,tudom csúnya dolog ilyet írni,de már nem látom szenvedni. Most már ott pihen ahová mindig is vágyott,fájdalmak nélkül :( :(
2022. nov. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim válasza:
Szia 25-ös! Nagyon sajnálom anyukádat! Amiket leírtál,sajnos ezeken mind túlestünk :(
2022. nov. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
91%

:(



31 vagyok, én viszont egy kicsit pozitív hírrel tudok jönni. Az öcsém azóta még jobban van, 10 kilot hízott, újra dolgozik, már nincs leszázalékolva.. kemény 2 év volt

2022. nov. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:

Szia 23-as! Sajnálom, hogy édesapád elment, de talán tényleg így a jobb mindannyiótoknak.

31-es örülök, hogy az öcséd jobban. Nem tudom hogy csináltátok, de nagyon jó, hogy van ilyen pozitív eset is.


Én 25-ös vagyok, anyukám állapota sokkal rosszabb, mint volt, úgy gondolom, javulásra nem számíthatunk, egy ideig bíztam abban, hogy legalább szinten lehet tartani, de már látom, hogy ez sem megy... Transzplantációra pedig nem alkalmas. Fizikai és szellemi hanyatlás. Olvasni, írni már nem tud, gondolkodni sem nagyon. Az éjjel és a nappal keveredik nála, volt, hogy hajnal 2-kor a konyhában ült és várta, hogy mikor indulnak a kórházba. Vagy hajnal 4-kor főzni készült. Persze a receptek sem jutnak eszébe, csak "hézagosan", vagy úgy sem.

A nevünkre még emlékszik és megismer bennünket. Néha érdeklődik olyan dolgok iránt, ami nem úgy vagy nem akkor történt. Pl. megkérdezi: Hazaértetek? Holott nem voltunk sehol. Állandó segítségre szorul. Fizikailag nagyon vékony és borzasztó gyenge. A nap 24 órájából jó, ha 3-4 órát van csak ébren.

Minden "szabályt" betartunk, amelyet a hepatológus mond.

2022. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

Mi sem pontosan tudjuk, de lehet sokat számít, hogy csak 36 éves, még fiatal. Járt 2 éven át egy ázsiai természetgyógyászhoz is Budapesten, bár korábban annyira nem hittem az ilyesmiben, de ki tudja...Hihetetlen szinte amilyen állapotból kijött. A kórházban több féle kezelést kapott, sokszor egymással ellentéteset, 2 orvos sem mondta többször ugyanazt, így nem vagyunk benne biztosak, hogy mi hozta elő nála ezt a pozitív változást.



Kitartást nektek kedves előző, sajnálom hogy anyukád állapota ennyire leromlott :(

2022. nov. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én egy új kommentelő vagyok, nyáron veszítettem el az egyébként elég fiatal anyukámat hasonló módon. :( nektek hogy sikerült feldolgoznotok a történeteket? Anyu olyan "gyorsan" néhány hónap alatt épült le, a kórházban pedig azt mondták, hogy rendbe fog jönni, erre 2 hét bentlét után meghalt. :( kórházba is csak úgy tudtam bevinni, hogy már agyilag nem volt tiszta, mint azt tudhatjátok.. :( míg "jobban" volt, addig tiltakozott. Utána tudtam csak elmenni vele a sürgősségire, amit a pszichiátere javasolt, ahova nyugtató miatt járt.. Őt a nevelőapám halála készítette ki ennyire, és alig több mint fél év alatt a halálba itta magát. 😭 És én olyan szinten rosszul érzem magam, hogy nem tudtam neki segíteni, valószínűleg senkivel nem tudott őszintén beszélgetni az érzéseiről, ezért dobta el így az életét.. :( de azóta is értetlenül állok a történtek előtt, mert én magamtól vittem kórházba úgy, hogy dolgozott, jött - ment, végezte a dolgát.. Persze az ödéma, sárgaság, hasi víz nála is mind mind megvoltak.. De valahogy mégis csinálta. Olyan nehéz nem úgy tekinteni erre, hogy én öltem meg azzal, hogy bevittem a kórházba. :( egyik nap még "jól" volt, másnap meg már lelegezteton a semmiből. És nem értem, mi történt a kórházban vele. Mikor bementunk, már nem válaszolt nekünk, felkelteni is alig tudtuk. Még bólintott arra, hogy mondtam neki, hogy szedje össze magát hogy haza tudjuk vinni. De már nem beszélt. És aznap éjszaka meg is halt. Nem értem, amikor előző nap még ennek semmi jele nem volt.

Segítsetek kérlek, ti, akik ezt szintén végig neztetek, hogy tudtátok így elengedni a szeretteiteket és feldolgozni magatokban azt, hogy végig neztetek, ahogy valakitek a halálba hajszolta magát? :(

2022. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
79%
Szia utolsó!Nem te ölted meg!Az èn tesom is egy honapja kórházba van három napja történt jajjogott fájt a hasa,tegnap még kommunikált jajjogott ma meg csak fekszik nem mond semmit szemét alig nyissa ki.
2022. dec. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%
Szia 38-as te vagy az aki írta hogy a testvére milyen szépen felépült (31, 34, 36-os kommentekben), ha igen akkor leírod hogy mi történt vele? Hogy van most?
2023. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Nem, a 38-at nem én írtam, az én tesóm tovabbra is jól van, dolgozik, éli az életét.
2023. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!