Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek, véleményezzetek...

Cukorbetegek, véleményezzetek kérlek, nagyon megvagyok ijedve, ez cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Pár hete hullani kezdett a hajam, és a menstruációm is késlekedett.


Elmentem orvoshoz, mert a pajzsmirigyemmel már voltak problémák, plusz túlsúlyom is van.


Nagyon oda szoktam figyelni, van saját vércukormérőm és vérnyomásmérőm, mert a túlsúly csak pár éve van, amikor kilenc hónapig nem tudtam egy baleset miatt menni, és alig tudtam mozogni. Akkor nem igazolódott egyértelműen inzulinrezisztencia, és vettem ilyen cukormérőt, rendszeresen szoktam ellenőrizni, átlagban az éhgyomri 81-95 között szokott lenni (ez a magyarban 4,5-5,3 közötti értéket jelent). Kajálás utáni maximum amit eddig mértem az utóbbi fél évben, lakodalom után, ahol durván bekajáltunk, az se volt több mint 6,9 (nálam 125).


Ma kaptam egy papírt, amiben egy mondat állt:

a múlt heti vérvizsgálat alapján ön kettes típusú cukorbeteg, kérjük jöjjön be.


Mivel nem éhgyomri mérés volt, kaja után a következő értékeim vannak:


vércukor: 105 vagyis 6,1

hba1c: 44,3 (referencia 39-47)

hemoglobin: 5,8 (referencia 4,8-5,7)


a pajzsmirigy most rendben volt, és semmilyen cukorra utaló tüneteim nincsenek, semmi soha.


Bementem az orvoshoz, aki nem akarta meghallani, hogy kérem szépen, miért diagnosztizál engem egy darab vérvételből cukorbeteggé, miért nem lehet megnézni, mi az oka, és egyáltalán miért nem végeznek el még egy mérést?

Pláne hogy nem is éhgyomorra volt.

Azt se akarta meghallani, hogy rendszeresen szoktam ellenőrizni, és nem szokott bajos értékeket mutatni, hitelesített, plazmás, helyesen mérő vércukormérő van, amilyet az orvos is használ.

Azt mondta, hogy ír metformint, kezdjem el szedni, és kész.


Kérlek, véleményezzetek, most akkor mit tegyek?

Milyenek ezek az értékek?

Nem lehet, hogy azért van az egész, mert dagi vagyok, és ha végre sikerül lefogynom, ez is normálizálódna?


Amúgy egészségesen élek, nem iszom és nem dohányzom, amióta szabad, újra fokozatosan sportolok, 31 éves vagyok, nem hiszem el ezt, hogy ennyiből ez biztos?


Kérlek, segítsetek!



2015. nov. 20. 21:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
26%

Az írtad, hogy kérlek segítsetek.

Próbáltam, de ha nem akarod.

Hyperinzulinaemiát és Inzulinrezisztenciát, amik a diabetes előszobái, csak inzulinszint meghatározásokkal lehet diagnosztizálni.

Nem írtad, hogy történt vagy nem történt inzulinszint meghatározás, tehát ha nem történt, nem tudjuk.

Nekünk, akiknek van egy kis súlyfeleslegük és határértéken vannak a fenti paraméterei, gyanakszik az orvos az IR-ra.

Akinek évek alatt nem sikerül életmódot váltania, mint nekem sem...annak hiába mondja azt az orvos, hogy váltson életmódot, mozogjon, fogyjon le, majd jön a metformin, ez az algoritmus első 2 lépése.

Ennyi, nem írok többet, mert nem akarod valójában a segítséget....

2015. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!


Amit leírtál a vércukor értékeidről annak alapján teljesen egészséges anyagcserét mondanék erre.


Viszont amit az orvosodról írtál, ott a zavart elme állapot a legóvatosabb megfogalmazás, de inkább az elmebaj valamilyen megnyilvánulását gyanítom.


Szerintem ott kellene újra kezdeni, hogy válassz másik orvost és kérd meg őt, hogy végezze el ő is a szükséges vizsgálatokat. Aztán majd kiderül, de annak alapján amit leírtál, ez (egy gyakorlott II-es típusú cukorbeteg szemszögéből) egyáltalán nem látszik gyógyszerrel kezelendő cukorbetegségnek.


Persze a cukrot, ettől függetlenül nem kell falni marékszámra, mert az általában nem szokott jóra vezetni, mert terheli a hasnyálmirigyet. A sok cukor sok inzulin termelést indít és ha ez rendszeres akkor a hasnyálmirigy előbb-utóbb kifárad és tényleg jön akkor a diabétesz.


Másrészt viszont a sok bevitt energiából a zsírsejtek híznak és egy elhízott szervezet már kevésbé reagál az inzulinra, vagyis kevésbé tudja feldolgozni a cukrot a korábbival azonos inzulin mennyiséggel, ezért egyre több inzulin termelésre készteti a hasnyálmirigyet, ami ettől kifárad. Akkor ugyanott vagyunk, hogy először inzulin rezisztenciáról, később már cukorbetegségről lehet akkor majd beszélni.

2015. nov. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
#11: Köszönöm, ez most tényleg használható információ volt, így már mindjárt más, kapsz is újabb lájkot!
2015. nov. 22. 06:47
 14/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló (#12) köszönöm :-) tulajdonképpen nem is gondoltam bele, hogy a dagiknál (én így hívom magam, mert ez sokkal kedvesebb, viccesebb, mint az, ha kövééééér amúgy is, annyira nem is vagyok, hiszen a normál méretű ruhákat árusító boltokból öltözködöm, ami persze nem jelenti, hogy a súlyfeleslegből ilyen sok kell) szóval hogy a dagiknál ilyen okok is számításba jöhetnek.


Valóban, a nőorvos említette egyszer, hogy a hasi zsír hormonokat termel, és beleavatkozik az inzulintermelésbe, akkor is, ha valakinek amúgy nem lenne hajlama a cukorbajokra.


Szóval le kellene fogyni, akkor biztos nem mondana ilyen hülyeségeket, amúgy nem hinnéd el, milyen orvos, néha olyan durva, mint valami elmebeteg, és néha szinte röhög azokon akik betegek.


Asszem orvost kellene már váltani, és egy normális háziorvost keresni, most annyira megingott benne a bizalmam, ráadásul ilyen szemét módon köszönés, minden egyéb nélkül leült velem szemben, és "maga cukorbeteg, kettes típusú a betegsége, itt a metformin szedjen belőle ennyit vagy ennyit" - semmi más.

2015. nov. 22. 06:53
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell lájk. Nem érdekel.

Segíteni akartam. Se-gí-te-ni...

Csináltass egy új terhelést,inzulinszint meghatározásokkal 3 pontosat. Laboratóriumban.

Ha nem megy vissza 2 óra elteltével az inzuliszinted, hyperinzulinaemiás vagy, ha nagyon nem megy vissza IR-es.


Sok energiát elviszel, nem írok többet, de azért sajnálom :(

De ha megcsináltattad írhatnál, hogy mi volt.

Puszi

2015. nov. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Nem kell lájk. Nem érdekel.

Segíteni akartam. Se-gí-te-ni...


Egy nagy büdös ..t akartál te nem segíteni, ha segíteni akartál volna, akkor elfogadod a lájkot és nem írsz vissza ilyen fellengzősködést!

Ez az egész ideirogatás neked nem a segítésről szól, hanem az egódról!


A 3 pontos terhelés - sokadszorra mondom - már túlhaladott, jobb és értelmesebb helyeken már 4 pontos mérés van, de tényleg hagyjuk.


"Sok energiát elviszel, nem írok többet, de azért sajnálom :(

De ha megcsináltattad írhatnál, hogy mi volt.

Puszi"


Hát emberek, no comment.

Alacsony az a kerítés. Nem értem az ilyeneket, idejönnek bizonygatni, mennyire nem érdekli őket a lájk, és mennyire segíteni akarnak, de mennyire sok energiát elvisz és még mindig itt vannak. LOL

2015. nov. 22. 11:55
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
hűűűűűűűűűűű, de gáz
2015. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Magyarországon 2 pontosat akartak nekem csinálni, elmentem egy magánlaborba és csináltattam, 3 pontosat.
2015. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

lehet sokféleképpen megfogalmazni, dagi, duci túlsúlyos lehet valaki, de sokakkal még nem is olyan nagyon szaladtak el a kilók. Viszont van egy módszer ami sokat segíthet az egészség fentartásában. A megfelelő diéta és a mozgás lassan egyre intenzívebbé váló formája.


A lényeg, olyan mozgás formát kell választani ami örömet ad mint pl a természetjárás. kerékpározás. Persze ilyenkor hidegben inkább csak azoknak jó akik már hozzá vannak szokva, de majd a jobb időkben az pl sokat segíthet. Egyszerre csak annyit kell menni amitől kicsit jólesően kifáradz és nem azt mondod, hogy na ilyent az életben többet soha, hanem azt, hogy nagyon jólesett és mikor mehetek megint. Szóval mindig csak olyan tempóval szabad bármilyen jóleső mozgás formát végezni, ami kellemes és kicsit azért a végére kifáraszt. Ez később az 6-10. alkalom után úgyis egyre könnyebbé válik majd, mert a test edződik és lassan egyre nagyobb lesz az izom tömeg, ami egyre több mozgással égeti a zsírt és azt az energiát amit többletként beviszel a szerveztbe. Ez egészen addig lehet fejleszteni (persze nem három hónap alatt), hogy fel tudsz menni majd egyszer a hegyekbe is és egyre vadabb túrákat érzel természetesnek, mint én magam is így vagyok ezzel. A testsúly tartós átszervezéséhez fontos az életmód váltás amit élethosszig érdemes betartani. Az elérendő cél a rendszeres sportos életmód.


nagyon fontos még a megfelelő étkezés, ami zsírban és főleg szénhidrátban erősen megfogott és szűkített, de fehérje forrásokban bőségesebb. Az a mellette végzett sportos dolgokkal együtt növeli az izmot és a lassan, egyre intenzívebbé váló intenzívvé váló testmozgás egyre inkább erősíti a test zsír/izom tömeg átépülését kedvező arányba. A zsírt elégetjük a mozgással lassan ugyan de ha kitartóan sprtosan mozgunk akkor meg lesz az erdmény és az izom természetesen felépü egyre erősebbre. Lehet, hogy az össz súlyban nem is veszel észre komolyabb változást, de a test zsír-izom tőmeg aránya teljesen meg fog változni előnyödre, amitől hihetetlenül fittebb leszel.

Persze nem az első és nem is a tizedik alkalommal, hanem nagyon apró épésekben.


Múltkor becseppentem egy fogyókúrás oldalra és olyan butaságokat írtak, hogy kénytelen voltam kifejteni a működő valóságot, amit ma már bárki át láthat, aki kicsit is utána néz és átgondolja a szervwezet működését.


Ha van kedved, akkor olvass bele.

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__90-napos-dieta__73..


A linklet oldalon van egy kerékpár túrámról készített videó is kedvcsinálónak, azt kb egy hete gurultam végig.


Ezek a dolgok hatással vannak a cukorbeteg anyagcseréjére is, de nálad nem látom a cukorbetegségre utaló tüneteket, viszont a mozgás segít megelőzni az esetleges komolyabb bajt. Ezen kívül javítja a test súly kontrolt és a fizikai állóképességet.


Még ami eszembe jutott, az étkezés után másfél kettő órával érdemes vércukrot mérni, mert kb másfél óra után kell lebontsa a szervezet normál vércukor értékre, 5 körülire. A kialakult cukorbetegségben valamivel magasabb, 6-7 körüli értékek szoktak beállni másfél óra után.

2015. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!


Nyilván, bár én nagyon szeretek mozogni, nekem az volt a rossz, amikor nem tudtam mozogni.


Igen, úgy mértem mindig. És vissza szokott állni a normálra.


A túrázás szerintem a legjobb alakformálók egyike, sokkal jobban bejött nekem régebben, mint az edzőtermezés, igaz, ott is vannak előnyök, de természetesen szép izomzat a természetes mozgásokkal fejlődik legszebbé.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 23. 04:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!