Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek, véleményezzetek...

Cukorbetegek, véleményezzetek kérlek, nagyon megvagyok ijedve, ez cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Pár hete hullani kezdett a hajam, és a menstruációm is késlekedett.


Elmentem orvoshoz, mert a pajzsmirigyemmel már voltak problémák, plusz túlsúlyom is van.


Nagyon oda szoktam figyelni, van saját vércukormérőm és vérnyomásmérőm, mert a túlsúly csak pár éve van, amikor kilenc hónapig nem tudtam egy baleset miatt menni, és alig tudtam mozogni. Akkor nem igazolódott egyértelműen inzulinrezisztencia, és vettem ilyen cukormérőt, rendszeresen szoktam ellenőrizni, átlagban az éhgyomri 81-95 között szokott lenni (ez a magyarban 4,5-5,3 közötti értéket jelent). Kajálás utáni maximum amit eddig mértem az utóbbi fél évben, lakodalom után, ahol durván bekajáltunk, az se volt több mint 6,9 (nálam 125).


Ma kaptam egy papírt, amiben egy mondat állt:

a múlt heti vérvizsgálat alapján ön kettes típusú cukorbeteg, kérjük jöjjön be.


Mivel nem éhgyomri mérés volt, kaja után a következő értékeim vannak:


vércukor: 105 vagyis 6,1

hba1c: 44,3 (referencia 39-47)

hemoglobin: 5,8 (referencia 4,8-5,7)


a pajzsmirigy most rendben volt, és semmilyen cukorra utaló tüneteim nincsenek, semmi soha.


Bementem az orvoshoz, aki nem akarta meghallani, hogy kérem szépen, miért diagnosztizál engem egy darab vérvételből cukorbeteggé, miért nem lehet megnézni, mi az oka, és egyáltalán miért nem végeznek el még egy mérést?

Pláne hogy nem is éhgyomorra volt.

Azt se akarta meghallani, hogy rendszeresen szoktam ellenőrizni, és nem szokott bajos értékeket mutatni, hitelesített, plazmás, helyesen mérő vércukormérő van, amilyet az orvos is használ.

Azt mondta, hogy ír metformint, kezdjem el szedni, és kész.


Kérlek, véleményezzetek, most akkor mit tegyek?

Milyenek ezek az értékek?

Nem lehet, hogy azért van az egész, mert dagi vagyok, és ha végre sikerül lefogynom, ez is normálizálódna?


Amúgy egészségesen élek, nem iszom és nem dohányzom, amióta szabad, újra fokozatosan sportolok, 31 éves vagyok, nem hiszem el ezt, hogy ennyiből ez biztos?


Kérlek, segítsetek!



2015. nov. 20. 21:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
A hba1c nem hazudik, az több hónapra visszamenőleg mutatja a vércukorszint mozgó átlagát.
2015. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A HbA1c nálam 6.1, ami jónak számít ahhoz képest, hogy cukrorbetegségem van.Azért ennyi, mert tudom mit és mennyit ehetek és mennyi időnként lehet megint enni.


Az örök érvényű dolog, még az egészséges anyagcseréjű embereknek is kíméli a szervezetét, ha egyszerre csak annyit eszünk, amit másfél-kettő óra alatt le tud bontani a szervezet, főleg a szénhidrátra való tekintettel. Nálam már be áll másfél óra után a normál vércukor szint. Amikor véletlenül kicsivel többet eszek meg, akkor még két óra múlva is 7-8 között van, esetleg fölötte, a 8 már durván sok. A vércukor normálérték oldalon azt írják, étkezés után kettő órával 7.8 alatt kell legyen a vércukor értéke. persze ha lehet még lejjebb az még jobb. Inkább erre vigyázok, hogy egyszerre ne egyek sokat szénhidrát forrásból.


[link]

2015. nov. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ez qrva jó volt
2018. dec. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!