Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti mit ajánlotok ilyen helyzet...

Szlakai kérdése:

Ti mit ajánlotok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

16 éves lány vagyok, 2 éves koromban epilepsziát diagnosztizáltak nálam. Rendszeres kezeléseken mentem keresztül, majd 6 évesen tünetmentessé váltam. E közben 3 rohamom volt ami úgy nézett ki, hogy csak ültem, remegtem, hallottam azt amit anyukám mondott és teljesítettem a feladatot amit kért, mint például , hogy emeljem fel a kezem vagy akármi.. De teljesen olyan volt mintha nem léteznék és csak hangokat hallanék a fejembe homályos volt minden. Teljesem emlékszem erre.

Nos az lenne a kérdésem... Fogyaszthatok - e alkoholt???.. Anyukámék nagyon tiltják de azt meg engedik , hogy néha belekortyoljak a pálinkába vagy akármi :D De ezt ne úgy képzeljétek el, hogy most én rendszeresen akarok alkoholt inni.. Csak azért 2 év és 18 éves leszek, én is, mint minden korombeli ki akar mindent próbálni..És nagyon rosszul érzem magam amikor azt hallom, hogy mindenki beszéli , mennyire befog "rúgni" a ballagásán.. Esküvőjén stb... Amit én persze nem tehetek meg, mert az alkohol vissza idézheti az epilepsziát... Erősítsétek meg anyukámék tilását, jogosan cselekednek?.. Tényleg egész életemben így lesz, hogy pár kortyocskát ihatok majd?.. Ezen kívűl egyébként sok - sok dolog van még amit nem csinálhatok.. 10 éve nem volt rohamom, szerencsére.



2017. okt. 23. 08:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azt gondolom, hogy a szüleid teljes mértékben jogosan cselekednek. Tudod, maga az alkohol egyébként sincs túl pozitív hatással az agyműködésre, egy epilepsziásnál meg pláne. Igen, megeshet az is, hogy semmi bajod nem lesz utána, ugyanakkor a lehető legrosszabb forgatókönyv is bekövetkezhet. Semmiképpen sem éri meg kockáztatni, csak azért, hogy elmondhasd magadról, milyen jól berúgtál. Kicsit olyan ez, mint az orosz rulett.

Én is epilepsziás vagyok (tünetmentes, pár éve már gyógyszerek nélkül is) és anno az orvosom beszélt nekem az alkoholfogyasztásról. Ő azt javasolta, hogy teljes mértékben kerüljem el. Persze azt is elmondta, hogy egy kis mennyiségtől abszolút nem lenne semmi bajom, viszont szerinte "jobb nem kísérteni az ördögöt" Az eddigi 26 évem alatt nem is ittam még egyetlen korty alkoholt sem. De hogy őszinte legyek, igazából nem is hiányzik, hisz anélkül is élhetek teljes életet. :)

2017. okt. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

Teljes mértékben igazat adok Édesanyádnak és nem azért, mert én lennék "minden jó tönkretevője" :)

Joggal félt, ez esetben nem arról van szó, hogy feleslegesen hőzöng, túlteng az életedben.

Ha nem vagy állandó gyógyszerfogyasztó, akkor sem ajánlom a felelőtlen viselkedést, úgyhogy ezt sem hozhatod fel "kifogásul".


Az egy (remélem, életed végéig maradandó) állapot, hogy jelenleg baj nélkül telnek a mindennapjaid!


Az meg egy másik, ha olyan rizikós helyzeteket becsülsz alá, aminek "mellékhatása" akár a tünetmentes életed "vége" is lehet.

Nézd meg ezt a srácot: pon-to-san ugyanazon élethelyzettel kapcsolatban kapott válaszokat, mint ami a te jelenlegi dilemmád!

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__6914009..


16 évesként már rendelkezned kell azzal a józan ÍTÉLŐképességgel" ami segít megértetni veled, hogy anyud óriási segítséget jelent a legnehezebb helyzetben, azaz a tinikorban jelentkező rettenetes problémákon való túllépésen.

Hogy megokoljam ezt a véleményem: Itt is tapasztalhatod sok kérdésből, hozzászólásból, néhány szülő milyen tapasztalatlan, vagy felelőtlen, nemtörődöm, bugris tahó. Sokuk üt, vág, nem tűr önálló véleményt, aláz, szíd, félelemhez, kisebbségi komplexushoz, depresszióhoz vezető "viselkedést" tanúsít....


Édesanyád ellenben érti és alkalmazza:

" HA TILTVA NEVEL, HAZUDNI TANÍT "


Tehát igenis megengedi, hogy "belekóstolj abba", amiről NEKED KELL FELMÉRNI, megéri-e kockáztatni. Tudja, hogy később többet ér az a tapasztalat, az az út, aminek irányáról most TE DÖNTESZ.


Amíg józan belátást, ÖNÁLLÓ (!) , ŐSZINTE ÉS KÖVETKEZETES viselkedést tapasztal tőled, addig reméli és feltételezi, hogy egykor a magad lábára állsz. És ez óriási hit és bizalom egy szülőtől. Aszerint próbál irányítani, hogy ne legyél majd kiszolgáltatva sok "jóakaródnak" és agyament tanácsadódnak, akik mindig "tudják a frankót"és jó szívvel osztják majd neked.....a nincset. Amire később persze nem ő fázik rá.


" És nagyon rosszul érzem magam amikor azt hallom, hogy mindenki beszéli , mennyire befog "rúgni" a ballagásán."

? ? ? Na és? Mi a fenéért fáj neked, ki hogyan és miért nem akar, vagy nem tud kultúráltan viselkedni?

Amit te teszel, az ne azért, mert néhány társad viselkedését tartod helyesnek és követendőnek, hanem mert meggyőződésből teszed, amit teszel.

Anyud szerint a választás a tiéd. Szerintem szintén.

Ha pedig túl vagy a ballagáson, olvass utána és ballagj el egy dokihoz is, ahol megtudhatod, miért a te felelősséged a te döntésed és milyen ( akár hosszútávú) kihatásokkal számolhatsz, ha rosszul sül el egy-két-három "kipróbálós" eset.


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7223251..


Gratula a suli befejezéséhez és anyudhoz! :)

Sok sikert a döntéseidhez, azaz addig vigyázz, míg van kire és van mire! Édesanyából és egészségből is egy van.

Üdv mindenkinek, szép napot! :))

2017. okt. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!