Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit ajánlotok ebben a helyzetben?

Mit ajánlotok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve kezdtem edzeni, látszódnak is a hatásai, viszont majdnem 20 éve szívműtött vagyok, teljesen panaszmentes, egy kivétellel.


Ahogy egyre nagyobb súlyokkal kezdtem el dolgozni, észrevettem, hogy mellezés után pár órán át légzési nehézségeim vannak, illetve napokig "elnehezül" a mellkasom (nem egészen olyan jóleső módon, mint más izmok edzése után).


Ezek után elmentem az amúgy is esedékes éves kontrollra, ahol megállapították, hogy valamelyik szövet a szívnél megvastagodott, ami valószínűleg az edzés következménye. De hogy ez konkrétan mitől van, nem tudott mit mondani, csak annyit, hogy inkább hanyagoljam a súlyzós edzést, mert attól elvileg visszaállhat az eredeti állapot viszonylag hamar.


Más testrészek edzésekor viszont nem tapasztalok semmilyen problémát, és lehetőleg nem is szeretnék megállni. Szerintetek mi lenne a helyes? Eszembe jutott, hogy átváltok a "kisebb súly-magasabb ismétlésszám" kombóra, az talán kevésbé megterhelő. Esetleg saját súlyos edzésre, vagy kettlebellre váltás (ahol kisebb súlyokkal dolgozunk) jobb lenne számomra?


2017. febr. 10. 12:28
 1/3 Lazy Lover ***** válasza:
tedd azt amit a doki mondott ha nem akarsz komolyabb bajt
2017. febr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt ne vegyél semmilyen választ komolyan mivel szerintem senki sem orvos és komoly dolog is lehet.

Elmondom a véleményem:

"Rendszeres testmozgás hatására a szív tömege megnő, erősödik a vér keringető képessége, javul a test, a sejtek oxigénellátottsága. Az élsportolók szíve nagyobbra nőhet, mint a szívbetegeké, sőt, amerikai szívgyógyászok szerint, ha a szív egészséges, akkorára nőhet, amekkorára akar. A sportszív kialakulása a szervezet intenzív fizikai terhelésre adott természetes válasza. Az „igazi” sportszív feltétele az egyébként egészséges szív!" Ez az orvosok szerint nem a legjobb egyes kutatók szerint pedig egészséges(én nagyon nem az orvosok pártján állok). Úgy gondolom bármilyen edzést végeznél a szíved nőne/erősödne tehát ez ami kialakult folytatódna. Hogy konkrétan a betegségedre milyen hatással van azt nem tudom. De alapvetően szerintem nem rossz dolog.


Panaszodra reagálva: Mellezés része a fekvenyomás? Milyen gyakorlatokat szoktál csinálni ? Fekvenyomást hoyg végzed? Mellkasodra nem nehezül rá a súly?

2017. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Annyiban másabb az én helyzetem, hogy korábban éveken át rendszeresen kerékpároztam és úsztam, és ezektől semmi bajom sem volt, sem érzetre, sem a vizsgálatok megállapítása szerint.


Amúgy mellezésnél elsősorban fekvenyomásra építek (a sima padon kívül valamelyik másik dőlésszögű padot minimum használom egy edzés alkalmával + sima súlyzókkal is mindig nyomok fekve) emellett tárogatásból szoktam egy gyakorlatot csinálni, általában gépen.


Sportorvos kompetens ilyen ügyekben, vagy ő csak hivatásosakkal foglalkozik?

2017. febr. 10. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!