Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi tortenik mostansag, hogy...

Mi tortenik mostansag, hogy minden 100. gyerek autista, divat lett autistanak lenni, vagy csak a "nem akarok alkalmazkodni" magatartast konnyebb ezzel magyarazni?

Figyelt kérdés
A kerdesembol is lejon, hogy sok esetben ugy latom, az utobbival magyarazhato. Pl. nekem egy gyerek azt mondta az iskolaban, neki ilyet nem lehet mondani, mert "autista vagyok".Semmi lenyeges nem volt, azert nem irtam le

2018. márc. 31. 15:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ajanlani..helyesbitek

Valoban merges vagyok a valaszok stilusatol. Az egyik lehulyez a masik pedig osztja az eszt. Hogy nagyon egyszeru a valasz. Egyszeru annak, aki nem gondolja tovabb. Annak egyszeru, akinek nincs regre nyúlo tapasztalata es a jelennel magyaraz. Nem igaz! 30 evvel ezelott nem voltak ekkora szamban ilyen gyerekek. Nem azert mert nem voltak diagnosztizalva, hanem azert mert jelenkor autistainak hattere jóval bonyolultabb. Sok esetben tarsadalmi problemak talajan alakul ki olyan tunet sorozat, amit az autizmus kulonbozo fokoz

ataiba sorolnak.

Nekem nem kell észt osztani. Nem azert, mert olyan okos lennek, hanem epp azert, mert tudom, hogy mindig van mit tanulom. Uis a dolgok a legtobb esetben nem pofon egyszeruek, es a tudast magam szerzem be tolem sokkal tobb tudassal bíró emberektol.

2018. márc. 31. 20:55
 12/16 A kérdező kommentje:

Az utolso tartalmas valaszt koszonom. A divat kifejezest nyilvan nem szo szerint ertettem,ahogy korunk tobbi betegsegere se megfelelo szohasznalat a divat. Se az allergiara, autoimmun betegsegekre es sorolhatnam.

En olyan vagyok, hogy tudok elnezest kerni, ha vkit megbantottam. A kerdesem generalra valaszok alapjan erre most nincs szuksegem.

Azt hittem, korrekt kerdesre felnott emberhez illo, korrekt valaszt kapok, nem bólogato janosokat, hanem olyanokat, akik kultúraltan kepesek az eszmecsere.

2018. márc. 31. 21:06
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Részemről szívesen. :)


Még annyit, hogy nemrég egy amerikai funkcionális orvos elődadásában azt mondta, hogy Amerikában már minden 80. gyerek autista.

Persze lehet, hogy ott is már egy-két tünet alapján kimondják a diagnózist.


Egyébként meg saját megfigyelésem, hogy mindig azok a gyerekek hivatkoznak leginkább arra, hogy nekik "papírjuk van", akiknek a legkevésbé kellene. Nem állítom, hogy tutira kamu az összes, de ők általában a legtrehányabbak, leglustábbak, ill. inkább valami más problémájuk van (pl. oppozicionális magatartászavar, vagy tényleg csak túlságosan szabadon voltak és vannak engedve otthon, a szüleik fejére nőttek, és ehhez szoktak hozzá). Amelyik gyerek _tényleg_ diszes (tanítottam pár ilyet), ők egyáltalán nem szoktak ilyen pofátlan módon hivatkozni erre. És tényleg a diszesek száma is nőtt, nem lehet azzal elintézni, hogy régen egyszerűen butának titulálták őket.

Szintén hozzáértők szerint pedig egyre és egyre több ilyen problémás gyerek lesz, egyelőre nem lehet ez ellen tenni semmit. :(

2018. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Koszi, es kellemes húsveti unnepeket kivanok! Jó erzes egy ilyen valasszal zarni a parbeszedet
2018. márc. 31. 21:39
 15/16 anonim ***** válasza:
60%
Manapság divat lett mindenre ami eltér a "nyáj" videlkedésétől ráhúzni valami betegséget. Így könnyebben tolerálható, az illetőnek papírja van róla, hogy elvuselhetetlen és legálisan viselkedhet elviselhetetlenül. A gyógyszergyáraknak ez remek mert jól meggazdagodhatnak belőlük a pszichológusok és pszichiáterek úgy szintén. Pl. Depresszió amit régen bánatnak hívtak. Most már divatos betegség lett belőle. Archnifóbia, bulemia, anorexia, dohányzás, slkoholizmus, pánikbetegség, borderline szindróma, llausztrofóbia stb....ezek problémák. Normális reakciók élethelyzetekre...nem bezegségek. Most ez a divat. Általaban a városi civulizált unatkozó társadalmak divatja. Az autizmus azért kicsit más. Ez valóban egy vele szülezett rendellenesség. Szerintem ez sem betegség, hanem egy állapot. Amit el kell fogadni és segíteni az ilyen embereket a hiányosságaikban. De ez mindenre igaz. Viszont ma azt látom, hogy minden kicsit us eltérő magatartásra könnyen ráhúzzák ezt a diagnózist. Pedig az autizmus nem mutatható ku egy orvosi vizsgálattal egyértelműen. Csak megfigyelés alapján döntenek róla. Ez így elég abszurd szerintem. Azt is látom, hogy sokan visszaélnek a diagnózisukkal. Autista vagyok ezért nekem lehet ezt vagy azt. Depressziós vagyok ezért megtehetem. Ez nem segíti a fejlődést szerintem. Az ma diagnosztizált autisták nagyrészének szerintem szimplán viselkedés problémái vannak átélt traumák miatt.
2018. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Louis Vuitton, Prada, Gucci!

Autista vagyok, hupszi!

Nem megy ki a divatból.

Viselkednem nem kell jól.


Off topic, de mi ez a kérdés? Igen, divat lett, nem tudom láttad-e, a Váci utcában is minden második boltban autista gyerekeket árulnak.

2023. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!