Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy vegetáriánus akarok lenni?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nagyon elítélnének emiatt, már előre látom, de nem bírok tovább húst enni, látom magam előtt, ahogy szenvednek szegény állatok...eddig sem ettem valami sok húst, sőt, egészen ovis korom óta csak a csirkét ettem meg. Attól félek, ha elmondom nekik, hogy szeretnék vega lenni, akkor csak még több húst fognak belém tömni..

2017. jún. 30. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Nehezen tömik beléd, ha nem hagyod, bár ebben nincsn tapasztalatom. Én egyszerűen közöltem és onnantól nem volt otthon hús, csak ünnepnapokon, el voltam kényeztetve ebből a szempontból :D Mondjuk akkor már rég tudtam főzni, megoldottam volna. A párom húst hússal családban lett vega, ott sem volt gond, de nála is partner volt a szülő, nem elítélő. Úgy nyilván sokkal könnyebb.

Sajnos van, akinek téveszméi vannak a vegaságról s esélyes, hogy mindig így fogják gondolni. Ezzel nem tudom, mit tehetsz, de ha irtózol a húsevéstől, jobb, ha nem eszed. Amíg egy csomó értékes állati fehérjét eszel s minden mást, amit kell, elég nehezen lehet belekötni, bár persze sokaknak sikerül :(

2017. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt velem, a családom mindent hús hússal eszik és ami a legjobb, nagypapámnak hentesboltja is volt.

Rajtam észrevette anyum 4 nap után, hogy nagyon kerülöm a húst és kiböktem, hogy vegetáriánus akarok lenni. Elején csak nevetett, mert azt mondta hogy úgyis csak 1 hétig fogom ezt a "h*lyeséget" csinálni. Mindez lassan 5 éve történt és teljesen boldog vagyok nélküle. :D

2017. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mindenki nagyon sok húst eszik, én sosem szerettem igazán, de hát ugye az volt itthon, ez a szokás, ezt kell enni

Már többször "voltam vega", pár évig vagy csak pár hónapig, de már nagyon elegem lett a húsevésből, nem tartom emberhez méltó dolognak

Lassan tanulgatok főzni, úgyhogy nincs vele gond, igyekeznek hozzam is igazodni

Amikor kb 12 voltam, akkor nagyon nem akarták engedni itthon, mert a hús "kell a szervezetnek", akkoriban nagyon sokat veszekedtünk emiatt, Lassan úgyis belátják

18L

2017. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűen mondd meg, és állj ki magadért.

Jó érv lehet, hogy az amerikai dietetikusok egyesülete szerint pl. teljesen megfelelő egészséget biztosít a vegetáriánus életmód a serdülőkorban is.


Ha nem akarsz húst enni, ne fogadd el! Beléd nem tömhetik!

2017. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire előítéletesek mond azt, hogy nem akarsz húst enni mert annyira szereted az állatokat. Ha eléd rakják orthagyod. Pár hónap múlva meg fogják unni a szekálást. Hozzáteheted, hogy meleg viszont nem vagy, pedig akár az is lehetnél így talán megvígasztalódnak 😁🤣
2018. ápr. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!