Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek anorexiás?

Lehetek anorexiás?

Figyelt kérdés
Nagyon kevesett eszek nem szeretek enni mert félek hogy vissza jön vagy rosszul leszek reggelizni sose szoktam csak suliba 8:00-kor. Otthon nagyon kevésért eszek mert már félek attól hogy vissza jön reggelizni ezért nem reggelizek ha valamikor sokat eszek rosszul leszek nagyon és megy a hasam anya azt mondta ez lehet kezdődő anorexia lehetséges? Nem gondolom azt hogy dagat vagyok 180cm magad vagyok 63kg jó ez egy kicsit sok de vékony vagyok nagyon és igy nincs gondom ezzel

2019. febr. 10. 09:29
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
A gastróra el tudnék menni de nem lenne semmi , nem találnának semmit? Akkor mit csináljak
2019. febr. 12. 06:20
 12/28 anonim válasza:
Szerintem emetofóbiád lehet
2019. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ne arra várj, hogy itt majd valaki látatlanban felállítja a diagnózist...
2019. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Igen tudom de már elképzelni se tudom mi a bajom és anya csak azt hiszi "egy kitalált betegseg" és nem jön ell velem orvoshoz mert nem akarja égetni velem magát nem tudom mi mást tehetnék egyedül
2019. febr. 14. 05:34
 15/28 anonim ***** válasza:
39%

Ne aggódj, ez nem anorexia. Én voltam anorexiás a gimiben és tavaly. 17 voltam, akkor már túl voltam rég az első anorexián, fruktózérzékenységem akkor jött ki. Miután dagnosztizáltak vele, elkezdtem pocslkul lenni, állandóan ment a hasam és fájt, emellett lefogytam.mNem láttam magam kövérnek, nem is akartam tovább fogyni.


A gasztroenterológust bizonyos időközönként látogattuk; a terheléses vizsgálat után amikor először mentünk és ezt látta rajtam, rögtön beközölte, hogy ez anorexia; szerinte az anorexia amiből addigra kigyógyultam, visszajött és javasolta, hogy, ha ez továb romlik, keresüsnk fel pszichiátert.


Kiderült, utána mi volt a gond, de nem anorexia volt.


Egy a lényeg, ha valaki elkezd fogyni azt gyakran lés tévesen mondják, gondolják anorexiásnak.

2019. febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
88%
Hát anorexiás biztos nem vagy, talán króm-beteg. De az is lehet, hogy valamilyen vírus vagy gyulladás van az emésztőszervrendszeredben. Ha sokat megy a hasad/hánysz mindenképp igyál minél több vizet nehogy kiszáradj. Próbálj ki egy kúrát, minden nap könnyű dolgokat egyél pl.: reggel reszelt alma+üres pirítós (mikor hányós-hasmenős vírust kaptam el régebben anya mindig ezzel kúrált és hamar rendbejöttem utána), aztán sóban-vízben főtt krumpli ebédre (ez lehet levesként lével vagy önmagában a krumpli) ez azért is jó, mert a krumpli sok tápanyagot tartalmaz, a só pedig jó ásványianyag, ami segít az immunrendszereden, vacsora pedig ugyanaz, mint reggelire. A reszelt alma hasfogó, a píritott kenyér pedig felszívja az alma által engedett savat. Csak ajánlani tudom ezt a diétát/kúrát. Amúgy ez egy tisztító kúra, szóval ha víz helyett napi 2-3dl zöldteát vagy csalánteát is beiktatsz az annál jobb lesz szóval szerintem érdemes kipróbálni.
2019. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Rendben! Kiprobálom
2019. márc. 15. 10:50
 18/28 anonim ***** válasza:

"nem jön ell velem orvoshoz mert nem akarja égetni velem magát nem tudom mi mást tehetnék egyedül"

Egyedül is mehetsz orvoshoz.

2019. márc. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Igen voltam is de csak teákat ír fel amitől nem leszek jobban
2019. márc. 15. 15:24
 20/28 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak nem ittad elég hosszú ideig a teákat. Azok nem hatnak egyik napról a másikra. De elmehetsz másik orvoshoz is.
2019. márc. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!