Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek anorexiás?

Lehetek anorexiás?

Figyelt kérdés
Nagyon kevesett eszek nem szeretek enni mert félek hogy vissza jön vagy rosszul leszek reggelizni sose szoktam csak suliba 8:00-kor. Otthon nagyon kevésért eszek mert már félek attól hogy vissza jön reggelizni ezért nem reggelizek ha valamikor sokat eszek rosszul leszek nagyon és megy a hasam anya azt mondta ez lehet kezdődő anorexia lehetséges? Nem gondolom azt hogy dagat vagyok 180cm magad vagyok 63kg jó ez egy kicsit sok de vékony vagyok nagyon és igy nincs gondom ezzel

2019. febr. 10. 09:29
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
1 hónapig használtam citrom fű teát nem hatott. Aztán át tértem a kamilla teához az se hatott! Utoljára mentem ell ehez az orvoshoz mert semmit csinál csak teákat ír fel! Azt mondja ideges szoktam lenni és ezért jön ki pedig amikor nem stresszelek rá valamire akkor is elö jön
2019. márc. 15. 19:51
 22/28 anonim ***** válasza:

"teákat ír fel! " - azokat nem kell felírni.


A tea max egy segítség lehet, nem egy csodaszer, amit megiszol és meggyógyulsz.


Azon kívül, hogy teákat ajánl, csinál rendes terápiát?

2019. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem csak azt mondja 3 hét múlva megint menjek vissza ha nem javul 3x-or voltam nála már többször nem megyek ell nem érdekel az egész nem tudom mi mást csinálhatnék.Mindet próbáltam most is kuraztattom magam hogy nem eszek sokat de szerintem ez se fog segíteni! Próbáltam megölni magam mert nem bírom annyira fáj és rossz
2019. márc. 16. 10:10
 24/28 anonim ***** válasza:
40%

"Lehetek anorexiás?

Nagyon kevesett eszek nem szeretek enni ... 180cm magad vagyok 63kg jó ez egy kicsit sok ... nincs gondom ezzel ... Utoljára mentem ell ehez az orvoshoz mert semmit csinál csak teákat ír fel! ... azt mondja 3 hét múlva megint menjek vissza ha nem javul 3x-or voltam nála már többször nem megyek ell nem érdekel az egész nem tudom mi mást csinálhatnék.Mindet próbáltam most is kuraztattom magam hogy nem eszek sokat de szerintem ez se fog segíteni! Próbáltam megölni magam mert nem bírom annyira fáj és rossz"

- Igen, lehetsz anorexiás.

- Egyáltalán nem sok, sőt, 70 kiló lenne az ideális súlyod!

- Nincs gondod, aha... Azért írsz ki róla kérdést ide és rugózol az egészen már öt hete... De igen, gondod van!

- Ha abbahagyod az orvoshoz járást, mielőtt maga az orvos mondaná, hogy most már nem kell többet visszamenned, akkor nem hagyod, hogy segítsen. Ahhoz, hogy jól tudjon segíteni, látnia kell az egész folyamatot, hogy milyen kezelés hogyan hat rád, ehhez viszont az kell, hogy mindig visszamenj, ha nincs javulás, ne hagyd abba a kezeléssorozatot a kellős közepén.

- De igen, érdekel az egész, ezért írogatsz ide is már öt hete. De ez így van jól, persze, hogy érdekeljen a saját egészséged! Csak ne mondd, hogy nem érdekel.

- Ha eleve úgy állsz hozzá bármihez, hogy "ez se fog segíteni", azzal te magad akadályozod, hogy segíthessen, bármiről legyen is szó.

- Próbáltad megölni magad, mégis azt mondod, hogy nincs gond, meg hogy nem érdekel... Ebből is látszik, hogy igenis van gond, igenis lelki a gond, tehát igenis lehetsz anorexiás.

2019. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, de ne háziorvoshoz és gasztroenterológushoz menj, hanem inkább egy pszichiáterhez. Most vagy 15 éves vagy, vagy annyira odavagy hogy összevissza írsz, vagy tényleg nincs nálad valami agyilag rendben.

"Nem gondolom azt hogy dagat vagyok 180cm magad vagyok 63kg jó ez egy kicsit sok de vékony vagyok" Most akkor nem gondolod, hogy dagadt vagy, de ez egy kicsit sok, de vékony vagy. Magad sem tudod mivan.. Nem láttalak és kár is lenne így megállapítani, hogy ez a súly neked ideális e vagy sem. Az értékek lósz*rt sem érnek. Az én súlyomra azt írja normális, kicsit a túlsúly felé mutat. Hát rajtam van pedig túlsúly, nem vagyok dagadt, de a normálistól eltérek, inkább ilyen husis vagyok. És mégis a normálisba sorol be. Ez mind hazugság. Ha neked megfelel a súlyod akkor nincsen vele semmi gond. Ha tovább nem fogysz és nem koplalsz. Most akkor hányni is szoktál? Nem vagy te inkább bulémiás? Hánytatod is magad? Semmi bajod nincs, ez mind a fejedből jön. Pszichiáterhez menj el és semmiféle gyógytea nem fog kelleni.

2019. márc. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Na figyelcsak nekem is ez volt. Ha ettem begörcsölt a hasam és vagy hasmenést kaptam vagy csak fájt vagy visszajött a kaja. Valamitől ideges vagy, szorongsz és attól vannak az emésztési problémáid. Rá kéne jönni mi okozza ezt. Mitől felaz? Otthon van valami zűr vagy a suliban? Vagy a barátaiddal? Ha jóban vagy a szüleiddel velük is megbeszélhetnéd, hátha rájöttök közösen és tudnak neked segíteni, hogy megnyugodj. Nekem a munkámmal volt a baj. Túlterheltem magam és az lett a vége, hogy egyáltalán nem ettem szinte semmit, mert kijött belőlem vagy fájt. Pedig nem voltam anorexiás. Csak féletem a következő hasmenéstől. Végül elmentem a gasutroenterológiára. De akkor már nagyon sovány voltam és hónapok óta vizes hasmenesem volt bármit ettem. Csináltak egy gyomortükrözést és megállapították hogy refluxom van. Amit magamnak csináltam a sok stresszel. Kaptam savlekötő tablettátcés visazavettem a munkából. Pár hónap után már elmúlt a hasmenés és enni is tudtam. Szerintem nálad is ez lehet. A kamilla tea meg a citromfű az nem jók semmire. Ha már teával próbalkozol akkor inkább a fehérakác tea ami jó lehet, mert az csökkenti a gyomorsavat és nem fog visszajönni az étel. 2 csészevel nyugodtan ihatsz minden nap. De a gasutroenterológiára sem lenne rossz elnezni ha ez a tea nem hoz eredményt. Szerintem nem vagy anorexiás de az ilyen dolgok idővel átforduljatnak. Inkább most gyere ki belőle mielőtt komolyabb baj lesz.
2019. márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A gasztroenterológiára a háziorvos tud beutalót adni. A gasztroenterológia az emesutőrendszerrel foglalkozik. Nem kell megijedni tőle. Ott kapsz segítséget. Nem valószínű, hogy komoly a baj, csak kicsit el lettek hanyagolva a dologk. A háziorvosnak meg mond meg konkrétan hogy oda adjon beutalót ne a teáit osztogassa mert azok nem használtak semmit. Valószínű nem vesz téged komolyan. Ha nem megy kérd meg anyukádat, hogy ő kérjen neked egy beutalót. Ezért kár meghalni. Könnyen kezelhető dolog. És valami probiotikum sem ártana. Patikábam vény.nelkül kapható
2019. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2019. márc. 31. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!