Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orvos szerint IBS, szerinte...

Az orvos szerint IBS, szerintem teljesen mas. Nagy lehet a gaz?

Figyelt kérdés

Szia! Megprobalom osszeszedni a gondom. A haziorvos konkretummal nem tud szolgalni csak kulonbozo vizsvalatokra kuldeni. Volt szeklet(labor) vizsgalatom ami negativ volt. Voltam veg-, vastagbel tukrozesen ahol mindent rendben talaltak. A doki 2 doboz Duspatalint irt fel illetve egy doboz Linex Fortet vettem melle amit vegig is szedtem.A tuneteim kicsit jobbultak amiota szedem a pirulakat, de nem mindig veszem eszre a javulast.


Szoval: 2 honapja felborult az emesztesem. Eloszor szekrekedessel, hasmenessel kezdodott. Ezt felvaltotta a nyakos ill. habos-vizes hasmenes. Aztan jott az etvagytalansag majd az ilyen-amolyan emelyges, elesettsegerzes es a folytonos flusztracio ezek miatt. Kb. masodik honapja erzem magam ugy, hogy nem kerek valami, gyengeneg erzem magam es sokszor a figyeleshez is koncentralnom kell. Valahogy nem ugy erzem magam mint ezelott 2 honapja. Egy 5-6(-7)kg-t az elso honapban fogytam is. Most ott tartok, hogy ha olyat eszek csalankiuteses leszek es kisebesedik a kezem, az ajkam masodik honapja ki van sebesedve, a latasom nem tiszta, folyton izzadok es igen magas volt a vernyonasom parszor. Lazas nem voltam. Csak ugy jonnek elo az ujabb es ujabb allergias folyamatok.


Dokumentaltam a dolgokat majd azt lattam, hogy a szekletem eleinte ilyen kavezacc szem nagysagu fekete pontokkal volt teli, aztan ilyen szempilla szeru fekete valamikkel majd mostanaban ilyen tobb cm-es fekete szalakkal az elozo ketto mellett.

A nyákos, habos szekeles mellett eszre vettem azt is, hogy ilyen aprobb, par mm-es feheres-atlatszo valamikkel van teli a csesze urites utan. Mozogni nem mozognak de minden esetre eleg durva, teljesen elter a nyáktól latszatra.

Es nagy mertekben megvaltozott a szekletem allaga, szaga es minosege is. Az orvos aki a tukrozest csinalta azt mondta, hogy psziches eredetuek a panaszok, szedjek puffadasgatlot es attol makd jobb lesz. De ez kb. olyan, hogy a surgossegirol elzavartak ugyeletre 200-as vernyomassal.


A vervetel a kovetkezo eltereseket mutatta:

Serum Total Bilirubin 27,8 umol/L *

Süllyedés 1nm/h *

Fehérvérsejtszám 9,03G/L *

MPV 7,1 fL *

Monocyta 7,2%,(absz) 0,65 G/L *

Basophil 2,3%,(absz) 0,21 G/L *


Irtam e-mailt tobb belgyogyaszatra is a panaszaimmal de hat mivel nem fizettem azert, hogy meg nezzenek nem is nagyon valaszolnak. #MAGYARORSZAG


Interneten ha probalok rakeresni ezekre a tunetekre semmit se dob fel maximum haziallat megbetegedeseket a tobbi eletveszelyes megbetegedes mellett. Az elejen depresszioba is estem mert vagy 100 diagnozist mutatott az internet.

A kornyezetemben senkire se szamithatok mert mindenki azt mondja, hogy csak be beszelem ezt magamnak holott nem ugy erzem a dolgokat. Mondom, masodik honapja!


Szerinted ez mi lehet? Kicsit ketsegbe vagyok esve igy 2 honapnyi szenvedes es labadozas utan. Mostanaban pedig a tulzott faradekonysag jelentkezett. Hetrol hetre ujabb tuneteket produkalok es semmi sem valtozik az orvosok meg lesz@rnak, fel vallrol vesznek ahogy latom az arcukon, stilusukon. Hozzateszem ezelott soha semmi bajom nem volt! A szekleteimet a 2 honap alatt dokumentaltam mert senki se vett komolyan, az osszes kepen felfedezhetoek a zacc szeru pontok es ezek a furcsa szalak. Ha valaki szuksegesnek erzi privatban elkuldhetem, de ide nem teszem ki masok erdekeben.


Egyebkent egy masszivabb, erosebb alkatu srac voltam, most meg elegge ossze vagyok zuhanva. Persze mindenkitol csak azt kapom, hogy oruljek annak, hogy lefogytam.


Koszonom szepen!



Vernyonasos kepen(dohanyzastol ugrott fel tobbszor is, Duspatalin ota normalizalodott ugy ahogy)

SYS(mmHG) 186

DIA(mmHG) 93

PULSE/min 132



2019. febr. 11. 20:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Én csak annyit tudok mondani, hogy menj addig ameddig nem találsz egy orvost aki foglalkozik veled! Ha kell fizess, de ne hagyd magad.
2019. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%

Egyik barátnőmet IBS-sel diagnosztizálták (külföldön), neki bizonyos ételeket kerülnie kell (pl fűszeres, erősen zsíros ételek, mert neki felborul tőle az emésztése). De ő sose produkált ilyen kemény tüneteket, nála csak hasmenés, hasfájás és nyák volt. Az ő laborja asszem negatív volt.


Menj inkább magándokihoz, annyit csak megér neked. És a vérnyomásod magas, azt is ki kell vizsgálni.

2019. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Egyébként meg allergológiára is menj!
2019. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos senki nem fogja megmondani mi a bajod.

En vegigjartam ezt a kalvariat, ami letezett minden vizsgalat megvolt, olyanok is amirol a legtobb ember nem is hallott. En erteknis hozza igy sok kapcsolatom is van ezert barmit meg yudtam csinaltatni.

Olyan betegseg nincs hogy IBSZ, ezt akkor mondjak ha nem tudjak mia abjod es szervi elteres nem allapithato meg.

Esetleg probalj meg egy Normix kurat, ez segithet, de idonket ismetelni kell.

Vagy probald meg a Teperint, kis adagban a fajdalomkuszobot feljebb viszi igy nem lesznek tuneteid.

A verkeped teljesen normalis.

Ami meg lehet az az allergia, ezt meg erdemes megnezetni.

2019. febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Koszonom! Holnap elso dolgom ugyis a haziorvos lesz es reszletesen elmondom neki a dolgokat. A gyogyszeres tippeket koszonom!
2019. febr. 11. 21:37
 6/26 anonim ***** válasza:
Székletvizsgálat volt férgességre, baktériumra?
2019. febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Elvileg mindent neztek...viszont ma felirta a normixot az orvos, majd kiderul segit-e
2019. febr. 12. 18:56
 8/26 A kérdező kommentje:

Illetve még a Vermoxon gondolkodtam, hátha. Lehet azt is feliratom a dokival. 2 honap alatt semmire se mentem veluk. Azert kicsit vicces a magyar egeszsegugy na M1.

Beszelgettem valakivel errol + meg mutattam neki a kepeket amit az itteni moderatorok nem engednek kitenni es azt mondta, hogy ez fergesseg. Ha jol emlekszem orsosferget mondott. Viszont nem tudom, hogy onmagaban a normix elegendo-e ezen panaszok ellen. Abban sem vagyok biztos, hogy a ketto tabi nem uti-e egymast. Az orvosnak mar nem igen hiszek semmit sajnos.

2019. febr. 13. 00:31
 9/26 A kérdező kommentje:
Up. A vermoxtol ideig oraig jobban ereztem magam majd megint vissza estem ebbe a sz@r allapotba. Az antibiotikum szedese alatt mint ha a gyomrom kezdett volna jobb lenni majd ciszta nott az inyemre, ki kellett huzatnom a fogam. Lassan az antibiotikum kuranak a vegehez erek de semmi javulast nem latok vagy erzek. A vernyomasom normalizalodott viszont a pulzusom igen magas. Mi a fene lehet ez?
2019. febr. 20. 18:08
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Zoonózist néztek a székletből? Itt egy link olvasd el:

[link]

Kellene folyamatosan szedned legalább fél évig Pro Gasztro 825 nevű probiotikumot. Ez kiszoríthat kórokozókat, illetve mérsékli a számukat. A helicobakter ellen is jó, és az allergiákat is mérsékli.

2019. febr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!