Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orvos szerint IBS, szerinte...

Az orvos szerint IBS, szerintem teljesen mas. Nagy lehet a gaz?

Figyelt kérdés

Szia! Megprobalom osszeszedni a gondom. A haziorvos konkretummal nem tud szolgalni csak kulonbozo vizsvalatokra kuldeni. Volt szeklet(labor) vizsgalatom ami negativ volt. Voltam veg-, vastagbel tukrozesen ahol mindent rendben talaltak. A doki 2 doboz Duspatalint irt fel illetve egy doboz Linex Fortet vettem melle amit vegig is szedtem.A tuneteim kicsit jobbultak amiota szedem a pirulakat, de nem mindig veszem eszre a javulast.


Szoval: 2 honapja felborult az emesztesem. Eloszor szekrekedessel, hasmenessel kezdodott. Ezt felvaltotta a nyakos ill. habos-vizes hasmenes. Aztan jott az etvagytalansag majd az ilyen-amolyan emelyges, elesettsegerzes es a folytonos flusztracio ezek miatt. Kb. masodik honapja erzem magam ugy, hogy nem kerek valami, gyengeneg erzem magam es sokszor a figyeleshez is koncentralnom kell. Valahogy nem ugy erzem magam mint ezelott 2 honapja. Egy 5-6(-7)kg-t az elso honapban fogytam is. Most ott tartok, hogy ha olyat eszek csalankiuteses leszek es kisebesedik a kezem, az ajkam masodik honapja ki van sebesedve, a latasom nem tiszta, folyton izzadok es igen magas volt a vernyonasom parszor. Lazas nem voltam. Csak ugy jonnek elo az ujabb es ujabb allergias folyamatok.


Dokumentaltam a dolgokat majd azt lattam, hogy a szekletem eleinte ilyen kavezacc szem nagysagu fekete pontokkal volt teli, aztan ilyen szempilla szeru fekete valamikkel majd mostanaban ilyen tobb cm-es fekete szalakkal az elozo ketto mellett.

A nyákos, habos szekeles mellett eszre vettem azt is, hogy ilyen aprobb, par mm-es feheres-atlatszo valamikkel van teli a csesze urites utan. Mozogni nem mozognak de minden esetre eleg durva, teljesen elter a nyáktól latszatra.

Es nagy mertekben megvaltozott a szekletem allaga, szaga es minosege is. Az orvos aki a tukrozest csinalta azt mondta, hogy psziches eredetuek a panaszok, szedjek puffadasgatlot es attol makd jobb lesz. De ez kb. olyan, hogy a surgossegirol elzavartak ugyeletre 200-as vernyomassal.


A vervetel a kovetkezo eltereseket mutatta:

Serum Total Bilirubin 27,8 umol/L *

Süllyedés 1nm/h *

Fehérvérsejtszám 9,03G/L *

MPV 7,1 fL *

Monocyta 7,2%,(absz) 0,65 G/L *

Basophil 2,3%,(absz) 0,21 G/L *


Irtam e-mailt tobb belgyogyaszatra is a panaszaimmal de hat mivel nem fizettem azert, hogy meg nezzenek nem is nagyon valaszolnak. #MAGYARORSZAG


Interneten ha probalok rakeresni ezekre a tunetekre semmit se dob fel maximum haziallat megbetegedeseket a tobbi eletveszelyes megbetegedes mellett. Az elejen depresszioba is estem mert vagy 100 diagnozist mutatott az internet.

A kornyezetemben senkire se szamithatok mert mindenki azt mondja, hogy csak be beszelem ezt magamnak holott nem ugy erzem a dolgokat. Mondom, masodik honapja!


Szerinted ez mi lehet? Kicsit ketsegbe vagyok esve igy 2 honapnyi szenvedes es labadozas utan. Mostanaban pedig a tulzott faradekonysag jelentkezett. Hetrol hetre ujabb tuneteket produkalok es semmi sem valtozik az orvosok meg lesz@rnak, fel vallrol vesznek ahogy latom az arcukon, stilusukon. Hozzateszem ezelott soha semmi bajom nem volt! A szekleteimet a 2 honap alatt dokumentaltam mert senki se vett komolyan, az osszes kepen felfedezhetoek a zacc szeru pontok es ezek a furcsa szalak. Ha valaki szuksegesnek erzi privatban elkuldhetem, de ide nem teszem ki masok erdekeben.


Egyebkent egy masszivabb, erosebb alkatu srac voltam, most meg elegge ossze vagyok zuhanva. Persze mindenkitol csak azt kapom, hogy oruljek annak, hogy lefogytam.


Koszonom szepen!



Vernyonasos kepen(dohanyzastol ugrott fel tobbszor is, Duspatalin ota normalizalodott ugy ahogy)

SYS(mmHG) 186

DIA(mmHG) 93

PULSE/min 132



2019. febr. 11. 20:02
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Kertem meg egy szekletvizsgalatot de a haziorvosom ram vagta a telefont, *hogy nem mert az elozo negativ volt*
2019. febr. 21. 17:35
 12/26 anonim ***** válasza:

bocs a gyógyszeres kezelésedet már nem olvastam el, így ha hülyeséget írok, akkor hagyd figyelmen kívül :)

Nem lehet , hogy hisztamin intoleranciád van? legalábbis a leírtak alapján nagyon sok tünetét produkálod, teszteltek rá ? ( DAO-teszt)

2019. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Na látod fogalmam sincs. De mindenesetre rákérdek a dokinál ha megyek legkozelebb. Koszonom az otletet!
2019. márc. 7. 16:16
 14/26 anonim ***** válasza:
nincs mit köszönni, csak a tünetek alapján egyből ez ugrott be, de persze nem vagyok orvos, csak volt van a környezetemben akinek ez a baja, és őt sem nagyon tudták diagnosztizálni,neki is hosszú út volt, viszont kb ugyaenezeket a tüneteket produkálta, ezért ugrott be, de mint mondtam nem orvos vagyok, csak a hasonlóságmiatt ugrott be, plusz mert ő is megjárta a kálváriát mire kiderült, természetesen lehet, hogy nálad nem ez a baj, de egy tesztet megér
2019. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tudlak diagnoaztizálni de próbálok segíteni, hátha.

Nekem évekig pszichés okoból volt hasmenésem és haspuffadásom. Refluxom lett a sok sressztől és rendszertelen evéstől amire a sok munkám mellett nem volt időm. De ilyen tüneteket sosem produkáltam. Bármit ettem megfájdult a hasam és azonnal wcre kellett mennem. Az utolsó hónapokban már vizes hasmenésem volt. Bármit ettem azonnal kijött egy adag alul és puffadt a hasam is mindentől. Fogytam is valamennyit. De se lázas nem voltam se ilyen cuccok nem voltak a székletemben, se a pulzusom nem ment fel, se kiütés se fáradékonyság semmi több. Kaptam savlekötő tablettát, felmondtam a munkahelyemen, szedtem probiotikumot és pár hónap alatt normalizálódott a helyzet. A te állapotod biztos, hogy nem pszichés. Úgy hogy ne hagy ennyiben. A magas pulzus a betrgség miatt van. Mikor elkaptam a calici vírust ami hányás hasmenest okoz nekem is felment a pulzusom. A betegség velejárója. Ez tuti attól van. A vérnyomás is ugralhat ha az ember beteg. Lemehet vagy felmehet egyéntől függően. Attól az orvostól menekülj aki azt magyaráza be, hogy pszichés a bajod, mert az nem hozzáértő. Egy kérdés? Volt gyomortükrözésed? Mert édesapámnak pl. Az okozott szájdagadast meg kiüteseket, hogy keletkezett egy hámhiány a gyomrában (attól hogy valamilyen gyógyszer pl.aszpirin vagy algopirin ráragadt és kimarta) a hámhiány miatt hiába nem allergiás ételekre mégis úgy reagál a szervezete és rengeteg dologtól volt rosszul. Kapott rá valami gyógyszert és most már tünetmentes. De za is lehet, hogy tényleg van valami érzékenyseged. Laktóz, glutén fene tudja. Ki kéne próbálgatni, hogy kihagyod a tejtermekeket 1 hétig hátha jobb lesz. Aztán a.glutent pár hetig. Ott több idő kell, hogy kiderüljön. Stb. Ami fontos, hogy szedj probiotikumot mert bármi bajod van az biztos nem fog ártani és a bélflórad az tuti szétment ettől és kekrüld a cukrot! Mert az sajnos hasmenes után nagyon rossz. A megborult bélflóránál a rossz baktériumokat eteted vele meg a gombákat. Még egy ötlet. Nem tudom mik a fura cuccok a kakidban. De a feher bigyók bélfal darabok is lehetnek. Van 2 szer. Smecta por és a bolus adtringens tabletta. Ezek hasmenes ellenes cuccok. Úgy hat mindkettő, hogy bevonják a bélfalat éß csökkentik a gyulladását. Nincs mellékhatasuk próbáld ki őket egy hétig. Vény nélkül kaphatóak és nem is drágák. A másik, hogy kálcium magnézium kálium színted nagyon megborulhatott. Patikaban kérned kéne elmesélve a panaszaidat valami erre való ásványianyag komplexet talánca gyengesegeden és a magas pulzuson is segít picit. Igyál sokat! És próbálj diétázni és figyeld mit eszel és milyen tünetet okoz. Akár írhatod is. Még egy ötlet. Nem megijeszteni akarlak de lehet a hematológiára sem lenne rossz egy beutaló. Limfómát is zárasd ki. Hasi ct sem lenne rossz, az kimutat minden etérést. Szervi bajt, nagyobb nyirokcsomókat a hasban amik szintén okozhatnak panaszokat. Persze a parazitaferőzés sem kizárt. Denazt hol szedted össze? Van kutyus vagy cica? Ettél nyets húst? Csak úgy nem lehet elkapni városi körülmények között. Persze ez sem kizárható. Ennyi jutott az eszembe.

2019. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
A hasmenés megszűnt ugyanis nem mindig jön elő viszont a tünetek maradtak.A svéd csepp mint ha segítene picit. Az elmúlt 3 hónapban kb. egyszer sem ittam tejet. Volt vérvétel nem-e vagyok érzékeny de nem. A háziorvost leváltottam magándokira aki ugyan csak azzal jön, hogy ez pszichés de a fertőzés sincs kizárva. Akupunktúrát javasolt bár minekután egy Zappert adott a tüneteim kezelésére a hitem kicsit megingott felé. Beszélgettem orvos aszisztensel is aki azt mondta tuti pszichés. Mindenki ezzel jöm gondolom ezt a legkönnyebb mondani. Leginkább melankólikushoz tudnám hasonlítani az érzést amit átélek. Minek után ezt elmondtam depresszióval jöttek. Jelenleg azon vacilálok, hogy magánklinikán kérek időpontot magán belgyógyászhoz. És az is jó, hogy mostanág kapar a torkom, nagyon fáradékony vagyok. Valami biztos van, tudom..de mivel harmadik hónapja tart mindenki azzal jön, hogy agybaj pedíg nem úgy érzem. A napokban jöttek ki belőlem érdekes dolgok. Neten rákeresve 1:1 be férgekhez hasonló, kórházban dolgozó szerint akinek van tapasztalata ilyen téren csak nyák mert a féreg fehér. Szóval teljesen tanácstalan vagyok így hónapok után.
2019. márc. 12. 08:02
 17/26 anonim ***** válasza:
A Pro Gasztro 825 probiotikumot kellene szedned folyamatosan. Én 11 éves szedem. Hasonló tüneteim voltak. Lehet allergiától is a tüneted, vagy áteresztő bélfaltól. Lehet hisztamin allergia is. Ezeken a javasolt probiotikum segít. Laktózmentes tejet igyál, és Lactase enzimet is szedjél, ha valami tejes süteményt, puha sajtot eszel. Igyál kamilla, cickafark teát naponta. Enzimhiányod is lehet. Lehet vény nélkül kapni enzimet a patikában. Neo Pampúr a neve. Ez ártalmatlan, és ugyan olyan enzim, ami az emberek belében is van. Vannak akiknek ebből kevés jut, és ezért okoz tüneteket. Helicobacterre csinálhatsz egy tesztet, póstán meg tudod rendelni, vagy patikában. Egyébként az általam említett probiotikum a helicobactert is visszaszorítja. Nem csak szemmel látható féreg van. Kliont szoktak még adni ilyen esetben.
2019. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Belinkelem neked az egysejtű parazitáról a cikket:

[link]

Erre is lehet nézetni a székletet.

2019. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! Jelenleg bakteriumokat keresnek a mintaban, arra varok. Ha az negativ akkor megerdeklodom meg milyen iranyba lehet vizsgalni a szekletet. Mert valami van es elegge betegnek is erzem magam sajnos :( .
2019. márc. 16. 14:43
 20/26 anonim ***** válasza:

Kamilla teát nem igyál az tönkreteszi a bélbolyhokat!

Már csak tipp színten. Candida fertőzés esetleg? Az is okozhat puffadást hasmenest meg cifra tüneteket. Nem akarlak hülyenek nézni de nem eszel valami olyat aminek a részei jönnek ki emésztetlenül? Már nem emlékszem ctd nem volt? Az azért sokmindent kimutat. Máj, epe, hasnyálmirígy, nyirokcsomók.....stb. persze magán úton nem olcsó. De sokmindent kizárhatna. Az ultrahangon nem sok látszik. Chron betegség? Annak is elég heves tünetei vannak. Bocsi csak tippelgetek. Lassan kimerül a paletta.

2019. márc. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!