Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gastrooesophagealis reflux...

Gastrooesophagealis reflux betegségből gyógyult már meg valaki?

Figyelt kérdés

Indokolatlan több hétig tartó antibiotikum szedése után lettem beteg. Több mint egy éve semmilyen változás.

A gasztoenterológián csak mindig ugyanaz a lemez...savlekötő recept és kész...


2019. máj. 1. 16:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla de érdeklne ha igen hogyan.
2019. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Életmód váltás sokat segíthet. Van sérved? Ha van, azt műtét helyrehozhatja. Viszont szerintem inkább a savlekötő, ha beválik.
2019. máj. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nincsen sérvem, a savlekötőket és protonpumpagátlókat már végig zongoráztuk, mindegyik ront a tüneteken, még csak nem is enyhíti.

A vény nélküli tünetkezelők is egy rakat van itthon, egyik sem csinál semmit.

A savat abszolút nem érzem egyáltalán...a torkom piros, a nyelvem fehér több mint egy éve és csak savlekötő recepttel távozok, majd vissza, mivel csak rontott a helyzetemen...egy természetgyógyász szerint így csak tünetet kezelnék, rá kell jönni mi okozza a refluxot.

Labor, ekg, f.o.g., rtg, uh, nőgyógyász,pjzsmirigy...stb, sőt az idegeim is rendben, így passz....az antibió rombolt abban biztos vagyok!

2019. máj. 2. 10:10
 4/32 anonim ***** válasza:
68%
Hallottam olyat, hogy valakinek nem refluxa volt hanem a gyomra ürült lassabban és ezért ugyan olyan tüneteket produkált mint a refluxos. Rajta sem segítettek a savlekötők. Arra van valami más gyógyszer. A háziorvos biztos tudja a nevét. Esetleg érdemes azt kipróbálni. Ha a savlakötő nem segít akkor nincs értelme szedni mert csak csontritkulás és egyéb nyalánksagok lesz a vége. A fehér nyelv az gomba. Életmód váltás kéne. Cukormentes étrend. Probiotikumok, rostban gazdag táplalkozás. Nézd meg a candida diéta leírását a neten. Azt kéne végig csinálnod pár hónapig. Biztos, hogy használna. És kerülni az irritáló ételeket is. Alkohol, kávé, szensavas italok, fűszeres csípős paradicsomos ételek....stb. alternatív gyógymód a refluxra a feherakác tea és a salvus víz. Ezeknek nincs mellékhatasuk. Ha nem ez a bajod ártani akkor sem tudsz velük. Nekem a candida diéta teljese megszűntette a lepedeket a nyelvemen. Már a tövénél sincs.
2019. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Cukormentes étrend, probiotikumok, rostban gazdag táplálkozás, Alkohol, kávé, szensavas italok, fűszeres csípős paradicsomos ételek....stb ezek nélkül élek egyébként több mint egy éve, amúgy sem ettem/ittam ilyesmit. Candida diéta is volt 5 hónap, semmi látszat, bélmotilitást segítő is volt, mellékhatáson kívül semmi extra
2019. máj. 2. 12:44
 6/32 A kérdező kommentje:
a gyógyszer neve egyébként érdekelne, az én háziorvosom egy nagy nulla, már Te sokkal többet segítettél, mint ő egy év alatt..
2019. máj. 2. 12:46
 7/32 A kérdező kommentje:

[link]

a második képen lévő nyelv, ilyen az enyém is

2019. máj. 2. 12:49
 8/32 anonim ***** válasza:
79%
A nyelvpenész okozhatja a problémádat. A hosszútávú antibiotikum-fogyasztás következménye. Ugyanilyen bajokkal küzdöttem. Szintén refluxom van, arra fogtam a visszatérő köhögést, torokgyulladást. Míg nem egyszer ittam egy kék színű energiaitalt, és a páromnak feltűnt, hogy foltokban kék a nyelvem. Az orvos azt mondta, ez szájpenész/szájgomba. Kaptam rá egy ecsetelőt, Nystatin a hatóanyaga. Ausztriában Mycostatin néven van forgalomban, keress rá a Google-n, és kérd a házidokitól. Négyszer kell naponta ecsetelni. Néhány nap alatt eltűnik a lepedék a nyelvről, és a torokgyulladás is elmúlik.
2019. máj. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Úristen, hétfőn irány a doki az ecsetelőért...nagyon remélem, hogy ki fogja írni. Főleg, hogy én mondom és nem magától, mert nem igazán szokott ilyet csinálni.

Sőt hiába mondom a nyelvemet és a torkomat neki, nem néz a számba sem.. :( akkor fogalmam sincs mit fogok csinálni.

2019. máj. 3. 17:21
 10/32 anonim ***** válasza:

4. Vagyok. Én is erre gondoltam.

Utolsó lehet tudsz nekem is segíteni. Ez penész nekem eltűnt a candida diétától. De vannak fájó terképszerű foltok a nyelvemen. Vándorolnak? Arra vajon mi jó? Gombaellenes ecsetelő nem használt.

2019. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!