Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gastrooesophagealis reflux...

Gastrooesophagealis reflux betegségből gyógyult már meg valaki?

Figyelt kérdés

Indokolatlan több hétig tartó antibiotikum szedése után lettem beteg. Több mint egy éve semmilyen változás.

A gasztoenterológián csak mindig ugyanaz a lemez...savlekötő recept és kész...


2019. máj. 1. 16:45
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Ha nem segít a háziorvosod még a gégészetre el tudsz menni. Oda nem kell beutaló. Hátha jobb ötleteik vannak mint a gasztroenterológusnak. Ha esetleg nem használna az ecsetelő vagy nem írná fel a háziorvos hiába kéred.
2019. máj. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

A gégészet úgy néz ki, hogy bemegyek és mintha ott sem lennék diskurál az asszisztens és az orvos, ha bármit mondok szóra sem méltat, csak, hogy látja a rendszerben, hogy savlekötőt írt a háziorvos,: na az menjen tovább és maga is, viszlát :((

Szóval nagyon remélem hétfőn kapok receptet!

2019. máj. 3. 17:56
 13/32 A kérdező kommentje:
azt meg sem merem kérdezni, hogy recept nélkül kaphatok-e ilyesmi ecsetelőt , gondolom nem :( áhh ez az egészségügy elkeserítő.
2019. máj. 3. 17:58
 14/32 anonim ***** válasza:

Receptköteles a gombaölő. Az orvos ír egy receptet és a patikában elkészítik a szuszpenziót. Finom, édes. Nagyon fontos betartani az adagolást, mert ha túl keveset használsz, nem pusztul el a gomba. Előbb a nyelved elejéről fog eltűnni, aztán a nyelv hátsó részéről. Amikor teljesen eltűnt, még két napig kell használni, szigorúan be kell tartani a napi négyszeri használatot. Másképp a gomba visszatérhet, még jobban elszaporodik, esetleg rezisztenssé is válik a nisztatinra.

Addig kell a szádban tartani, amíg csak bírod, utána lenyelheted, teszi a nyelőcsőben is a dolgát.


4: A térképszerű foltok a gombára jellemzők. Biztos vagy benne, hogy elpusztult?


A candidára szerintem nem szükséges diéta. Az immunrendszert kell erősíteni - elsősorban érdemes nagy adag C-vitaminnal. A candida majdnem minden ember testében jelen van, de nem okoz tüneteket. Amikor az immunrendszer legyengül, bármilyen okból, ill. antibiotikum-fogyasztás után, elszaporodik a gomba és támad.

2019. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az átfogó válaszodat, kedves vagy!

Tabletta formában is látom a neten, az is jó lehet?

Írni fogok, hogy miként alakult a recept. Ha pedig megvan akkor a hatásról is! Mikortól veszek észre változást egyébként?

Több már mint egy éve ugyanúgy van a torkom és a nyelvem is.

2019. máj. 3. 19:02
 16/32 anonim ***** válasza:

Tényleg elkeserítő az egészsegügy sőt botrányos.

Nem tudom mi pusztult el vagy mi nem. De ilyeb lepedekem egyáltalan nincs már. És egy calici fertőzes után a foltok is csökkentek. De teljesen nem múltak el. Időnként meg megjelennek és fájnak. Sokfele ecsetelőt kaptam. Köztük gombára is. Gyógyszertári készítésűt. Az keserű v9lt és hanyingerem volt tőle. Nem hatott semmit. A glucosept jobb volt de attól sem múlt el teljesen én is mutogattam sok orvosnak.....tojtak rá. 😕 a streszt nem tudom kizárni. Vitaminokat szedek.....egyébként a calcit leszámítva masfél éve nem voltam beteg. Nekem is wgy antibiotikum kúra után jött ki.

2019. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Gondolom, a tabletta inkább az emésztőrendszeri candida-elszaporodást hivatott megszüntetni. Nyelvre a helyi kezelés eredményesebb lehet. Néztem a neten, de Mo.-n nem láttam gyári készítésű szuszpenziót. Gyógyszertárban elkészítik, az biztos. Eredetileg tényleg keserű a nisztatin. Amit én használtam, gyári volt és és édes. De ha már egy éve fennáll a problémád, gondolom, nem az íze érdekel.


Viszont találtam az amazon.de-n egy ugyanolyat, mint amit én használtam és segített. A neve Moronal Suspension. Viszont elég drága. 14,56 euro. Meg gondolom, szállítási költségek is felmerülnek. De: recept nélkül megrendelheted.


Minden esetre a 100.000 egységes készítményből napi 4x 0,5-1,5 ml a hatásos adag. Van hozzá pipetta.


Érdemes befektetni egy nyelvkaparóba is. Drogériaüzletben kapható. Fogmosás után levakargatod a lepedéket. Nem pénzkidobás, mert később is hozzájárul a szájhigiéniához.


Kérdezted: nekem 4-5 nap múlva már majdnem teljesen elmúlt. De azért folytattam.


Másik kérdező, térképszerű foltok:

Lehet, hogy nagyon ki van száradva a nyelved, a torkod. Gégész tanácsolta, hogy a zsályateával való öblögetés újranedvesíti a kiszáradt nyálkahártyát. És bőséges folyadékfogyasztás. Nem fekete tea, nem kávé, nem kóla, nem alkohol. Ezek mind vízelvonóak. Cukros italok mind savasítanak, ami kedvez a gombának. Tiszta víz vagy gyógytea. Sok. A szervezetünk 70%-a víz.

2019. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Köszi. Édeset nem iszom de a zsálya teát kipróbálom.
2019. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Sikerült kiíratni a Nystatin tablettát és az ecsetelőt is, bár nem az én orvosomtól való, hanem egy ismerősöm segített (ez is szomorú, hogy nem is lát és adja a receptet), de sajnos nekem ez most nagy segítség. Délután kell majd értemenni az ecsetelőért.

Nem is tudom melyikkel kezdjem...

Nagyon beleéltem már magam, hogy ezt az egészet megoldja valamelyik a kettő közül! Nagyon reménykedem benne.

Most ez a rossz idő is nagyon befolyásol, annyira érzékeny lettem a frontra, szélre,....reméelm a refluxszal ez is távozik.

Nyelvtisztítót is beszerzek ma vagy holnap a Dm-ben.

2019. máj. 6. 10:14
 20/32 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon keserű, de mindent a cél érdekében. Napi 2 használat, abból egy lefekvés előtt. Egy 5-ös szám van rajta és 1 hónapig lehet felhasználni.Ennyi.
2019. máj. 6. 20:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!