Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gastrooesophagealis reflux...

Gastrooesophagealis reflux betegségből gyógyult már meg valaki?

Figyelt kérdés

Indokolatlan több hétig tartó antibiotikum szedése után lettem beteg. Több mint egy éve semmilyen változás.

A gasztoenterológián csak mindig ugyanaz a lemez...savlekötő recept és kész...


2019. máj. 1. 16:45
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

A tablettából reggel és most este is vettem be. Borzalmas, bár túl lehet élni.

Remélem a hét végére már lesz hatása.

2019. máj. 7. 21:51
 22/32 anonim ***** válasza:

Kitartás! Remélem, minél hamarabb meggyógyulsz.

Az ecsetelőt használd négyszer, az helyileg közvetlenebbül hat.

A reflux ellen pedig:

Lefekvés előtt legalább két órával már ne egyél, igyál semmit. Különösen savas élelmiszeket, italokat ne. Kizárólag vizet. Lefekvés ELŐTT még érdemes bevenni egy protonpumpa gátlót (Pantoloc, Pantoprazol,...) Akkor éjszaka nem marja a torkodat a sav.

Drukkolok:)

2019. máj. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Megértem a helyzetedet, én is most ezzel küszködök. Voltam a fülészeten, ott azt mondták refluxom van, nem írtak fel semmit, csak szedjek vitamint meg szopogassam a tantum verdét. pár nap múlva pénteken este végigvártam 2 órát a fülészeti ügyeleten újra, ott is azt mondta az orvos, hogy akkora refluxom van, mint egy ház, írt fel pantoprasolt meg allergiagyógyszert, azt még nem tudtam megvenni. Tegnap voltam a háziorvosnál, mondtam neki, hogy bejelentkeztem a gasztroenterológiára, de nem adott beutalót, nem látja szükségesnek. Jól van, gondoltam elmegyek magándokihoz. pedig így is elég sok magándokinál jártam, de tényleg elkeserítő, ami itt megy, csak az gyógyulhat meg, akinek van rá pénze. Mindegy azért adott beutalót pajzsmirigy ultrahangra, június közepén megyek, mert régebben volt egy göböm. A tüneteim aggasztanak, reggel este köhögök, főleg este, plusz fáj a torkom, de este olyan erősen, hogy nehezen vagyok meg fájdalomcsillapító nélkül. Pedig a házidoki szerint nem kéne szednem, mert az is hajlamosít a refluxra. Egész nap köszörülöm a torkom, néha úgy érzem a hangom is elmegy, valóban ennyire szörnyű a reflux? Pedig évekkel ezelőtt is kaptam rá gyógyszert, de nem szenvedtem ennyit. Kb. 1 hete szedem a savlekötőt reggel és este, de még semmi változás.
2019. máj. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha még érdekel a gyógyszer, ami a lassú gyomorürülésre van, Itopride Supremex a neve. Miután fél évig szedették velem a savcsökkentőt (ami csak rontott a helyzeten) engem ez gyógyított meg. A lepedékes nyelv pedig szerintem csak tünet. Nekem elmúlt miután meggyógyultam.
2019. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
23. Esetleg smecta porral vagy glucosepttel érdemes lenne gargarizálnod. Ha ennyire fáj a torkod azt nem reflux okozza ez majdnem biztos. Főleg ha nem hat a gyógyszer. Gégésueten kellett volna, hogy vegyenek kenetet bakterelógiai tenyésztéshez. Abból lehet több kiderül.
2019. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
24. Aki már volt tükrözésen és ott állapították meg a refluxot annak biztosnaz a baja nem? Vagy lehet akkor is a lassú gyomorürülés a gond?
2019. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

26. Attól függ mit állapítottak meg.

Nekem azt látták, hogy enyén be volt gyulladva egy részen a nyelőcsövem, ezért azt mondták szedjem tovább a savcsökkentőt. Szóval csak a tünetet látták, nem az okot...

2019. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Ja és amúgy nekem is refluxom volt csak azt a lassú gyomorürülés okozta, nem pedig a sok sav miatt.

A reflux nem maga a betegség, csak valaminek a tünete.

2019. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a tükrözés után, hogy nem záródik rendesen a gyomorszájam és rekeszsérvem is van. És ráírták, hogy reflux. Az orvos azt mondta magamnak csináltam a.sok stresszel.
2019. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Az Itopride segíti és helyrehozza a gyomorszáj záródását is!
2019. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!