Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon aggódom egy barátnőmért...

Nagyon aggódom egy barátnőmért, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég ismertem meg, nagyon zárkózott, 20 évesen nincs senkije. A családja levegőnek nézi, barátai se voltak, csak én vagyok. Ezek miatt mindent nekem mond el. Szeretnék segíteni valahogy. Random időközönként ok nélkül elájul, én is láttam már tőle ilyet, pl amikor mesélte, hogy milyen problémái vannak. Épp sírt, átöleltem, aztán nem reagált. Kb 1 perc kellett és magához tért, könyörgött, hogy ne hívjak mentőt. Nagyon megijedtem, aggódom érte. Azt mondta, hogy volt már vizsgálatokon, semmi baja nincs a testének és narkolepsziát is kizárták. Ha ez mentális eredetű lenne, akkor hogyan segíthetnék? Sok problémája van, azt tudom, hogy depressziós és sokszor hamar ideges lesz. Egyszer, mikor átjött hozzám, kicsit egyedül maradt, míg kiugrottam a teszkóba. Mire visszaértem azt hallottam, hogy sikít és kiabál, aztán megnyugodott és csak beszélt. Nekem azt mondta, hogy az ex(pasija) volt itt, és emiatt ijedt meg. Ez a srác viszont 3 hónapja halt meg autóbalesetben(elütötték). Azt mondja, hogy az elájulások már előtte is voltak, de azóta sokszor be is pisil. Ezt nem veszi észre, csak utólag.(Olyankor általában nagyon szomorú, sajnos egyszer nálam el is ájult utána, annyira kikészült.) Hogy segíthetnék neki? Elutasítja a "dilidokikat" azzal, hogy nem őrült. Még szüleivel él, ők semmit se tesznek, de szegény igyekszik is titkolni előttük. Azon kívül, ha rájön a sírógörcs, elkezd nyugtatót enni. Van amikor csak egyet, de olyan is, hogy tizet. Nagyon aggódom, mert nem csak a mentális betegségét nem ismeri be és nem megy orvoshoz, de a nyugtatót túl is szedheti, ha ennyire nem ért hozzá/nem érdekli. Szerintetek mi lehet a problémája? Ha legalább tippelni tudtok, az is segítene nekem, hogy segíthessek, ha már nem megy orvoshoz.

2019. máj. 28. 14:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyen színtű priblémában nem lehet közvetítő útján tanácsokat adni. Tényleg nagyon rendes vagy, hogy segíteni akarsz neki. De a leírtak alapján ő semmit nem akar, csak sír. Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. Azért megjegyzem a frontin pl. Izomlazító tulajdonságokkal is bír. 10 után lehet én is bepisilnék. De erre sem lehet normális választ adni. Mert nem tudjuk a körülményeket, nem ismerjük az orvosi hátteret, milyen vizsgálatokon volt? Milye eredménnyel? Ezzel így nem lehet mit kezdeni. És kislányként ne érezd rosszul magad ha nem tudod megoldani helyette a problémát. Ide felnőtt segítsége kéne. Akár a családjáé, ha rájuk nem lehet számítani akkor egy pszichológusé. A pszichológus nem dilidoki. Nem is orvos! Gyógyszereket sem írhat fel. Ő csak elbeszélget vele és közösen talán tudnak találni megoldásokat. Ez a helyzet sokkal súlyosabb annál, hogy a gyakorin meg lehessen oldani.

De ki tudja, nem ismerjük. Lehet elmúlik a gyász és megszűnnek a problémák is. Bár ha marék számra eszi a nyugzatót attól olyan elvonási tünetei lesznek ha egyszer leáll velük, hogy azt nem kívánom senkinek. Attól is remekül el lehet ájulni, sőt epilepsziás rohamot is lehet kapni. Ha azokról le tudnád beszélni sokat segítenél neki. Úgy sem lesz jobban tőlük. Nem gyógyszerek. Csak bambítanak.

2019. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Minden problémája pszichés"

Hát erre csak a saját törtenetemet tudom leírni. 8 hónapig fulladtam. Azt mondta 7 orvos, hogy psziches és a pszichiátriára küldtek. Azt mondták majd felírnak ott nekem valami jó kis gyógyszert és akkor fogok levegőt kapni. 8. Orvos észrevette, hogy lyukas a tüdőm! Kórház, életmentő műtét következett. Na ennyit anpszichés betegségekről. Az orvosok egy része nem hozzáértő és az ilyen orvosok szívesen mondják azt a betegeiknek,hogy pszichesen van bajuk. Ez nagy divat ma. Szerintem az ilyen orvosoktól menekülni kell. Persze ez nem a te hibád és nem is a barátnődé aki még hisz az orvosaiban. Sokáig én is hittem. Aztán így jártam. Azóta mindenkit intek az óvatosságra. Az orvos nem mindenható! Az orvos is csak egy ember, aki sokszor hibázik! Nyilván te nem tudsz mit tenni ha ő feladta az ájulasainak a z ok keresését. De azt tudd, hogy a rendszeres ájulás nagyon ritka pszichés tünet. Ennek valószínű szervi oka van.

2019. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
11! Én 40 frontin után se pisiltem be(0,5mg)
2019. jún. 1. 21:07
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja hogy te is gyagya vagy. 🙂 Ezt nem mondtad. Akkor jó mulatást kívánok a barátnőddel. Mondjuk 40 frontin után szerintem elvisz a mentő. De ha ez ilyen menő, hogy büszkén írod akkor azt hiszem megtaláltad a megfelelő barátot. Ha valóban bevettél 40 frontint akkor nagyobb bajban vagy mint az említett hölgy a bepisilésével. Ez ilyen vak vezet világtalant játék? 🙂 Keressetek fel kézemfogva egy pszichológust. Vagy pisiljetek versenyt a bokorban. 😄
2019. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A nyugtatóba akkor halsz bele, ha iszol rá alkoholt is. max elalszol tőle, hátra csúszik a nyelved és megfulladsz..de akkor meg a fulladás okozta a halálod nem a nyugtató.. Mielőtt valaki kötekedne, orvosi mondta a mentő orvosunk, ő meg azért csak jobban tudja mint itt bárki.. A barátnőddel meg nem igazán tudsz semmit kezdeni, amíg nem ismeri be magának, hogy ott bizony az agyában is vannak bajok. Bár az ájulást okozhatja agydaganat is, nem ártana normálisan kivizsgáltatnia magát, elmennie több orvoshoz is.
2019. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Tényleg rendesen kivizsgálták, mindenki pszichiáterhez akarja utalni.


A bogyózásom nem öngyi kísérlet volt, és nemhogy ájulás, de még álmosság se volt. Ahogyan hatása se, különben elég lett volna 40 helyett 2 tabletta is. Én viszont voltam orvosnál a gondjaimmal, nekem fel is van írva

2019. jún. 6. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!