Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Létezik egyáltalán nikotinfügg...

Létezik egyáltalán nikotinfüggőség?

Figyelt kérdés

Én sokszor abbahagytam már a dohányzást, mindig akkor kezdtem el cigizni, amikor magam alatt voltam. Tavaly szeptembertől kezdve decemberig sokat cigiztem, ez napi 8-10 szálat jelent. Aztán vettem egy e-cigit, azt szívtam egy hónapig, majd egy darabig semmit. Tavasszal megint nekiálltam március körül, de valamivel kevesebbet mint ősszel. Az elmúlt egy hónapban pedig elszívtam legalább 7 dobozzal, plusz egy csomag dohányt tekerve. Persze ilyenkor amikor sokat cigizek, érzem hogy rá kéne gyújtani, reggel is kívánom, de a kávé mellé elszívva nem hogy felpörögve éreztem magam, hanem inkább bekábulva.

Viszont 3 napja nem gyújtottam rá, eszembe jut sokszor hogy jó lenne elszívni egyet megint, de semmi olyasmi érzés nincs, hogy most belepusztulok ha nem jutok hozzá rögtön, nem kapok idegrohamot. Ki tudna egyáltalán nálam alakulni ilyen függőség? Fizikailag nem tudok elszívni egy doboz cigit naponta, így is köhögök tőle természetesen.


2019. aug. 12. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Van aki simán abba tudja hagyni van aki pedig vért izzad mire leteszi.
2019. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Letezni letezik, de az elvonasi tunetek olyan aprok,hogy nagyon eszre sem lehet venni ha nem gondolsz ra.

Leszokni inkabb fejben nagyon nehez. Eleve ezzel a sok reklammal meg mindennel elhitettek az emberekkel hogy leszokni valami hihetetlen nagy szenvedes stb. Az ugynevezett elvonasi tunetek is inkabb pszichesen jonnek elo. Az emberek felnek valtoztatni, ketsegbe vannak esve mi lesz veluk cigi nelkul, azt ismetelgetuk maguknak evek ota,hogy milyen nehez leszokn,kb lehetetlen stb. Ezert szoktak mondani,hogy a leszokas fejben dol el. Amig azon kattogsz hogy raakarsz gyújtani,elobb utobb talal az agyad egy indokot amivel meggyozod magad,h neked mar mind1,ugyse tudsz leszokni,meg jobb igy. De ha az ember fejben eldonti,rajon hogy neki erre tenyleg nincs szuksege,akkor siman letud szokni.egyik percrol a masikra.

Persze vannak, kivetelek,akiknel a fizikai elvonasi tunetek jobban elojonnek, de ez is par nap. 2-3 het alatt orvosilag kimutathato hogy a nikotin teljesen kiurul. Tobbi az mar sajat dontes. Pszichologiai fugges a meghatarozo inkabb

2019. aug. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!