Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13-14 éves gyerekednek engedné...

13-14 éves gyerekednek engednéd az ecigi használatát?

Figyelt kérdés
Fiam titokban vett az internetről, használja is rettentően nagyot csalódtam benne. Az apja szerint ha akarja használja de innentől ő semmit sem hajlandó megvenni, sem segíteni neki. Persze a gyereket ez nem érdekelte, ugyan úgy szívja. Én meg most mit csináljak?
2019. okt. 18. 12:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
13%
ez olyan mint régen is sokan dugiba cigiztek, csak nyilván rányitottál amikor töltötte és feltűnt, a hagyományosat meg nem töltik ugye így. Csak én vagyok olyan aki 20 évesen se mondja el otthon xd?
2019. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%
Az hogy az iskolában elveszik, részemről ez így már lopás.. Mellesleg nálunk középsuliba aki 1-2x lebukott cigivel az repült.
2019. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Kivinném az e-cigit az udvarra, letenném a járdára és kalapáccsal szétverném. Magyarán nem engedném.
2019. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
olyan kajákat főzz amit utál
2019. okt. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

kínai oldalról rendelte, nem tudom hallottál-e róla,de tele van vele a média,hogy Amerikában rengetegen halnak meg mostanában, ugyan nem az e-cigitől,hanem a lötyitől ami benne van. ( nagy eséllyel a liquid miatt )

Nyilván nem vízpára.

(Ne menjünk bele abba,hogy ez mennyire jó vagy sem a dohányiparnak, lehetnek lobbi érdekek is mögötte,de nem bizonyítható.)


Voltak olyan információk is,hogy a közös dolog ezekben az,hogy kínából jöttek a liquidek, ebből mennyi volna igaz azt nem tudom.


[link]


[link]


Lehet egy kicsit evvel kéne dramatizálni a helyzetet és ezt elmesélni neki és továbbra is elzárni a pénzcsapot.

2019. okt. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
26%
fordított cikk, csak thc-s ecigitől kerültek még kórházba ilyen cikkek alapján ha eredetei nem fordított nyelven nézed. (maradandó károsodást még nem tudtak kimutatni)
2019. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
36%

Én 16 évesen vettem az elsőt, de akkor már rendes cigit szívtam, és az elektromos cigivel buktam le 18 évesen, megtalálták a zsebemben. Nyilván nem volt kérdés, hogy "engedtèk" a szüleim, faterom egyébként is tudott róla már a kezdetekben, azt mondta, hogy inkább ezt szívjam, mint az analógot(ő is vaper, 20 évig cigizett). Azóta rengeteg atszokni vágyó embernek segítettem és láttam el őket tanàccsal.

Nem, nem kàrosabb, mint az analóg, aki ezt beveszi arra hatott a dohánylobbi. Nem lesz "vizes" a tüdeje sem, mert nincs benne víz. 2 anyag alkotja a folyadèkot, 2 db "E" szám, amit biztos, hogy eszel te is és a csalàdod is minimum havi szinten.

Ismerek e-dohànyost, előtte 30 évig cigizett, fulldoklott minden reggel, nehéz volt neki lépcsőzni, edzeni is szenvedés volt neki, mióta elektromos cigizik ez a rengeteg szenvedès eltűnt. Igen, káros, DE 98%-kal egèszèsegebb, mint a rendes cigaretta. Ha a fiad ez előtt rendes cigit szívott ne tiltsd neki, ha csak megvette, mert tetszett neki, akkor lehet, hogy elèred majd nála, hogy ne szívja, de akkor megvan az esély arra, hogy rendes cigihez fog nyúlni. Az jobb lesz? Úgyis fogja szívni titokban, hogy fogsz ràjönni? Àttúrod minden nap az összes tàskàjàt? Akkor megoldja másképp. Te is voltàl ennyi idős, minden ilyet megoldottàl gondolom, ahogy még sokan mások is.

Nyugi, szerintem ez egy ideiglenes dolog, még most új, tetszik neki, aztán pár hónap múlva félreteszi, mert nem lesz vele kedve basz akodni, mert tisztítani kell, akksikat kell újrafóliàzni, költeni kell rá, liquidet kell keverni, stb. És ezt úgy hidd el nekem, hogy én is fiatal vagyok, szóval nekem még könnyű visszagondolnom arra, hogy 5-6 évvel ezelőtt mit gondoltam és hogyan cselekedtem.

2019. okt. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17 Én nem értek az e-cigikhez, de szerintem nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy ha folyadék kell hozzá, abban ne legyen víz...
2019. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%

18. valamelyikbe van 10% körüli desztillált víz, de java részt propilén glikol és növényi glicerinből áll, így elméletben nem hogy vizesít, hanem vizet von el. a pg meg füstgépekben van, glicerin meg néhány asztmapipában is.

Kvázi ha valaki füstgép mellett egy koncerten szívott asztma pipát ő volt az első e cigiző ember :'DD

2019. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18%

18, ha levezeted nekem, hogy hol van a propilèn-glikol és a növényi glicerin keverèkèben a víz, akkor esküszöm utalok neked 20 ezer forintot. Bírom mikor valaki nem ért valamihez és okoskodik...

Egyébként, de. A liquidben lehet desztillàltvíz ritka esetekben, ha kész liquidet vásárolunk és a gyártó úgy dönt, hogy tesz bele valamennyit, de az olyan elenyèsző, hogy nem lesz tőle "vizes tüdőd" meg "popcorn tüdőd" meg ilyen baromságok. Be lehet dőlni a lobbinak, és persze el lehet ezt is hinni, pont úgy, mint azt, hogy elektromos autó is sokkal veszèlyesebb, a repülőgèpek halálos mèrgeket eresztenek ki ránk, azért nem tűnnek el a csíkok hamar, a világot pedig gyíkemberek irányítjàk. Ez mind egyszinten van kb. Én kb 100 érvet tudok felhozni az elektromos cigaretta mellett, de eddig még egyetlen iqos használó sem tudott nekem mondani 1 okot sem az iqos mellett, sőt egy dohànyos sem tudott IGAZI érvet felhozni azért, hogy miért dohányzik. A "megnyugtat" nem válasz. A dohányzóknak a 99%-a nem tudja pontosan mit szív, az elektromos cigaretta használók azért nagy része tudja mit visz be a szervezetèbe, de amíg egy e-cigi használó is "füstöt" és "VÍZpàràt" mond egy PG-VG vegyületre addig annak a kezébe sem való készülék, mert aztán ebből születnek a lobbizàshoz szükséges rèmhírek: "Újabb áldozatot hozott az elektromos cigaretta, egy 14 éves fiú magára robbantotta." Csak az nincs oda írva, hogy egy mechanikus készüléket használt és egy fúrógèpből kibontott szar, sérült akksit használt, és az robbant fel, nem pedig a készülék volt a hibás. Vagy bevizsgalatlan liquidet szívott aztán jön a másik kedvenc "BIZONYÍTOTTAN E-LIQUIDTŐL HALT MEG EGY FIATAL" Igen, amiben penèsz volt, cianoid, THC, stb. Miért? Mert nem szaküzletből vette, hanem a sarki dílertől.

2019. okt. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!