Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért akarok minden áron...

Miért akarok minden áron dohányozni?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon úgy érzem, hogy rágyújtanék egy szál cigire és egyre gyakrabban érzem így. Kiskorom óta dohányzik mindenki a környezetemben - nagyjából 3-5 éves korom óta (terhesség alatt egyik szülőm se dohányzott). Erősen passzív dohányos vagyok, már mondhatni, egyáltalán nem zavar a cigi szaga (csak ha valami nagyon erős), néha kicsit jól is esik. Lehet ez az oka annak, hogy ingert érzek rágyújtani?

Véletlenül sem menőségből akarom csinálni, már kinőttem abból, hogy menő akarok lenni mások szemében. Inkább valami késztetést érzek rá.

Tudom, egészségtelen, tartsam magam ha eddig is ment, függő leszek, blablabla...

A szüleimmel is beszéltem már erről és azt mondták, hogy nem támogatnak benne, de ha annyira akarom akkor nem állhatnak az utamba, viszont pénzt nem adnak rá. Mivel nagykorú vagyok, így én felelek a saját hülyeségemért.

Csak hogy nyomatékosítsam: TUDOM, hogy káros, TUDOM, hogy függő lehetek, TUDOM, hogy felesleges pénzkidobás, de nem érdekel. Szóval szépen kérem a válaszolókat, ne azzal dobálózzatok, hogy:

- Hülye vagy, amiért el akarod kezdeni

- Ne csináld, nem jó semmire

- és az ezekhez hasonló válaszokkal

Nem azt kértem, hogy beszéljetek le, hanem választ arra, hogy miért akarok dohányozni. Köszönöm.

19/F



#dohányzás #passzív dohányzás #cigizés #dohányzási kényszer #cigire szokás #dohányzásra szokás #cigizési kényszer
2019. nov. 26. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te tényleg nem menőzésből tennéd!Talán kíváncsiság,hogy milyen érzés azt a füstöt érezni közvetlenűl beszívni amit oly régóta a környezeted szív és kifúj
2019. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Szülői minta másolása - ha ők dohányozhatnak, és azt látod, hogy szeretnek dohányozni, akkor te miért ne tehetnéd. Esetleg úgy érzed, hogy ettől leszel igazán felnőtt. A dohányos szülők gyerekei a statisztikák szerint nagyobb valószínűséggel lesznek dohányosok. A hátrányokat még valószínűleg még nem látod. Esetleg kérdezd meg a szüleidet, milyen negatívumokat tapasztalnak, bennük is az van-e, mint a legtöbb dohányosnál, hogy szeretnének leszokni, de nem tudnak. Ez talán visszatart téged. Ha nem, próbáld ki egyszer, lehet, hogy akkor rájössz, hogy nem kell ez neked. Bár fennáll annak a veszélye is, hogy folytatni fogod.

Én is dohányzom elég régóta, szeretnék leszokni, de sajnos nem megy. Sajnálom, hogy elkezdtem.

2019. nov. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Kíváncsiság.
2019. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben kipróbálnám. Én imádok cigizni, de egy évben csak 2 dobozzal veszek. Ez nálam a szabály.
2019. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is éreztem ilyen késztetést kb 14 évesen. Azonban Nekem soha senki nem dohányzott a családban, még a barátaim sem. Végül 15 évesen kerültem oda, hogy kipróbàltam. Hát nem erre számítottam. :D El is felejtettem közel egy évre, de aztán olyan barátaim lettek akik dohányoztak, és így elkezdtem Én is, persze én nem szívtam napi 1-1,5 dobozzal, mint ők, de elment azért 5-6 szál egy héten, későbbi években sem nagyon változott ez a szám, csak ha buliztam. Azóta már teljes mértékben elhagytam és csak elektromos cigit szívok. Nem is bírok már egy teljes szálat elszívni.

Próbáld ki, de nem akkora szám, mint kívülről látszik. Csak kíváncsi vagy.

2019. nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Nos?sikerült elszívnod életed első cigijét?milyen volt?
2019. nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még nem volt rá alkalmam, de azért jó volt.
2019. nov. 28. 16:42
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Mármint mi volt jó?
2019. nov. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!