Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 19 évesen már régóta függő...

19 évesen már régóta függő vagyok, ami nem jó. Hogy kéne leszoknom?

Figyelt kérdés

Úgy nőttem föl, hogy természetes volt a dohányzás, otthon nálunk az egész család erős dohányos, és megtudtam, hogy anyám terhesen is dohányzott.

Az első cigimet 12 évesen szívtam el barátnőkkel a suliban (nem volt nehéz otthonról vinni), de akkoriban még csak napi 1 vagy max. 2 szálat szívtam el, amikor 14 évesen középsuliba mentem és más is dohányzott, akkor szoktam rá teljesen, és egy idő után már otthon is elnézték, ha rágyújtottam.

Ma már nagyon ritka, hogy 20 szálnál meg tudok állni egy nap, a barátom mondta múltkor, hogy már meg se ismerne úgy, ha nem lenne a kezemben cigi. Próbáltam leszokni, de szinte minden barátom és a családom is dohányos, és lehetetlen megállni, hogy ne gyújtsak rá, ha velük vagyok.


2019. dec. 18. 07:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
En drogfüggő is voltam. Elhiheted nekem, h az extasy es a meramfetaminrol ezerszer nehezebb volt leszokjak, mint holmi cigirol. Tobb, mint ket eve tiszta vagyok.
2019. dec. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 qkker1 ***** válasza:
60%

" Cola532 nevű felhasználó válasza:


En drogfüggő is voltam. Elhiheted nekem, h az extasy es a meramfetaminrol ezerszer nehezebb volt leszokjak, mint holmi cigirol. Tobb, mint ket eve tiszta vagyok."


Ismerek olyat, aki 10+ év masszív heroinozás után leszokott, de a cigit nem tudja letenni.

2019. dec. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

Ki kéne szakadnod ebből a környezetből mert attól tartok ha folyton dohányoznak körülötted úgy képtelenség. Én egy időre egszakitottam a dohanyos ismerősökkel a kapcsolatot elköltöztem és az új környezetben nem gyújtottam rá többet. Kb 3 hétig nehéz volt aztán már ritkan jutott az eszembe

Már nem tudnék cigizni rosszul vagyok a szagától is.

2019. dec. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Sportolj.
2019. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
Ne gondolj rá. Ha megjelenik a tudatodban a gondolat, nêzd meg h honnan jön. Hogy nincs önálló léte. Hogy valójában semmi. Engedd vissza oda ahonnan jött...
2019. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem számít a környezet sem, csak és kizárólag egyéni elszántság és akaraterő kérdése. A feleségem erős dohányos, napi 25-28 szállal, pedig sem én, sem a szülei, sem a barátaink nem cigiznek.


Javasolni max az Allen Carr könyvet tudom, meg hogy kérj szaksegítséget.

2019. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1-2. Szerintetek ez kit érdekel?

A dohanyzás egy szemvedély. Keress helyette masikat ami kivaltja a 10 perc szünetet. Nekem a teázas lett helyette.

2019. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igazából addig nem jutok el, hogy belássam, hogy nekem ez rossz. Tudom, hogy káros, de mindenki csinálja a környezetemben, és imádom az érzést, az illatát, mindent. Valaki írta, hogy sportoljak... edzőteremben sportolok hetente többször. Utána pedig imádok rágyújtani. Mondják, hogy büdös leszel tőle, de én meg nem tudom elképzelni, hogy amikor beleszagolok a hajamba, akkor ne legyen dohányillata.
2019. dec. 18. 13:48
 9/15 anonim ***** válasza:

3#

Es az a vkid milliárdos volt, h 10 évig tudta finanszírozni a herkat?

2019. dec. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

# 9


Most ha már a barnára terelődött a téma, azt én is próbáltam. Igazából 16 éve drogfüggő vagyok. Jóval több mint egy éve egy társaságba kipróbáltam, és hetekig nyomattam. Aztán véget ért azokkal a körökkel a kapcsolatom akik be tudták szerezni, és nekem is el kellett más okok miatt onnan költöznöm. Így hát le is álltam vele, és megúsztam viszonylag minimális elvonással. Na de magát az érzést nem felejtettem el. Azt nem lehet. Ha most ide tennék elém, pár percen belül benyomnám magam. Akkor én most 2 éve heroinfüggő vagyok? Mivel párszor használtam, már tudom milyen, és ha tehetném újra szeretném érezni? Ha erre a válasz igen, akkor a # 2 ismerőse is nyomathatta akár ilyen szünetekkel is a 10 évet.

A lényeg viszont nem is ez. Ha most lenne 3 ezrem, és a hozzám legközelebbi dealertől mondjuk spt kapnák leggyorsabban, akkor azt venném meg. Igazából tökmindegy hogy mit, csak minél hamarabb kiüthessem magam. Ha lenne 15 ezrem se indulnák el Pestre még ha pont ott valaki tudna is barnát, mert az nekem több órás utazás a buszon. Hiába jobb az érzés, és egy magasabb szintnek tartom, előbb lövöm be magam valamilyen ismeretlen dizájner droggal, minthogy 3 ++ órát kattogjak a buszon. Az igazi függő azt használ amihez a leggyorsabban hozzá tud jutni.

A függőség teljesen más mint amit sokan gondolnak róla. Persze vannak szerek amik nagyobb addikciós potenciállal bírnak, de ez egyénfüggő is legalább olyan mértékben. Ezek különböző érzések, és amikor valaki megtalálja azt ami neki a legjobb, akkor számára az okoz legnagyobb függőséget. Van akinek a kevésbé addiktív SP nagyobb függőséget okoz mit a hernyó. Van aki kipróbálta mindkettőt, de mégis a pörgést szereti jobban, és pl marad az amfetaminnál. Van akinek a kannásbor a minden, pedig ismer keményebb drogokat is. Ez nagyban emberfüggő.


A cigi egy legális drog, ami nagyon erős függőséget tud okozni. Ezt én nyugodt szívvel kijelenthetem, mert szinte minden létező kábítószert kipróbáltam. Igaz az én életem már nem is vezet sehova pont a függőségem miatt. Viszont pl nekem komoly szívproblémákat hoz elő a cigi, ennek ellenére mégsem tudom abbahagyni.

Azt nem tudnám megmondani hogy hogyan képes ekkora függőséget okozni a dohány, mivel nincs mögötte konkrétan megfogalmazható érzés (hatás) de az biztos extrém erős a függőség amit kialakít.


A wikipédia szerint dobogós helyezést is ér el, és ugyan ebben teljesen nem vagyok biztos, de nincs messze az igazságtól...


[link]


[link]

2019. dec. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!