Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon nehéz leszoknom a...

Nagyon nehéz leszoknom a cigiről, cigi nélkül morgós és depis vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete elkezdtem csökkenteni a cigiadagomat, és ahogy ürül ki a nikotin a szervezetemből, egyre durvábbak az elvonási tünetek.


Tegnap összesen 3 szál cigit szívtam el, egyet reggel, egyet délben, egyet délután.


Ma reggel és délelőtt még jól voltam, egyetlen cigit se szívtam el, viszont kb. 1 órával ezelőtt már nagyon szar közérzetem volt, teljesen máshogy gondolkodtam, mint ahogy szoktam és úgy éreztem, mintha a depresszióm is újulna ki, mindenféle negatív kényszergondolatom volt és nagyon utálkozós, morgós voltam.


Nem bírtam tovább és elszívtam egy szálat, kb. 10 másodperccel az első slukk után olyan érzésem volt, mintha orgazmusom lenne, hirtelen minden rendben volt a világgal, bambán mosolyogtam magam elé és dúdolni kezdtem dalokat. Mire elszívtam a cigit, remekül éreztem magam, most is kicsit olyan érzésem van, mintha részeg lennék és nagyon vidám vagyok.


Most nem tudom hogyan folytassam, mert úgy tűnik, ha nincs elég nikotin bennem akkor egy depis morgómedve vagyok.



2017. jún. 4. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
ismerős. erre kíváncsi vagyok.
2017. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ez teljessen normális ha megvonja magától az ember a függőséget okozó dolgait.

Az év világon semmit nem kell tenni, csak elhatározni magát az embernek, majd idővel a függőséggel járó tünetek maguktól megszűnnek vagy csökkenek annyira hogy kisujjbol nemet lehet mondani.

2017. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
10 éve cigiztem volt párszor h probáltam lerakni egyszer se sikerült. Aztán elhatároztam h azért is leteszem ha más letudja akkor én is. Eleinte nem lehetett birni velem veszekedős voltam állandoan sovárogtam utána helyette rágozni kezdtem meg ropi rágcsák stb a munkahely is rá segitett nem volt idő enni is meg cigizni inkább ettem plusz aztán összejöttem párommal aki szintén nem dohányzott igy azota se cigizek. Sokat számit a körülmények és h ki milyen erős elhatározással bir.
2017. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megpróbálod és pár nap után jobb lesz.
2017. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor próbaltam meg leszokni a cigiről és mindig úgy hogy csak csökkentettem a cigimennyiséget.... termeszetesen nem sikerült mert 1-2 hét után ott voltam ahol a part szakadt....

Én úgy szoktam le, hogy szilveszterkor összebeszéltünk barátokkal ugy.mond versenyeztünk, hogy ki bírja tovább nélküle, tét is volt... a nyertesnek a nyaralásba nem kellett fizetni....

Tehát egyik pillanatról a másikra letettem a cigit.... én azóta nem cigizek, 3.5 éve... pedig nagy bagós voltam, átléptem a napi 1 dobozt...

Azóta új ember lettem... sportolok, bicózok, futok, nem büdősek a ruháim... abszolút nem köhögök, hamarabb megvettem a kiszemelt házat...

Persze néha most is rátudnék gyujtani, de ezek ilyen jött ment gondolatok...

Egyet banok, hogy nem mondtam nem-et amikor kináltak, es rászoktam, es 10 évig füstöltem....

2017. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából az első pár nap rossz cigi nèlkül, de ha megbotlassz, ès megint rágyújtassz egy szál cigire, akkor kitolod a szenvedèst is. Egyáltalán ne gyújts rá. Tudom, hogy ezt könnyű mondani, de;

1. Ha már órákon keresztül kibírtad cigi nèlkül, akkor ne nullázd le ezt az eredmènyt azzal, hogy rágyújtassz.

2. Mi a cèl? Hogy ne gyújts rá. Úgy hívják az ilyet, hogy "nemdohányzó". Te most ez akarsz lenni. Nincs "mèg egy szál". Ha van, akkor mèg dohányos vagy. Miről ismerszik meg a nemdohányzó? Hogy nem gyújt rá! Gondolj arra, hogy te nemdohányzó vagy.

3. Úgy tűnhet, hogy a cigimegvonás depressziót, idegessèget, morcosságot okoz, de ez nem igaz. Ezeket a tüneteket azét produkálja az agyad, hogy rávegyen, hogy rágyújts. Nem azèrt vagy morcos, mert nem gyújthatsz rá, hanem azèrt vagy morcos, hogy rágyújthass, így kreálva magadnak okot egy szál cigire. A nikotin minden eszközt bevet, hogy rászedjen, de ne hagydd magad!

Hajrá! :)

Èn az 55. cigimentes napnál tartok, 20 èv dohányzás után, ès NAGYON jól bírom. Hidd el, megèri. Azt sajnálom, hogy nem előbb tettem le.

2017. jún. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb dohányosnak (és más függőnek) a fokozatos leszokásnál könnyebben sikerül az átmenet nélküli, főleg, ha előre kitűzi a napját (persze nem hetek/hónapok múlvára, hanem belátható időn belül). Kb. 3 napig szenvedsz tőle, ez van, bírd ki. (Összehasonlításképpen egy alkoholista 3 HÉTIG szenved az elvonási tünetektől.)
2017. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A cigiadag csökkentésnél szerintem jobb, ha sokkal gyengébb cigire váltasz (pl. 0,1-esre), és abból is minden nap egyre kevesebbet szívsz, aztán abbahagyod teljesen. Van, akinek az e-cigi vált be. Nekem úgy sikerült leszoknom, hogy lebetegedtem (influenza). Nem esett olyan jól a cigi, sokkal kevesebbet is szívtam, majd úgy döntöttem, elég volt. Mire meggyógyultam, már egy hete nem dohányoztam.

Nekem az első 2-3 hét volt nehéz, főleg a reggeli kávéhoz hiányzott a cigi. Azt mondják, ennyi idő kell, mire kiürül a nikotin a szervezetből. Tehát onnantól számítva, amikor teljesen leteszed, kb. 3 hétig leszel "depis morgómedve".

2017. jún. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!