Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 19 évesen már régóta függő...

19 évesen már régóta függő vagyok, ami nem jó. Hogy kéne leszoknom?

Figyelt kérdés

Úgy nőttem föl, hogy természetes volt a dohányzás, otthon nálunk az egész család erős dohányos, és megtudtam, hogy anyám terhesen is dohányzott.

Az első cigimet 12 évesen szívtam el barátnőkkel a suliban (nem volt nehéz otthonról vinni), de akkoriban még csak napi 1 vagy max. 2 szálat szívtam el, amikor 14 évesen középsuliba mentem és más is dohányzott, akkor szoktam rá teljesen, és egy idő után már otthon is elnézték, ha rágyújtottam.

Ma már nagyon ritka, hogy 20 szálnál meg tudok állni egy nap, a barátom mondta múltkor, hogy már meg se ismerne úgy, ha nem lenne a kezemben cigi. Próbáltam leszokni, de szinte minden barátom és a családom is dohányos, és lehetetlen megállni, hogy ne gyújtsak rá, ha velük vagyok.


2019. dec. 18. 07:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Meg még az is eszembe jutott arról amit # 2 írt, hogy a rehabokon lehet cigizni. Lehet az ismerőse bement egy rehabra, és leszokott a hernyóról, de a cigiről nem. Sőt elmondom sokan bent szoknak rá. Van aki drogfüggőként bemegy ilyen bentlakásos rehabra, és mivel ott szinte mindenki cigizik, idővel ő is rászokik. (Amúgy meg a meth az télleg nagyon durva függőséget okoz, viszont pl az exet inkább csak az érzés miatt nehéz elengedni.)
2019. dec. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hát amúgy 10# aterzem. Én most már alkoholfuggo vagyok. Minden nap hülyére iszom magam. Hétvégente meg kB ajulasig, ha folmegyek város. Amúgy sajnos nekem is lettek szivproblemaim egy tuladagolas miatt, és még most sem tudok leallni. Azért ez nem semmi, h ilyenkor sem tud leallni az ember, csak ha már megdoglott.
2019. dec. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

# 12

Azért próbálkozzunk tovább, ne adjuk fel olyan könnyen! Egy mondás szerint "minden rosszban van valami jó" szóval amíg tehetetlenek vagyunk - is próbáljuk úgy nézni a dolgokat hogy van valami (akár jelenleg) nem látható "jó" oldala (hozománya) is a dolognak. (Még akkor is ha nem értjük az egészet..)

Egyébként én próbálok leállni ezzel önpusztító életmóddal, és azt érzem hogy sikerülhet. Még van jócskán mit tennem, de már el tudom hinni hogy sikerülni fog.

Te is amikor csak tudod próbáld a "helyes" döntéseket meghozni. Mert talán minden kis lépés számít, és minden erőfeszítés közelebb vihet valódibb céljainkig.

2019. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ja ês tényleg a kedves kérdezőnek is jobb híján csak ezt tudom tanácsolni.

Mindig mikor húzod ki a cigit, futtass le egy gondolatot - hogy erre most valóban szükségem van..? Ha rágyujtasz akkor ne legyen benned bűntudat - de ha néha sikerül továbblépni akkor azzal is közelebb kerültél a sikeres leszokáshoz, és javítottál kicsit a helyzeten. 😃

2019. dec. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A sport kiváló megoldás, de ne úgy képzeld el, hogy szórakozásból csinálja az ember, mert azzal "elvonja a figyelmét".


Az a jó módszer, ha lefárasztod magad, addig csinálod míg megmozdulni sem bírsz, és alig kapsz levegőt.


Nekem bevált (cigiről való leszokásnál, ma már pedig ha ideges vagy feszült vagyok), vagy fekvőtámaszozni szoktam, vagy futni... helyzettő függ.

29/F

2019. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!