Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki dohányzik nem fél hogy...

Aki dohányzik nem fél hogy tüdő vagy szájrákos lesz?

Figyelt kérdés
Tudom hogy számtalan dolog okoz daganatot... sőt ma már szinte minden rákkeltő kb..De mégis..A dohányzás nagymértékben hozzájárul a szövetekben lévő sejtek DNS károsításához! Sőt akár ketté is törhet a DNS lánc..Számomra ijesztő hogy ennyi ember a "vesztébe" rohan...

2019. dec. 23. 22:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#20: Úristen :(( Na ezért mondom ez legalább kivédhető lenne ha nem dohányzik az ember, de le voltam szólva.

Szívből remélem van kiút a betegségéből.

2019. dec. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
18%
Csak impotens ne legyek, a többit megvesszük :D
2019. dec. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Én magamat partidohányosnak mondanám, olyan értelemben, hogy én élvezek néhány dohányterméket (inkább szivart, mint cigit, tbh), és nem mondanám magamat függőnek, hiszen van, hogy hetekig nem gyújtok rá, van, amikor egy héten többször is, van, hogy egy este elszívok egy fél dobozzal. Na már most ha szivarozol, tüdőrákos nem lehetsz :))) xd Viccet félretéve, annyi minden okozhat rákot, egészségügyi problémát, eleve az is, hogy én nagyvárosban élek, és nem olyan tiszta a levegő, mint vidéken, megnöveli a légzőszervi megbetegedések kockázatát. Viszont igyekszem egészségesen táplálkozni, sportolok rendszeresen, mentálhigiéniémre is ügyelek, éppen ezért úgy vagyok vele, hogy ennyi hedonizmus belefér (ugyanezt gondolom az alkohol-, meg az édességfogyasztásról), másrészt úgyis meghalunk egyszer. DNS-elváltozásokhoz meg annyit, hogy mutációk teljesen random is keletkezhetnek, ez olyasmi, amit nem befolyásolhatsz.
2019. dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
12%
Nekem szívrákom van. Kb. 7 èvem van még hátra.
2019. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó. Vicc vagy.
2019. dec. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!