Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a cigiről? 20/f

Figyelt kérdés

Haverommal egyszerre, 14 évesen kezdtünk el cigizni, én azóta is tartottam a napi fél csomagot. Ő úgy 18 éves korától már napi 2 vagy még több csomaggal elszívott.


Aztán már egy időben nagyon csúnyán köhögött, és tavaly októbertől nem cigizik.


Azt mondja nem csak a köhögés végett, hanem egyszer kiszámolta hogy már autója lehetne meg még mennyi minden hasznos dolgokra elkolthette volna azt a rakat pénzt amit elcigizett.


Kérdeztem tőle, hogy nem e hiányzik neki, erre azt mondta hogy ne hiányozna, reggel ahogy leül kávézni már hiányzik is neki, minden reggelt kávéval és cigivel kezdett.


Nekem sem lenne rossz leszokni róla, de azt sem tudom hogyan kezdjek neki, gondolom így nem menne hogy egyik napról a másikra nem cigizek...



2020. jan. 7. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Pedig pont úgy megy , csak úgy megy ha abba hagyod végleg.

Csak hát ahhoz erős akarat kell.

Én több embert ismerek, magamat is akik leszoktak róla.

Már 2 dobozzal szívtam naponta, és majd megfulladtam úgy köhögtem, krákogtam, köpködtem.

2020. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
A cigiről pontosan úgy lehet leszokni, hogy elszívod az utolsót és többet nem gyújtasz rá. Ez elhatározás kérdése. Én tavaly áprilisban raktam le, azóta sem dohányzom. Egyik napról a másikra tettem le.
2020. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%

Bárcsak érteném, honnan van ennyi pénzük 14 éves taknyoknak.

(Ha már csak ennyi eszük van hozzá.)

2020. jan. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nálam a kajapénz ment cigire :D reggeli után nem nehéz tízórai nélkül kibirni délig... 1 napi pénzből 2 napi cigim volt
2020. jan. 7. 15:13
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hívhatsz segítségül tapaszt is, de igazából csak úgy megy ha tényleg akarod. Fejben dől el. Márpedig mostantól nem. Tapasz mellett étkezések után rágóztam, ez segített kibírni azt az késztetést amikor kaja után rágyújtottam volna. Azóta se gyújtottam rá, és sokkal jobban érzem magam.

Nekem harmadszorra sikerült, az elhatározásom így vissza gondolva csak a harmadik próbánál volt a legnagyobb.

2020. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mentálisan erősnek kell hozzá lenni. Jó motiváló erő az, hogy csak a gyenge emberek nem tudnak leszokni róla (+ akik nem is akarnak). Te ilyen gyenge ember lennél?


Ha van egy kis Ego-d, ez a gondolkodásmód sokat segít.

2020. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Sportolj valamit.
2020. jan. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Talán az elektromos cigi is segíthet, én úgy jöttem le az analógról. Bár igaz, azt csak fél évig szívtam, de nagyon hamar emelkedett a napi átlagom 1-ről 3-ra-5-re-akár egy egész dobozra, ha olyan buli volt, szóval inkább úgy voltam vele, hogy ez nekem nem éri meg sehogy sem és már nem is esett jól. Mert ha mondjuk magát az érzést szereted, azt azért szerintem vissza tudja adni, és anyagilag nem annyira vészes, mint analógot szívni, meg valamivel egészségesebb is.
2020. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
végre egy ember aki le akar szokni!!!
2020. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
fejben kell eldöntened
2020. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!