Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék leszokni a...

Hogyan tudnék leszokni a cigiről? 20/f

Figyelt kérdés

Haverommal egyszerre, 14 évesen kezdtünk el cigizni, én azóta is tartottam a napi fél csomagot. Ő úgy 18 éves korától már napi 2 vagy még több csomaggal elszívott.


Aztán már egy időben nagyon csúnyán köhögött, és tavaly októbertől nem cigizik.


Azt mondja nem csak a köhögés végett, hanem egyszer kiszámolta hogy már autója lehetne meg még mennyi minden hasznos dolgokra elkolthette volna azt a rakat pénzt amit elcigizett.


Kérdeztem tőle, hogy nem e hiányzik neki, erre azt mondta hogy ne hiányozna, reggel ahogy leül kávézni már hiányzik is neki, minden reggelt kávéval és cigivel kezdett.


Nekem sem lenne rossz leszokni róla, de azt sem tudom hogyan kezdjek neki, gondolom így nem menne hogy egyik napról a másikra nem cigizek...



2020. jan. 7. 14:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
25 vagyok 17 évesen szoktam rá kb 8 éve napi 1 doboz. Sokszor megigértem már magamnak hogy abbahagyom, de sose akartam igazán. De apa is sokat cigizik, ahogy a volt munkatársaim, ismerőseim körében is. 55-60 évesen hullanak mint a legyek. Nem csak a tüdőrák létezik. Sokuknak a szíve az érrendszere megy tönkre. Aki meg él az is undorìtó gyenge jellemtelen ember egy függőséggel, ami fontosabb a családjánál is, nincs tekintettel senkite, ha megtudná hogy rákos, még a kemó közben is szívná a cigit. És tényleg azért fizet hogy beteg legyen és büdös. Akkor inkább eszek egy marék macskahugyos homokot a parkban és összeszarom magam, a hatás ugyanaz de ingyen van. Ne várj jeles dátumra, szívj el egy utolsó cigit és soha többet. Én 4 napja döntöttem el mert a fent leìrtnak képzeltem el magam és nem akarok olyan lenni. Tudom hogy 4 nap még nem leszokás de valahol el kell kezdeni holnap már 5 lesz. Csak ìgy megy. Máskor 1-2 napig bìrtam, de most kicsit se hiányzik.
2020. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

meg kell gyűlölnöd, máshogy nem fog menni (ez az ami fejben dől el)

akkor majd megkeresed az utadat, hogy hogyan tudsz tőle megszabadulni (senki nem egyforma)

az akarat egy dolog, de önmagában kevés a függőség miatt

Ha már megy a gyűlölet, akkor elkezdheted kitalálni hogyan szüntesd meg. Van pár módszer, könyv, csoport. A lényeg hogy tervezd meg, és tartsd magad hozzá.

2020. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

A lecsökkentés megy, tegnap mondjuk napi 3 szállal kibírtam.


Fater azt mondta ő úgy szokott le 8 éve, hogy vett egy csomag cigit, és 2 óra alatt elszívta az összeset. Olyan szarul lett tőle hogy hányt meg minden, azóta nem kell neki

2020. jan. 9. 09:45
 14/17 anonim ***** válasza:

ha megy úgy akkor jó, csak TERVEZD meg, tehát egy hétig 3 szál, aztán egy hétig 2 aztán voilá, de akkor ezt ne is szegd meg

Mondjuk aki 3 szállal kibírja, az kocabagós..

:D

2020. jan. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen bele néztem a tükörbe, és látva azt, hogy milyen szép vagyok, arra gondoltam, hogy ezt egyszerűen nem szabad eltékozolni.
2020. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én két hónapja raktam le. 13 év után. Lehet, hogy neked ez az egyre kevesebb szál jön be, van aki úgy csinálja. Szerintem az sokkal nehezebb. Én egyik nap még cigiztem rendesen, amennyit szoktam, másik nap nem. De három hónapra előre tudtam a dátumot, amikor már nem fogok rágyújtani. És lelkileg felkészültem. Egy hónpig rágtam nikotinos rágót utána, most már azt is elhagytam.

Van olyan helyzet, amikor nagyon jól esne. De nem lehet, mert megígértem magamnak. Valószínűleg ez a fontos, hogy nekem számít.

Egyszerűen megváltoztak azok a kürülményeim, ami miatt anno elkezdtem. És ez erőt adott, hogy már tudok nélküle is élni.

2020. jan. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy otthon eszembe sem jut h rágyújtanék, de ha megyek vhova, és várakozni kell, vagy bizonyos emberekkel találkozok, akkor mint ha húzna magához a Dohánybolt.
2020. jan. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!