Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok! Leírná nekem...

Dohányosok! Leírná nekem valaki pontosan, hogy miért jó vagy miért rossz a dohányzás?

Figyelt kérdés
(:
2020. ápr. 8. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

A dohányzás hasonlóan működik, mint az egyéb, nem szerzett biológiai szükségletek, egyfajta vágyat kelt, hasonlóan az éhséghez, szomjúsághoz, álmossághoz stb.


Képzeld el, hogy óránként olyan álmos leszel, hogy a szemed se tudod nyitva tartani, és muszáj 5 percet aludnod, különben iszonyúan szenvedsz, és minél tovább maradsz ébren, annál jobban.


Ez alapján értheted a "jó" oldalát, aki már dohányzik, annak jó érzés rágyújtani, mert elűzi ezt az érzetet egy időre, míg ha nem teszi, akkor olyan módon szenved, ami tényleg ahhoz mérhető, mintha napokig ébren kellene maradni, teljesen eluralja az embert egy idő után.


A "rossz" oldalát meg elég nyíltan harsogják mindenütt, egészségügyben, sajtóban, politikában, közbeszédben, azt nem kell bemutatni.

2020. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy minek kezdi el egyalrala, vagy miért nem teszi le? aki nem cigizek, az egyáltalán nem szenved, nem kell csillapítania semmit cigivel
2020. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
En azert kezdtem el, mert az elozo munkahelyemen a felettesem minden nap ideggorcsot okozott. Kollegam dohanyzott es egy agymenes utan kertem tole.
2020. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó érzést kelthet, hogy "felnőttes" szokás. Úgy vélekedhetik az ember, hogy "divatos" dolog...


Rossz, hogy nagyon kellemetlen íze van hosszabb távon. (Ezért is szoktam le 2013. június 21.-én róla.) Akkor szívtam az utolsó szálat - mert túl költségesnek gondoltam.


Ui: még a munkatársam (majdnem párkapcsolat lett belőle) cigarettáját sem kértem el soha (2017.-ben) Ő pedig meg sem kérdezte, hogy élek-e a lehetőséggel akár egyszer is...

2020. ápr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Te aztá tudsz marhaságokat írni.

Az evést , ivást ne hogy össze hasonlítsd már ezzel.

Ez nem lét szükséglet, ez szenvedély betegség és nagyon káros.

Én dohányoztam de sose volt semmi jó benne, csak én is akkora barom voltam hogy mentem a többi birka után és szívtam ha kellett ha nem.

Persze az csalóka tud lenni mert minden szenvedély ilyen hogy ha hiányzik a szervezetnek akkor kivánja az ember és rákell gyujtani. De nem azért mert jó, hanem mert olyat produkál a szervezet ami miatt muszály rágyujtani.

Még alig multam 20 éves már alig birtam futni , csak lihegtem és kapkodtam a levegőt, a tüdőm majd kiköptem.

Én is csak rájöttem hogy abba kell hagyni és le is tettem.

2020. ápr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!