Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen módszerrel szoktál le...

Milyen módszerrel szoktál le a cigiről ?

Figyelt kérdés
Kinek mi volt a leghatásosabb módszer ?

2020. jún. 5. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Letettem, szenvedtem, kibírtam. Nem hiszek a trükkökben, módszerekben.
2020. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az mennyiség csökkentése nekem nem vált be, viszont a drasztikus, egyik napról a másikra elhagyás igen. Ennek már 4 éve.
2020. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én használtam tapaszt+ mozgás... Persze 15 év cigi után nem maratont futottam... Torna séta... Cigiszünetekben riportokat néztem ami lekötött vagy játszottam a telón
2020. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Párommal együtt tettük le (én 8, ő 3 év után) 23 évesen. Úgy volt, hogy én már meg akartam szabadulni tőle, mert nagyon köhögtem, kis futástól - mondjuk egy széles, forgalmas úton ha át kellett szaladni a túloldalra, vagy a megállóban állt a busz, és még el akartam érni - 10 percig fulladtam, nem kaptam levegőt. Pont mint egy nyugdíjas...Na lényeg, hogy elsősorban az egészségem miatt akartam letenni, de ugye mindenki dohányzott körülöttem: család, barátok, kollégák. Amikor épp elhatároztam, hogy nem gyújtok rá, tuti, hogy valaki a kezembe nyomott egy szálat, vagy vett nekem egy egész dobozzal.

Végül külföldre költözni készültünk, és mivel kint még drága is a cigi, párom kitalálta, hogy tegyük le, ne is vegyünk többet. Amikor kimentünk volt még a zsebünkben egy fél dobozzal, azt még elszívtuk, de ott már tényleg nem vettünk egyszer se. Valahogy a környezetváltozás is segített. Új ismerős társaságában, még ha dohányzik is, nincs akkora kísértés. Eleve ha kínáltak, mondtuk is, hogy nem dohányzunk, így ismertek meg.

Végül néhány év után hazaköltöztünk, és persze a család ugyanúgy bagózik, mint előtte, de mi már undorodunk tőle. Egyszer egy bulin rábeszéltek ugyan (6 éve), de egy slukktól rosszul lettem, megszédültem, odaadtam valakinek, szívja el, nekem nem kell, rá se bírok nézni.

Ami érdekes, hogy a köhögés még 8 évig rendszeres volt minden reggel, mostmár csak heti 1-2 alkalommal van, nem minden nap. De még mindig nem múlt el teljesen. A fulladás viszont már pár hónap után megszűnt. Amúgy szerintem a tudatalattim még mindig dohányosnak tart, mert álmomban rendszeresen rá szoktam gyújtani. 😂

2020. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2020. jún. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
72%
Terhes lettem a fiammal. Ennek 3 éve. Azóta nem szívtam és nem is tervezem.
2020. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyiknapról a másikra elfogyott a cigim. Puff, ennyi volt.


Nem kértem senkitől és nem vettem soha többet. Kemény volt és kemény is lesz a jövőben.

2020. jún. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!