Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki már leszokott a dohányzásr...

Aki már leszokott a dohányzásról itt, annak az általános közérzete javult, vagy romlott azóta?

Figyelt kérdés
Úgy értem azon kívül, hogy hú de egészséges lettem, és hú de sokat spórolok és nem vagyok füstszagú... Ezeken kívül történt valami más is? Sógorom már vagy fél éve nem cigizik például, ő csak azért tette le, mert jött a gyerek és spóroljon... De azóta is emlegeti, hogy simán cigizne tovább, ha tehetné, és mennyire szarul érzi magát nélküle. Mármint, én is dohányzom, napi szinten megközelítem az egy doboznyit, de tök fölöslegesnek tartom lerakni minden téren. Vagyis, persze motoszkál valami bennem, hogy mi lenne nélküle, nem hiába írom ki a kérdést, mert csak simán kiváncsi vagyok másokra, mások életére cigi nélkül. Engem nem motivál az egészségügyi része a dolognak, most nincs semmi bajom, később persze lehet, de most úgy vagyok vele, hogy az nem érdekel. A spórolás része pedig még úgy sem, mivel elég sokat melózok, ami kell az már meg van (lakás, autó), utazni nem is nagyon tudnék. Szóval ha lenne havi 100e forint plusz, az engem nem igazán érdekelne, mégis mit kezdjek vele? Új ruha? Új bútor? Nem kell semmi! Nekem ami kellett, az már mind meg van! És ott van a pozitív oldala is: stresszes helyzetekben, összejövetelekkor, laktató kaja, italozás során, mindig tök jól esik egy szál cigi. Egyébként nem vagyok láncdohányos, és ha akarom napokig, vagy volt hogy egy hétnél is tovább megálltam cigi nélkül, olyankor sem volt az a hú de nagy sóvárgás, de mindig ott volt, hogy tök unalmas, egyhangú minden. Az a bazi nagy üresség érzet, hogy most ez a nap akkor lett volna tökéletes ha még egy szál cigi is belefért volna... Szóval, értitek remélem. A gondolat azért itt motoszkál a fejemben, hogy legyek egy rendes ember, soha nem lesz semmilyen problémám, tök sokat spórolok, majd veszek egy házat a leendő gyerekemnek, ne cigizzek tovább... De a másik felem meg azt súgja, hogy mégis miért ne? Olyan sivár lesz minden, semmi sem olyan cigi nélkül, mint cigivel, unalmas lesz minden örökkön-örökké, stb, stb... Igazából ezeket a gondolatokat csak azért fűztem hozzá, hogy kiírjam amit gondolok, meg legyen valami magyarázat, de azért a kérdés izgat alapjáraton, amit kiírtam.

2020. júl. 7. 15:16
 1/4 anonim válasza:
Az nagyon gáz 😶nem vagy lancdohányos, de a nincs cigi akkor az egész nap el van baszva 😂. Én is leszoktam mert lett hogy folyton dohány ízű volt a szám, büdosek ruháim... És alig bírtam felmenni a 3.ra.Már kb 5 éve lettem és ezek megszüntek. + aktívan sportolok + csajozni is sokkal jobb és a kedvem is. 😁
2020. júl. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Mindenem a cigi volt, úgy éreztem, hogy tök fölösleges letenni, nekem úgy sem kell semmi más, nem hiányzik semmi sem az életemből, csak az én kedves drága cigim. De még azért is leszoktam, drasztikus lépés volt, sokáig furcsa volt, sokáig nem találtam a helyem sehol, nem láttam értelmét semminek. De ma már látom. Már látom, hogy a cigi, úgy ahogy van egy baromság. Kezdve azzal, hogy mikor hideg van, nem fagyoskodok kint fél napot füstölve a hidegben. Nem vagyok állandóan megfázva, nem köhögök állandóan, nem fáj a tüdőm sem, reggelente nem köpködök mint egy idióta, nem vagyok elfáradva egy nagyon kis mozgás után is. Régebb, elkezdtem takarítani a konyhában, persze egy rakás cigiszünet, délutánra végeztem, ki voltam merülve egy kis felmosás-mosogatástól is. Ma már az ilyesmit elvégzem 1 óra alatt se, aztán jöhet az én idő, amit végre nem cigizgetve töltök el, hanem családdal, mozgással, sétával. És annyira jóóó. A szabadság érzet, amit dohányozva soha nem éreztem, mert mindig csak az volt, hogy mikor szívhatok már el egy szál cigit? Ha azt mondod, simán bírnád nélküle, akkor tegyél egy próbát, ne egy hetet, hanem több hónapot, örökre. Meglátod, minden sokkal jobb lesz, nem csak a pénzed lesz több, ami neked úgy sem számít. Több idő, több energia, több lehetőség mindenben! Nem akarlak rászedni, mint egy Jehova tanuja, ez a saját érdeked, tökmindegy én mit prédikálnék neked. De egy olyantól hallani, aki szintén így gondolta, 2-3doboz/nap/15 év ex-dohányos, és azt állítja: cigi nélkül jobb, azt csak simán hidd el, mert úgy van. :)
2020. júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kevesebbet köhögök, nem lassít le, nem nyom el. Esténként néha rágyújtok ha olyan kedvem van, de sokkal jobb így, hogy nem rendszeres. Lakás kocsi megvan de nincs pénzed utazgatni? What?
2020. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja vagy félreértettem, nincs lehetőséged, az lehet nem pénzbeli. Bocs
2020. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!