Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigarettától való megvonás...

A cigarettától való megvonás is olyan, mint amikor nem jutsz droghoz?

Figyelt kérdés

pl. egy finom csík kólához.

(nagyon pangok, a Gia című filmben meg van egy jelenet a rehabon, ahol eléggé rosszul viseli a megvonást a lány, na es en is így éreztem xd)

de az rosszabb-e?



2021. jún. 30. 03:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Az utóbbit még nem próbáltam.
2021. jún. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Álltalában a dohányos embrek gondolkodók.Van egy probléma,elő vesz egy cigarettát,és nézi a problémát.Biztosan láttál már kőművest vagy szerelőt aki rágyújt,és nézi a hibát.Egy idő után az ember részévén válik a dohányzás.Ez egy függőség...Az ember élete végéig tart a függőség.Volt aki letette a cigit,eltelt 5év,és újra elkezdett cigarettázni.Le lehet szokni tapaszokkal,e cigivel,stb...De lehet két év múlva újra rágyújtasz.
2021. jún. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan olyan, hiszen a nikotin az egyik legaddiktívabb élvezeti szer, aminek elvonása fizikailag és pszichésen is megviseli a szervezetet. A sóvárgás sokszor tűnik elviselhetetlennek, indokolatlan agresszivitás, levertség, kínzó fejfájás, kialvatlanság is előfordulhatnak pár napig, a zavaró hangulatingadozások és a sóvárgás még hónapokig is.
2021. jún. 30. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Nikotin a harmadik legaddiktívabb drog a világon! [link]
2021. jún. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem a droggal nem volt dolgom. A cigarettáról 29 éve szoktam le, amikor csaknem 3 doboznál tartottam naponta. Egyre ritkábban, de 7 évig fordult elő, hogy a cigarettával álmodtam. Állítólag 7 év kell ahhoz, hogy minden sejted kicserélődjön, és ekképpen a tested ne emlékezzen a nikotinra.
2021. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 évig szívtam és már 2 doboz is elment.

Nekem volt annyi erős akaratom hogy letettem és kész.

Soha nem gyujtottam rá többé és nem is kivántzam , nem volt semmilyen elvonási tünet. De ehhez erős akarat kell , nem hagyni hogy az uralkodjon felettem.

Én éreztem hogy erős vagyok és annira leakartam szokni hogy ez mindennél erősebb volt.

NEm kivántam utána soha, nem is álmodtam vele egyszer sem.

2021. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan, a cigi elvonás a droghoz képest nagyon dejavu érzés! Tapasztalatból írom, mert sajnos már 5 éve élek szintetikus drogokkal.

Cigizni csak ritkán szoktam, arra sose függtem rá különösebben, mondjuk így utólag megjegyzem: Bár csak a cigire szoktam volna rá mert amint írtam arról SOKKAL könnyebb leszokni mint a mindenféle méreggel előállított szintetikus szarokról.

2021. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyáltalán nem olyan, mint a drog. A cigarettáról úgy le lehet szokni, hogy lerakod, persze vannak elvonási tünetek, amik egyénenként változóak lehetnek, de nem halsz bele. Bár az igaz, hogy nem éltem még semmilyen droggal, szóval lehet, hogy egy-kettőhöz hasonlít.
2021. júl. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

A kólának valóban eléggé gázos lehet a lejövője, főleg ha valaki sokat szív, vagy belövi. Viszont a lecsúszót könnyű kikerülni gyengébb ópiátokkal (kratom) vagy valami gyógyszerekkel (fronya, ricsi). De ha valaki huzamosabb ideig (rendszeresen) tolja, akkor nagyon kemény (több napig tartó) elvonást is okozhat.

A cigi elvonása kb össze-hasonlíthatatlan így a kóláéval. Az sokkal inkább pszichés eredetű függőség.

2021. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Biztosan hasonlit, de sokkal light-osabb kivitelben. En nrm eltem soha drogokkal, meg fuvel sem.

A drogrol valo hirtelen leszokasba tenyleg bele lehet halni, szakember felugyelete mellett biztonsagos csak, de igy is nehezebb. Cigit letehed egyik naprol a masikra, maximum nagyon szenvedni fogsz 2 hetig, aztan elkezd javulni.

En a nikotinrol nem tudtam leszokni, e-cigit szivok, nem sokat egy nap es csak 3-as erossegut, szoval amennyire tudtam, visszavettem. Egy honapig szivtam menteset, de nem tudtam hozzaszokni ahhoz, hogy nem kapar. De ez igy nekem jo, nem vagyok rosszul tole, nem budos es sokkal jobban erzem magam, elvezem igy es a kornyezetemet sem karositom vele. Azota cigire ra se neztem. Ketszer almodtam vele, de meg almomban is utaltam mar azt a budos fustot.

2021. aug. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!