Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A lányom utálja, hogy a...

A lányom utálja, hogy a lakásban dohányzom, ti hogy kezeltétek ezt?

Figyelt kérdés
38 éves anya vagyok, 16 éves korom óta dohányzom, szóval letenni én már nem tudom a cigit és kell is nekem, úgy érzem. Társasházban élünk, szóval nem opció, hogy mindig lemenjek az utcára, ezért a lakásban is rágyújtok, amit a kamasz lányom nagyon utál.
2021. júl. 19. 07:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

"38 éves anya vagyok, 16 éves korom óta dohányzom, szóval letenni én már nem tudom a cigit..."

Nem a fenét nem! Anyukám 50 év után hagyta abba, én 15 év után. Ő eü. okokból, én saját elhatározásból. Pár hétig szenvedsz, aztán, mintha sosem bagóztál volna. Nagy motiváció lehet a pénz is: tényleg nincs jobb helye havi 40 ezer forintnak?

22 évet dohányoztál. Még jó eséllyel lehet 40 nem dohányos éved. Nem fulladozva, később krákodva, sárga bőrrel, büdös szaggal, + megspórolva (másra költve) mai áron 18-20 millió forintot. De Te tudod, a Te döntésed.

2021. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
#11 durva, sosem gondoltam volna, hogy a dohányosok ennyi pénzt elfüstölnek😮Ennyi pénzt költhetnének inkább személyi edzőre, akkor legalább nem mi lennénk az egyik legkövérebb ország🤣
2021. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

10-es! Miért ne nyithadnád ki az ablakot? Először is télen is kell szellőztetni, másrészről pedig 2percekről van szó, mi a fene fog történni, ha kinyitod az ablakot?? Ha már lemászkáláshoz nem fűlik a fogad legalább ennyit megtehetnél. Vagy mit vársz, mondjuk azt, hogy rakd ki a lányod a házból mert nem vagy képes egy minimálisan sem idomulni?

(Az egyes voltam)

2021. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
14%
A te neveden van a lakás, jó esetben, úgyhogy ha nem tetszik valami a lányodnak költözzön el.
2021. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

#14, 16 éves gyerek nem költözhet el. És elég gáz dolog a szülő részéről, hogy szándékosan károsítja a saját gyerekének az egészségét.


Kérdező, bizony jobban tennéd, ha leszoknál. Ha nem megy, akkor mindig lemennél (mondjuk ez segítene a leszokásban is). Ha arra se vagy hajlandó, akkor - a lakás beosztásától függően - egy szobát kéne kijelölni, ahol a lányodnak nincs sosem dolga, mindig oda mennél dohányozni, csukott ajtó mellett, és minden szál után 5 percet szellőztetnél, hogy minél kevesebb füst szivárogjon át a lakás többi részébe. Szerintem ez a minimum, amit meg kéne tenned.


Jogilag persze minden a te döntésed, telefüstölheted a lakást, de ne csodálkozz, ha a lányod le fog nézni, ha végre egyszer függetlenedhet tőled.

2021. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Jajjj, az lenne a legjobb, ha végre ő is elkezdene bagózni, akkor nem lenne ilyen gondunk.
2021. júl. 20. 07:20
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ok, napi kamu kérdés, lépjünk tovább.
2021. júl. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
#16 hát akkor adj neki! Tényleg megold minden ilyen gondod, nekem nagyapám dohányzott a lakásban és amíg nem dohányoztam marhára zavart, de amióta én is dohányzok, átjárok hozzá rágyújtani. Egyébként meg tök jó szülő-gyerek program, arról nem is beszélve, hogy jobban fog bízni benned.
2021. júl. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, hát kérdezd meg a lányod, hogyan állna a kérdéshez, esetleg kínáld meg! (Lehet, már ki is próbálta.) Elvégre te is 16 évesen kezdted el! Csak az a gáz, ha ő is elkezd pöfékelni, akkor vehetsz neki is cigit, nem tudom, anyagilag fogod-e bírni.
2021. júl. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

18, 19:

Most komolyan: rá akartok szoktatni valakit olyasmire, ami bizonyítottan csak káros hatással van az emberre...?

Plusz 19: igazad van, két dohányos már havi 60-80 eFt-t is elfüstöl a semmire. Nem igaz, hogy nincs helye máshol... Nem kell kuporgatni: utazzon, szórakozzon, bármi, aminek a bagónál kicsit is több értelme van.

2021. júl. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!