Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kevésbé káros a gyengébb a...

Kevésbé káros a gyengébb a cigaretta?

Figyelt kérdés

Le szeretnék szokni dohányzásról viszont tudni szeretném hogy van e értelme ehhez átszokni a gyengébb cigikre. Az hogy gyengébb az jelenti is azt hogy kevésbé ártalmas és hogy kevésbé alakít ki függőséget? Az alkohol esetében 5 deci sör nyílván kevésbé ártalmas és kevesebb eséllyel lesz az alany alkoholista mint 5 deci pálinkával. De ez a dohányzás esetében is igaz?

Azt tervezem hogy először átállok a leggyengébbre ( mondjuk a fehér pall mall, legalább 3 napig) és utána fokozatosan csökkentem a napi cigik számát. (Minden nap egyel kevesebb.) Próbáltam már ezt a módszer piros besorolású fajtákkal és 11 szálig jutottam el. Másnap a 10 nem sikerült, és gyorsan vissza is szoktam legalább napi 20ra.



2021. júl. 30. 23:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még csak 4 hónapja cigizek de nekem is még ez is elég hogy nehéz legyen a leszokás, de nyílván jobb a 4 hónap, 4 évnél. Ráadásul két hónapja próbálkozok a leszokással. Nagyon sok mindent kipróbáltam, és eddig kitapasztaltam hogy nekem könnyebb a fokozatos dózis csökkentés mert ha 5-6 órán át nem cigizek akkor hajlamos vagyok megbolondulni. :D
2021. júl. 30. 23:45
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem muszáj egyedül csinálnod, vannak erre szakosodott szakemberek! Sok sikert kívánok!
2021. júl. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van akinek így sikerült letenni.
2021. júl. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom bebeszélik -e az emberek maguknak hogy ez ennyire nagy dolog, két éve nem dohányzom, előtte minden nap éveken keresztül, egyik napról a másikra tettem le.
2021. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát nekem mondjuk azért nehéz mert igazából jól esik, de sajnos nagyon drága ezért kell szokjak. Mint ha egy kisgyerek tiltani el magát az édességtől
2021. júl. 31. 12:58
 6/13 A kérdező kommentje:
*leszokjak
2021. júl. 31. 12:58
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnos az egyetlen biztos módszer, ha rögtön leteszed, ha folyamatosan csökkented az adagokat, akkor nagyon hajlamos leszel kisértésbe esni, ha le akarod tenni akkor azt zéró toleranciával kell megtenni, különben az egész nem ér semmit, nagyon erős akaraterő kell hozzá, nem véletlenül ilyen sikeres a cigaretta biznisz. Meg őszintén, ha ott lesz a zsebedben 1 doboz cigaretta, mekkora eséllyel mondasz rá nemet?
2021. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az elméletem beigazolódott, ugyanis már ezekből a gyenge cigaretták is csak öt slukkot szívok és kioltom.
2021. aug. 24. 11:44
 9/13 A kérdező kommentje:
*cigarettákból
2021. aug. 24. 11:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyik napról a másikra nagyon nehéz. Lehet írni, hogy ez akaraterő kérdése de azért nem így van teljesen :)


Elvégre ez is működhet amit felhoztál.

Még megpróbálhatod azt is, hogy melóba X mennyiségűt viszel és nem többet. Aztán úgyis elgondolkozol a beosztáson.


Nekem így sikerült csökkenteni, hogy jópárszor csak pár szálat vittem figyelmetlenségből és így azzal kellett gazdálkodnom amennyi volt nálam. (Tarhálni nem szokásom)


Mondjuk én csak gyengét szívok mivel nekem nem is annyira a nikotin, hanem megszokás/érzés miatt cigizem.


Hallottam már olyanról is, hogy más dologgal próbálják helyettesíteni. (Pl. rágó) Egyik ismerősőmnek így sikerült. Vett egy nagy mennyiségű rágócsomagot, aztán amikor érezte, hogy rá kellett gyújtania akkor bedobott egyet.

2021. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!