Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kevésbé káros a gyengébb a...

Kevésbé káros a gyengébb a cigaretta?

Figyelt kérdés

Le szeretnék szokni dohányzásról viszont tudni szeretném hogy van e értelme ehhez átszokni a gyengébb cigikre. Az hogy gyengébb az jelenti is azt hogy kevésbé ártalmas és hogy kevésbé alakít ki függőséget? Az alkohol esetében 5 deci sör nyílván kevésbé ártalmas és kevesebb eséllyel lesz az alany alkoholista mint 5 deci pálinkával. De ez a dohányzás esetében is igaz?

Azt tervezem hogy először átállok a leggyengébbre ( mondjuk a fehér pall mall, legalább 3 napig) és utána fokozatosan csökkentem a napi cigik számát. (Minden nap egyel kevesebb.) Próbáltam már ezt a módszer piros besorolású fajtákkal és 11 szálig jutottam el. Másnap a 10 nem sikerült, és gyorsan vissza is szoktam legalább napi 20ra.



2021. júl. 30. 23:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Azóta fellélegezve írhatom (akár szó szerint) hogy bevált az elméletem, ugyanis eljutottam odáig hogy már 36 órja egy slukkot sem szívtam. Ahogy először terveztem először terveztem, átszoktam a gyengébbekre, majd jóval később már csak feleket szívtam belőlük, és még több idővel később már csak pár slukkot. Sajnos nem sikerült a napról napra 1 szállal kevesebb terv, mert... Mert úgy tűnik az én szervezetem nem így működik. Sokkal inkább úgy hogy mindig a nagyobb dózis, nagyobb függőséget okoz. Csak akkor éreztem hogy szokik el a nikotintól a szervezetem amikor csökkentettem a dózist, vagy is gyengébb cigit szívtam, utána már azokból is csak feleket és tovább. Amint elszívtam egy egész szálat kezdhettem előről. Újra jött az egy szál/óra dolog.

Egyelőre nem merem kijelenteni hogy leszoktam, de azt sem akarom írni még nem szoktam le, mert tény hogy nem kívánom, de az is tény hogy érzem a tüneteket. Tehát nem írok semmit, csak azt hogy továbbra is erős maradok.

2021. szept. 11. 22:47
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez a lényeg.

Sok sikert a továbbiakban is!!

2021. szept. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :))
2021. szept. 11. 22:59
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem az ecigi-re áttérés segített, olcsóbb és KEVÉSBÉ káros. Havi 5 ezer (így 2024 ben).


De amúgy a okosabb emberektől azt hallottam, hogy gyengébb cigiket mindenféle vegyianyaggal keverik. Kérdés akkor, hogy melyik a jobb. Egy sima cigi vagy egy cigi ami elötte 1001 kémiai eljárás alá vetettek.

tegnapelőtt 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!