Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Régen amikor még csak pipából...

Régen amikor még csak pipából dohányoztak az emberek akkor letüdőzték, vagy csak szájjal pöfékeltek mint a mai pipások?

Figyelt kérdés
Néha szoktam pipázni de a pipadohány teljesen más mint a cigidohány és nem is jó letüdőzni, tudtommal nem is szokta senki. Viszont azon tűnődöm, hogy régen amikor még nem volt cigarettapapír és kizárólag pipából dohányoztak az emberek akkor milyen dohányt szívtak és letüdőzték-e?

2022. febr. 3. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Braziliában meg Kína környékén van régóta csavart cigi..
2022. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát letüdőzni éppen lehetne a pipát is csak minek. Nem attól jó, hogy nyeli az ember a füstöt, mint a ciginél.

Vízipipából is lehet jó mélyeket slukkolni.


A cigi a tömeggyártással kezdődött, és ez azt is jelenti, hogy sokkal rosszabb minőségű maradék dohányból is lehet. Tüdőzni kell, hogy valamennyire hasson is, de ezzel sokkal többet roncsol

2022. febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A vizipipa azért más. Próbáltál már letüdőzni rendes pipát?
2022. febr. 3. 17:39
 4/7 A kérdező kommentje:
1# Ha jól tudom Törökországból származik a papírba sodort cigaretta. Állítólag egy katonának jött az ötlete, hogy papírba sodorja a dohányát miután a pipája eltört és nem tudott dohányozni.
2022. febr. 3. 17:42
 5/7 anonim válasza:
0%
Ne pipázz és ne cigizz
2022. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt mindenképp hozzá kellett fűzni a végére.
2022. febr. 24. 09:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Én le szoktam néha tüdőzni a pipát, csak nem úgy mint a cigit. A beszívitt slukk-nak legalább a felét kieresztem a számon és csak a maradékot szívom le tüdőre. Ez a szivarra is igaz, csak még többet eresztek ki belőle és tényleg csak a maradékot szívom le és ezt tényleg csak néhány slukknál, egyébkén csak pöfékelek. Szoktam néha a számon kieresztett füstöt az orromon beszívni, így sokkal jobban meg lehet ízlelni a füstöt.
2023. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!