Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan segítsem páromat...

Hogyan segítsem páromat leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Párom majdnem 50éve dohányzik.Az utóbbi 3-4 hónapban állandóan köhög,nem múlik el semmilyen gyógyszertōl,teától sem.Influenza óta egyre tovább köhög.Némi lerakódása is van.Állítása szerint nem jön föl neki.Orvosnál is volt,irt ki 2féle gyógyszert ,de nem múlik el.Próbáltunk tüdõfüteát,attól pár hónapja elmúlt,most már attól sem.Kakukkfütea van soron,eredmény semmi.Éjjel köhög jobban,nem alszunk rendesen.Szopogat Niquetint is.Az a baj,hogy nem látok akaratot nála leszokásra,még az intō jelek ellenére sem.Bátyja és én próbáljuk beláttatni vele,nem jó vége lesz így.De csak gyújtja egyiket a másik után,meg sem gondolja.Majdnem měg csikket is elrágja.Le is fogyott.Őtleteket is mondunk neki,hogy próbálja letenni lassan.Kezdek belefáradni.Nem akarom,hogy túl késõ legyen.

2023. márc. 17. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy. Nem lehet, ha nagatol nem akarja.


Apam kozel vagy 30 ev dohanyzas utan szokott le, egyik nap szivott, masik naptol mar nem. Mert elszegenyedtunk, es miert nekem kene aut mondania, hogy nem johet pl egy csoki, ha o bezzeg naponta szivja a cigit - ezt gondolta.


Azota eltelt legalabb 10 ev, egyszer sem gyujtott ra. Nem hasznalt tapaszt, se semmit, egyszeruen nem vett tobbet. Ha jol tudom, 12-13 eves koratol dohanyzott. Evekig benne volt, hogy ra akar gyujtani.


Tehat, ha nem akar, akkor nem is fog leszokni.

2023. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szórakoztok itt teákkal, előtte meg 50 évig dohányzott, hát ez nevetséges. Nem rosszindulatból, de ennek jó eséllyel csak rossz és fájdalmas végkimenetele lesz, de a párod ezt választotta, gondolom akkor a következményeivel is tisztában volt.

Ezzel a leszokással csak néhány évtizedet késtetek, viszont megnyugtatlak, egy régi főnököm volt ilyen masszív dohányos, őt 1 hónap alatt elrendezte a rák, nem kellett annyit agonizálnia.

2023. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet leszoktatni , csak ha magától rájön és van akarat ereje.

EZt magamról is tudom, hiába beszélt nekem akárki, megmagyaráztam neki.

Aztán elterveztem 20 év után és letettem.

Nem kellett senki segítsége , semmi pót dolgokat nem használtam és egyik napról a másikra abba hagytam.

De én is már majd megfulladtam reggelente, szörnyen köhögtem és krákogtam.

2023. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

első körben el kell hitetni vele, hogy 50 év után is le lehet szokni (tényleg le lehet, nekem a nagymamám tette le ennyi idő után).

De ahogy fent is írták, neki kell akarnia, és ha ez nincs meg - ahogy írod is - a legjobb szándékod ellenére se fogsz tudni segíteni neki sajnos.

2023. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha lefogyott, jó lenne tüdőgyógyászhoz menni, biztos csinálnak röntgent. ACC, méz, leteszemacigit.hu segíthet, sok alvás és friss levegő. A tüdőgyógyász és egy neurológus is adhat tanácsot.
2023. márc. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
100%
Támogató környezettel.
2023. márc. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet most, kérdező?
2023. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!