Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Érdemes lenne megpróbálni a...

Érdemes lenne megpróbálni a leszokást berúgással?

Figyelt kérdés
15 éve dohányzom, már többször próbáltam leszokni, de nem sikerült. Egy bárátomnak úgy sikerült, hogy egyszer nagyon csúnyán lerészegedett, és kövekető 24 órában olyan beteg volt utána, hogy csak feküdt és nem evett semmit, csak vizet és aludtejet ivott. Ezalatt nem is cigizett egyáltalán, csak kínök között feküdt. Következő napra teljesen rendbejött, de a cigit nem kívánja egyáltalán, így véletlenül leszokott 24 órányi szenvedés után.

2023. máj. 1. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ötleted marhaság.


[link]

2023. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Ki tudom úgy mosni a gatyáimat, hogy berakom a cipőt a mosogatógépbe? Lipótszökevény.
2023. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Ne próbáld, hanem tedd.
2023. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Egy próbát megérhet :D:D
2023. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Akkor már inkább szívj cigit addig amíg nem hánysz tőle.
2023. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Aha, egyik függőség segít a másikon, már csak így megy :D


Inkább azt csináld, hogy jelölj ki egy napot, amikortól már nem gyújtasz rá. Merthogy ez is fejben kezdődik, a leszokás vágya pl. már jó kezdet. Aztán utazz el valahová egy hosszú hétvégére, de olyan helyre, ahol nincs dohánybolt elérhető közelségben. Vigyél magaddal azért leszoktató tapaszt vagy ilyesmit. Feledkezz bele a pihenésbe, a csendbe. Jutalmazd meg magad valamivel, mert ez nagy dolog.

A fizikális elvonási tünetek kb három hét alatt elmúlnak, addig erőt ad napról napra a tudat, hogy milyen szépen haladsz. Számold a füstmentes napokat, örülj mindegyiknek! Hajrá :)

2023. máj. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én többször is leszoktam már volt, hogy évekre.

De az elvonási tünetek több hétig tartottak.

Sőt az első napok jól elmentek majd utána jött a neheze.

De az emberek egy kis százaléka képes letenni gond nélkül a cigit gondolom a barátod azok közé tartozik.

2023. máj. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Neki is már több kísérlete is volt, azt hiszem a legtovább 8-10 napig bírta. Ez a másnapos sztori véletlen volt, nem azért ivott, hogy leszokjon, ez csak egy "csoda", hogy azóta nem kívánja a cigit, és ennek már 4 hónapja.

Egyébként nem egy iszákos fajta, és én sem vagyok az, csak az buli pont úgy alakult.

2023. máj. 3. 03:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is több nekifutásból sikerült letenni ezer éve, nem az számít, hányszor indultál neki, hanem hogy konokul elvitted magad az utolsóig.
2023. máj. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Ez jó ötlet, sajnos máshogy nem lehet leszokni.
2023. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!