Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzásnak mi értelme van?

A dohányzásnak mi értelme van?

Figyelt kérdés

Mi értelme van a dohányzásnak?

Miért jó rászokni?

Miért örvend ekkora népszerűségnek?

Miért kezdték el a dohányzást az európaiak?



2023. szept. 19. 13:38
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Miért örvend nagy népszerűségnek a világ majdnem minden pontján?
2023. szept. 19. 13:39
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember kiprobálja előbb utóbb aztán van akinek bejön van akinek nem leszokni meg rohadt nehéz.
2023. szept. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%

Nagyjából ennyi, amit #2 írt. Egyesek ráfogják a cigire, hogy azért szívják, mert megnyugtatja őket, de ezzel saját maguknak is hazudnak. A nikotin kiürülése miatt lesznek ingerültebbek, és amint pótolják a szervezet nikotinéhségét, nyugodtabbnak érzik magukat. Ezért veszélyes rászokni, mert utána nehéz leszokni róla.

Szomorú látni, hogy a tiltások ellenére nagyon sok fiatal mégis, mindenféle felelősségérzet nélkül dohányzik.

2023. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
73%

Engem már gyerekkoromban izgatott ez az egész dohányzás dolog, aztán 14-15 évesen elkezdtem próbálgatni és nagyon élveztem. Utána középsuliban szoktam rá napi szinten, mondjuk ebbe belejátszott hogy az osztálytársaim és a barátnőim nagy része dohányzott. Cigiztünk suli előtt, után, szünetekben, ha a városban mászkáltunk.

Most 31 évesen már csak rutinmozdulat. Reggel a kávé+cigi előtt alig látok ki a fejemből, a pisilés után az első dolgom. Stresszoldó. Ha felhúzom magam valamin, akkor ez első dolgom rágyújtani és lenyugtat. Ha bárminek neki kell állnom, akkor "előtte még rágyújtok" :D De ha jól érzem magam, mondjuk egy borozós estén, akkor meg ahhoz kívánom meg, olyankor szinte egymás után gyújtom :D

Vagy ha várni kell valamire (busz, villamos mondjuk 5-10 perc múlva jön, vagy előbb értem oda egy találkozóra), akkor elszívok addig egy cigit, hogy menjen az idő.

De ha másik dohányossal vagy, akkor a beszélgetéshez is automatikus, hogy rágyújtotok. Gyakran nem is azt kérdezed, hogy beszélünk-e valamiről, hanem hogy "Kimegyünk cigizni?"

Vagy melóban két vendég között kimegyek cigizni, addig is átmozgatom kicsit a lábaimat, ne csak üljek egész nap, kis friss levegő, napfény :) aztán ha a vendég is dohányzik, akkor még el is szívunk együtt egy cigit, beszélgetünk közben :)

2023. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Szertartás, pótcselekvés.
2023. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
0%
Addig se érzik a kuplerájos házukban az alapbűzt. Ezért a putrikban dohányoznak a legtöbben, meg az igénytelenek bent a lakásukban. Lehet hogy állattartó telepek mellett is elterjedt.
2023. szept. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
24%
Valakinek megéri a 2000 forintot, a bűzt, a megvetést, az egészségkárosító hatást az, hogy a dopamin-szintje néhány percre kimozdul a standard állapotából, amit aztán lehet jobbra-balra színezni, ahogy a 4-es válaszoló is teszi.
2023. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%

#4 vagyok


#6 ne magadból indulj ki! 😡😡 Kifejezetten szép, kulturált lakásban élek, bent nem is cigizek, csak az erkélyen.

#7 oké, nyilván függőség, de attól még jó érzés, meg csomó tevékenységhez kötődik, van egy hangulata :)

2023. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
0%
8 Lehet hogy kisebbségben vagy, nem kell mindent magadra venni. De akik bűzös környéken laknak, bűzös munkahelyen dolgoznak, néha megváltás lehet nekik a cigifüst. Én nem dohányzom, de el tudom képzelni hogy vannak olyan körülmények aminél még a cigi is jobb, és most az volt a kérdés mi az előnye általában. Az hogy te csak úgy cigizgetsz az erkélyen, az már inkább a hozzászokás eredménye.
2023. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
69%
8.: tudom, ezért írtam, hogy lehet színezni, misztifikálni, rituálékat hozzáfűzni, de a nap végén, a rózsaszín köd mögött továbbra is csak annyi a lényeg, hogy szimplán becsapod magad :)
2023. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!