Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 14 napja nem cigizek! Hosszabb...

14 napja nem cigizek! Hosszabb távon biztos a leszokás?

Figyelt kérdés
Tapasszal sikerült! Ha nincs rajtam akkor se idegesít a cigi. Nem kell zabálni csak enni kell úgy mint eddig! Eszek gyümölcsöket, cukor mentes dolgokat plusz az akatat sokat segít!
2009. jan. 7. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 2005 június 13.-tól nem dohányzom. Úgy kb. 3 évnél mondtam azt, hogy semmi ppénzért nem gyújtanék rá. Nem volt nehéz a leszokás, sosem hiányzott annyira, de ha társaságban voltunk, vagy otthon evés után szívesen kimentem volna a teraszra elszívni egy cigarettát. Örülök hogy nem tettem. :) Ha kitartó vagy, sikerül. Agyban kell eldönteni, mert ha úgy állsz neki hogy "megpróbálom, vagy sikerül vagy nem", akkor biztos hamar rá fogsz gyújtani. Sok sikert! ili
2009. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

az egyetlen dolog ami segít az elhatározás. amikor teljesen akarod hogy leszokj.


pl apám egyszer annyira bafulladta 20 éve a cigitöl hogy eldobta és soha többet nem gyujtott rá. napi két doboz füstszürö menteset szívott. azt mondta öt nem fogja a cigi megölni.


egy ismerösömnek egy daganatot (ami nem volt rossz indulatu) mütöttek ki a tüdejéböl, így 30 év cigizés után leszokott mostmár több mint egy éve.


én csak olyan embert tudok aki hosszu ideje lerakta aki az akaratában elhatározta hogy leszok. aki azt mondta mindegy mi töröténik ö már egy szálat sem fog többet. az aki megingatható, aki okot keres hogy rágyújtson az mindig is fog okot találni.

2009. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lassan 5 hónapja nem cigizek! Eloszor nagyon nehéz volt, mondjuk úgy, hogy az ot hónap alatt elszívtam így slukkonként 1 szálat osszesen. 10 évig dohányoztam. Most már jó, eszembe sem jut, nem is érzem a hiányát, ha mellettem rágyújtanak. Sot! Talán sokat segített, hogy érzem az oblítot a ruhámon, nincs cigiszaga a kezemnek, a számnak a hajamnak...stb. Meg eleve sokkal jobb a kozérzetem, sokkal jobban érzem az ízeket. Ahogy írod, az akarat a lényeg. Hidd el egy ido után még zavarni is fog, ha bárhol vagy, elotted állnak elmennek melletted és érzed a cigiszagot! Rettenet!:-) Mégha ideges is leszel, próbáld meg vmi mással levezetni a feszultséget, mert hidd el megéri!! Gondolj bele, már 2 hete nem gyújtottál rá, nem érdemes, a nehezén már túl vagy!

Kitartás, minden jót!

2009. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok ismét! Persze az egészséged a legfontosabb!!!
2009. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

A cigi olyan mint az alkohol, a drog. Nincs olyan aki leszokott, csak olyan aki x ideje nem dohányzik. Amihez persze akarat kell, minden nappal egyre kevesebb. Édesapám öt évig nem gyújtott rá (előtte mezitlábas, két doboz), öt év után úgy döntött, nem hajlandó lemondani a nikotinról sem. Tehát nem biztos a leszokás.


Nagybátyám leszokott, szarkóma alakult ki a tüdejében, visszaszokott s semmi baja azóta sem (igen, műtötték), szóval ennyit az egészségről és a "nemfogmegölni" dologról.

2009. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!