Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ezt nem értem! Azt mondtátok...

Ezt nem értem! Azt mondtátok nincs komoly károsító hatása a hosszútávú füvezésnek. Akkor mitől néz ki ilyen pocsékul az öcsém?

Figyelt kérdés

Lefogyott, és szerintem egyre gyakrabban füvezik. A szeme körül sötét karikák, és úgy néz ki, mintha beteg lenne.

Lehet, hogy ezt csak olyanok mondták, akik szintén aktív füvezők, és nincsenek is tudatában annak, hogy közben totál mások lettek? kb. 1 éve kérdeztem rá itt, és a zöme úgy válaszolt, hogy ez nem okoz függőséget!


2010. nov. 8. 11:02
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
35%

Na persze jön a "füves csapat", meg a "debutákvagytoksemmitsemtudtok"...!


Igen, okoz függőséget, mind pszichikait, mind fizikait is. (füvesek tagadják, de nem elhinni nekik! Hinni a szakembereknek kell, akik naponta jópár füvessel találkoznak)

Gyógyító hatása az ópiumnak is van, főleg, ha a megfelelő hatóanyagot kivonják belőle, nem úgy ám blokk. Attól még létezik ópiumfüggőség és belehalás is az ópiumba.


Fűnél hosszú távon személyiségváltozás, rosszabb esetben mentális szétesés (akár a pszichózisig is).

Ebben az a szép, hogy emberünk észre sem veszi magán , a környezete annál inkább.


Öcséd jól teszi, ha jelentkezik a drogambulancián.

2010. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Még, ha beismerné, hogy függő, akkor sem jelentkezne a drogambulancián. Ennyit már tudhatnátok a drogosokról! Ők csak tagadnak, és hárítanak, és azt mondják, hogy dúldramatizáljuk a dolgokat.

Nem tudom elképzelni, hogy megtudná oldani, hogy kemény pénzeket fizessen kemény drogokért, ugyanis, még csak tanuló, tehát nem rendelkezik fix jövedelemmel. Gazdag spanjai meg nincsenek. Azon kívül meg, lehet, hogy naiv vagyok, de mi egy kisebb településen lakunk, ahol biztosan nem olyan küönnyű hozzájutni keménydrogokhoz.

Ennek ellenére nem monmdom, hogy nem drogozhat, de hogy az én unszolásomra nem fog leszokni róla, az hót ziher.

A szüleink meg szarnak bele az egészbe, úgyhogy nem tudom mit tehetnék.

2010. nov. 9. 08:45
 13/34 anonim ***** válasza:

Semmit.Amíg nem akar leszokni, nem is tudod semmivel kényszeríteni.(csak ha felnyomod, de az nem fog jót tenni a kapcsolatotoknak)

Akik nem fogják fel, hogy a fű nem okoz függőséget, azokkal már nem vitatkozok tovább.Én se és sok ismerősünk sem füvezünk már rég óta, csak akarat kérdése és semmi elvonási tünetünk nem volt.

2010. nov. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
12%

Hát pedig igenis buták vagytok, és nem tudtok semmit!!!

A fűtől senki nem lesz ilyen. Itt valami más van a háttérben.

2010. nov. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
27%
De nem érted, hogy mindenki azt írja, hogy nem fűtől van??????
2010. nov. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Nem mindenki...:S
2010. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
75%

A fogyás és a sötét karikák mindenképp valami serkentőre utalnak. Régen a speedet pl. fogyasztószernek használták, valamint az is egy a sok hatása közül, hogy az illető nem képes aludni a hatása alatt. Szóval ez a sötét karikákat is megmagyarázza.

A fű éhséget okoz, és eléggé álmosító is (nagyon nagyokat és pihentetőket lehet aludni tőle), szóval épp az ellentétét okozza. Inkább hízni szoktak tőle, vagy semmit.


Függőséget max annyit okozhat, mint az internet, vagy a csokoládé. Maradandóan nem építi le az agyat. Masszív füvezés esetén nem válnak le a hatóanyagok a hipotalamusz

receptorairól, és a nagy mennyiségű bevitel miatt leáll a az agy saját kannabidiol termelése (igen, a saját agyad is termeli!!!), emiatt az illető belassulhat, és lehetnek zavarai a rövidtávú memóriájával. De ha abbahagyja a füvezést legalább egy időre, akkor max egy hét alatt leválnak a hatóanyagok a receptorokról, és visszaáll az agya olyanná, amilyen a füvezés előtt volt. Csak ezt sokan nem tudják. Sok akaratgyenge ember van, aki totál értelmetlenül, és nem rendeltetés szerűen fogyasztja a füvet, ezért leépülés látszatát kelthetik, valamint lelkileg tényleg függhetnek tőle (de ez nem a fű tulajdonsága, hanem az emberé). Ennyi.


Egy füvesnek szerintem nem sok keresnivalója van egy drogambulancián. Derítsd ki, hogy valójában mit fogyaszt az öcséd. Ha speedet, vagy esetleg kokaint, akkor cselekedj!

2010. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
67%

szerintem akire úgy igazán hatással van azt nagyon durván függősíti a fű, engem is, és néha én is úgy nézek ki mintha csak a halálból tértem volna vissza köszönni, de nem érzem ezt problémának.

nagyon jó kis cucc, le se lehet róla csavarodni egykönnyen.

2010. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Nem csak fű létezik, vannak elég olcsó drogok is, lásd higító vagy gomba - ilyeneket simán beszerezhet.

Nem tudom, pontosan mik vannak és azoknak mik a hatásai, rengetegféle drog létezik. De az, hogy nincs pénze, nem magyaráz semmit.

2010. nov. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
90%

azért ne ijesztgessétek a tagot. még a haverjaim is így néznek ki, sötét karikák, le vannak fogyva, meg mindannyian, már ilyen éhségrohamok sincsenek, meg semmi.

bőven elég csak füvet szívni hozzá, de azt ilyen 1géza fölött per nap.

2010. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!