Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egyetemista vagyok, le szeretn...

Egyetemista vagyok, le szeretnék szokni a dohányzásról. A leszokás hátrányosan érintheti a tanulmányi eredményeimet?

Figyelt kérdés

A nikotin hiány hátráltathat a koncentrálásban és tanulásban?

4 napja nem gyújtottam, most egész kellemesen bírom, egyetlen félelmem az, hogy romlani fognak a tanulmányi eredményeim. saját tapasztalatokra lennék főleg kíváncsi. köszönöm a válaszokat.


21F


2011. jan. 17. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

igen leronthatja :/ főleg ha rosszul viseled a leszokást és ideges ingerült leszel, na akkor leronthatja. szerintem (ha nagyon le akarsz szokni) akkor inkább szép fokozatosan csináld már az is jobb hogy ha keveset vagy kevesebbet szívsz mert már az is jó és akkor amellett nem leszel idegroncs (ha így sem vagy az és eddig sem befolyásolta a leszokás semmilyen téren az életed akkor nem szóltam, akkor rakd le és többet ne nyúlj hozzá, csak én azért mondtam mert annó én is éltem át ilyet) :/

34F

2011. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Ha már négy napja bírod szerintem leszoktál, ha eddig tudtál tanulni ez után is bírni fogod.

Irígyellek és szerintem inkább ne gyújts rá többet.

2011. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Kezdjük ott, hogy minek kezdtél el dohányozni?... :(

de ha már elkezdted és le akarsz szokni akkor az elöttem lévőkhöz társulok, ha nem menne a leszokás akkor az elsőnek igaza van már az is jó ha keveset vagy kevesebbet cigizel, ha pedig megy cigaretta nélkül olyan simán mint ebbe a négy napba, akkor haggyd, többet ne is nyúlj hozzá és ne gondolj rá, viszont ha pedig nem menne a leszokás akkor most egyetemista létedre inkább arra figyelj minthogy a leszokással gyötörd magad, akkor inkább csak vedd vissza az "adagot" :)

üdv,

47/F

2011. jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Igen én is az előttem szólókhoz társulnék. :)

egyébként mi(vagy ki) vett rá téged erre az okos döntésre, hogy letedd végre a cigit? :)

2011. jan. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A minek szoktál rá kezdetű válaszadók tehetnek egy szívességet. Nem ez a kérdés basszus. Örüljetek a fejeteknek hogy nem dohányoztok.Okoskodásra nincsen szükség, illetve nem is lehet tapasztalatotok a dohányzásról, leszámítva hogy egy bunkó ember a hangsúly a bunkón van, rátok fújta a füstöt. Egy szűzlány se meséljen az többszörös hüvelyi orgazmusról.


Kedves kérdező, nézd ha 4 nap után nincsen bajod akkor nem is lesz. Ha tényleg nikotinfüggő lettél volna akkor fél nap után a falat kapartad volna a cigaretta után. Szerencséd van, nem történt meg.

Emiatt nem lesz ezután sem semmi bajod, sőt mivel a tüdőd tisztul több oxigén áramlik a véredben jobban kellene mennie a tanulásnak is.

Üdv

Egy exdohányos!

2011. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, azért megy ilyen könnyen mert szünetem van és az marad még 2 hétig.

hogy mért határoztam így? pénz, egészség, stb. közhelyek miatt, csak a tanulás rovására ne menjen mikor kezdem a félévet.

3 év dohányzás után hagynám abba.

2011. jan. 17. 20:14
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

"Egy szűzlány se meséljen az többszörös hüvelyi orgazmusról."

Ez marha jó duma! :)

2011. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd , neked is érdekes a helyzeted, pont mint nagynénémnek, ő sem lett nikotinfüggő, pedig elszív napi 1 doboz cigit, de azt egy huzamba esténként, illetve amikor terhes lett ( 3x is - 3 gyerek) akkor is letette a cigit mintha mi sem történt volna, érdeke, de van ilyen is...

Ha ilyen szerencsés vagy használd ki, és ne cigizz, mert akkor tényleg "csak lelki" függő vagy és nem testi. Nem lesz bajod szerintem ezek után.

Amúgy én írtam a szűzlányos dumát, nem akartam senkit megbántani csak tényleg elegem van az okoskodásból...

2011. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha már 4 napja nem szívtál, és bírod, akkor nem vagy igazán függő. A rendszeres fogyasztás egyébként nem azonos a függőséggel. A függő az, aki nem bírja abbahagyni.


A fizikai elvonási tünetek elvileg 1-2 hétig tartanak, és az első 1-2 napon a legrosszabbak. Ha 4 nap után még mindig semmi komoly, akkor már ezután se lesz. A pszichikai kísértések erősek maradhatnak.


A tanulmányi eredményeid nem fognak romolni: a nikotintól sem javultak, így pontosan annyi lesz a teljesítményed nikotin nélkül, mint azzal.


Aki ugyanis rendszeresen dohányzik, abban már nem fejti ki a nikotin azokat az előnyös hatásokat, mint a kezdőben. Ugyanez a helyzet a kávéval, ami az egyetemisták másik kedvence. (A kávéról leszokni egyébként durvább.)

2011. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tedd le, mennifog
2011. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!