Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokás után marad valami...

Leszokás után marad valami örök károsodása a tüdõnek vagy egy idõ után kitisztul?

Figyelt kérdés
8 évi dohányzásról van szó. Ha valaki már szívott el egy szálat, áttetszõ szipkával, az láthatta azt a barnás trutyit, ami szipka nélkül a tüdõben végzi. Kitisztul majd idõvel?
2011. máj. 24. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Valamennyi mindig marad. Azt mondják, hogy kb. annyi idő alatt tisztul ki a tüdőd, amennyi ideig dohányoztál. De ez nem egészen igaz. Valamennyi nyoma mindig látható lesz. Alveolusok pusztulnak el.
2011. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg 10 év után már semmi kockázata nincs, mintha nem is dohányoztál volna, de én ezt nem nagyon tudom elhinni. Értelemszerűen a legjobb megelőzés hogy ha nem dohányzol, csak hát sajnos én is a csapdába estem. Most le akarok majd szokni...
2011. máj. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Smartguy86 ***** válasza:
A hörgőtágulat, ami a megnövekedett nyálkatermelés eredménye, az mindig megmarad. A lerakódások sem jönnek ki, mivel egy része akár a szövetek közé is bekerülhet.
2011. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

8 év,hát nem kevés,de én azt mondom mindig érdemes leszokni.én 4 évig szívtam,de letettem,pont egészségügyi okok miatt:szúrt a szívem néha,slejmet köhögtem fel,szörcsögött a tüdőm a sok lerakódástól,nehezen tudtam felmenni a lépcsőn.szóval éreztem,hogy nem lesz ez így jó.3 éve hogy,letettem,azóta sportolok,és semmi tünetem nincs,ami a dohányzás alatt volt,fittnek érzem magam.

az,hogy marad-e valami a tüdőben,a szakemberek szerint:

" Az utolsó cigaretta elszívása után szervezetünk azonnal pihenőprogramba kezd, melynek eredménye:


20 perc után vérnyomásunk és pulzusunk normálissá válik

8 óra után vérünk oxigénszintje javul

12 óra után már nincs több nikotin a szervezetünkben

24 óra múlva: A halállal végződő hirtelen szívinfarktus kockázata csökken.

48 óra után javul az illat és ízérzékelés

3 hónap után 30%-kal jobb tüdőnk teljesítménye

9 hónap múlva: A nikotin okozta krónikus köhögés megszűnik. A kimerültségérzés és szapora levegővétel egyértelműen csökkennek. Lényegesen fittebbnek érezzük magunkat.

12 hónap után 50%-kal csökken a szívinfarktus rizikója

2 év múlva: A szívinfarktus és a tüdőrák kockázata még kisebb lesz.

5 év után: 50%-kal kisebb az esély a tüdőrákra

10 év után csupán annyi a tüdőrák esélye, mint a nemdohányzóknál

15 év után az egészségi állapot olyan, mint a sohasem dohányzóké."

Ez azért elég jól hangzik:)

Ha teheted,kerüld a passzív dohányzást is,sajnos az sem sokkal jobb mint az aktív....

2011. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
mivel kiégeti a légutakat, szerintem örökre károsodik
2011. máj. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!