Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szeretsz cigizni? Mit...

Miért szeretsz cigizni? Mit jelent neked ez?

Figyelt kérdés

A kérdés szerintem magáért beszél


ha lehet, akkor kort, nemet is írjatok, meg hogy mióta cigiztek... :D


mi a véleményed a cigizésről? volt miatta valami negatív élményed? (pl valami hosszú filmet nem bírtál végigülni vagy valami hasonló...) mennyit szívsz naponta? mit szeretsz benne?


köszi


2011. máj. 24. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
2-3 szálat szívok, inkább vagyok élvezeti, mint láncdohányos. kávé mellé szívok, esetleg ha kocsmázunk vagy ünneplünk vmit. nyilván stresszes napokon emelkedik a darabszám:) 21/l (4-5 éve dohányzom)
2011. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos van,hogy elszivok egy dobozzal (stressz)20 éve cigizek,és le szeretnék szokni-DE NEM MEGY !!!! S.O.S.

45/N

2011. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

25 l vagyok, 10 éve cigizem, napi kb 10 szál


először azért gyújtottam rá, hogy bebizonyítsam nincs olyan, hogy nem lehet letenni


nem cigizni a jó, hanem, -nem cigizni a kínzó és gyötrő


kellemetlen tapasztalat: a párom folyamatosan ordibál velem miatta, mellette próbálom mellőzni, de valahogy ellenállás miatt a páromat nélkülözöm inkább, hogy rágyújthassak - pedig nem ezt akarom

2011. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Először azért gyújtottam rá mert részeg hülye voltam aki vizi pipázással kezdte. Kb 1 évig rendszeres dohányzó voltam, most már csak alkalmanként gyújtok rá van olyan hogy 1 teljes napig ki bírom cigi nélkül, egyszerűen nem igénylem, aminek örülök is. De van amikor nagyon rám jön és muszáj főleg stressz miatt. Kb 5-6 éve bagózok 23/F
2011. máj. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 eporip válasza:
100%

60 éves férfi kb negyven éve cigizek.Sajnos sokat szívok.

Eddig különösebb tüneteim nem voltak,de úgy gondolom mostanában jön meg a "számla" Már tavaly kezdett görcsölni a bal lábam,majd foltok jelentek meg rajta.Akkor még mentem orvoshoz mérések stb.Érszűkület.

No a télen már sebek a bokám körül.

Most meg már az egész lábfejem estére olyan mint egy buci.

No összefoglalva eléggé kakában vagyok.

Tudom NAGYON HÜLYE VAGYOK de sajnos még mindig cigizek.

Kb egy óra után már azon tűnődök hogyan lehetne rágyújtani.

Bocs hogy elmondtam,de könnyebb volt így ismeretlenül.

2011. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki írt!


Utolsónak: jobbulást! :)

2011. máj. 24. 22:09
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

22:04-nek:


a barátom anyukája ugyanezekkel a tünetekkel kezeltette magát, hordta ezt a szorító/gumi harisnyát is, egyik éjszaka tüdőembóliát kapott, aznap meghalt.


gondoltam megírom, hátha ez segít letenni a cigit.


meghalni szabad egy családért, egy nőért, vagy a hazáért, de a cigiért....

2011. máj. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 eporip válasza:

22:44 nek.

Köszönöm,hogy egyáltalán foglalkoztál a dolgommal.

Sajnos teljesen igazad van.

2011. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

3 éve kezdtem cigizni, mert a baráti körömben is akkor kezdett terjedni meg menő akartam lenni.


Azóta az életem részévé vált napi kb fél dobozzal, nincs is jobb mint este kiülni a lépcsőházba és zenét hallgatva elszívni 1-2 cigit, közben összeszedem a gondolataimat.


De múlt szombat óta nem szívtam egy slukkot se, mert elhatároztam, hogy még az előtt abbahagyom mielőtt túl nehéz lenne. Ebben nagy segítséget nyújt ha elismerést kapok miatta,mert ez büszkeséggel tölt el és akkor már csakazért se cigizek.


17/F

2011. máj. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Miért szeretsz cigizni?"


Bizonyos helyzetekben segít koncentrálni, ébernek lenni. Éhség ellen is jó.


"Mit jelent neked ez?"


Semmit. Számomra leginkább munkaeszköz vagy segédeszköz.


30 éves vagyok, szórványosan cigizek 2-3 éve. Most pl. már egy hete nem szívtam egy szálat se, de volt, hogy elszívtam egy nap 10-et.


"mi a véleményed a cigizésről? volt miatta valami negatív élményed? (pl valami hosszú filmet nem bírtál végigülni vagy valami hasonló...)"


Szerintem nem vagyok függő, akkor veszem elő, amikor kedvem van hozzá, de nem érzek igazi kényszert rá.


"mit szeretsz benne?"


Átsegít olyan unalmas szakmai szövegeken is, amiken nikotin (és kávé) nélkül elaludnék. Emellett egyszer fél évig többet cigiztem a szokásosnál, és ez segített lefogyni.

2011. máj. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!