Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire káros a Vizipipa? És...

Mennyire káros a Vizipipa? És a cigi vagy a vizipipa a károsabb?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy szeretnék itthonra venni egy vp-t, de nem tudom hogy milyet, hol, és milyen méretben. Igazából életemben 3-szor vizipipáztam, így nem tudok róla sok mindent, ellenben jó pofa, meg jó az illata:)


Szóval aki egy kis összefoglalót írna nekem, pár linkel megfűszrezve hogy hol milyet érdemes venni annak nagyon megköszönném, és még valami: megnyugtatnátok, ugye a vizipipa nem káros? Mert én azt olvastam hogy a cigaretta gyárak mondják csak hogy kársoabb mint a cigi...és ez őszintén megvallva szerintem is így van. Nyugtassatok meg hogy nem káros kb. hetente/2hetente 1 alkalom, akkor is max egy fél-egy órás vpzás:) max. ünnepek tájékán csúszna fel heti 2 re a mérleg, karácsonykor meg szilveszterkor:)


2011. máj. 25. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"cigaretta gyárak mondják csak hogy kársoabb mint a cigi..."


Azt valóban a cigaretta gyárok mondják és egyértelmű hazugság.


DE


Ne ringatsd magad illúziókba, természetesen KÁROS, mint a dohányzás minden formája, csak NEM ANNYIRA, mint a cigaretta. De attól még káros. De legalább nem leszel tőle függő (mint a cigarettától), sem büdös. De az egészségestől messze van.


Én dohányoztam is sokáig, tippre azt mondanám, hogy egy fél órás vizipipázás kb 2-3 szál cigaretta terhelésnek felel meg. Namost ha minden nap elszívsz egy pipát akkor az sok. Ha 2 hetente egyszer akkor viszont nudli.



Venni milyet érdemes:


- Legalább 50 centi körülit, mert a kicsi pipa könnyen felborul

- Csak azt a fajtát, aminél az üveg és a fémtest külön van és egy gumitömítéssel csatlakozik. Tehát ami így épül fel: [link]

- Pesten az egyik legjobb hely a keletinél a Szultán center. Olcsó és sok pipa van + az arabokkal mindig lehet mókázni és alkudozni :)

2011. máj. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem hozzátenni, hogyha "kicsit egészségesebbé" akarod tenni a pipázást akkor nem dohányt szívsz, hanem van egy új cucc, az a neve, hogy shiazo kő. Melaszba áztatott kavicsok tulajdonképpen. Ugyan úgy kell használni, mint a dohányt, csak nincs benne dohány :) Ez egy fokkal jobb, mint a dohány.
2011. máj. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi:) Magyarán azzal a kővel akkor nem is lesz káros? Mert nevessetek ki, cigarettázok, ami nagyon káros. Ellenben most akkor ha nem cigarettáznék, hanem vpznék két hetente ezzel a kővel akkor az nem is lenne káros? Amúgy kb. nagyon alkalmanként kéne ha társasággal összejövünk, vagy ünnepekkor itthon a családi összejöveteleken egy pohár sör mellé:) a cigit meg heti egy két sálzra karom szorítani. És ezt mégis jobb bent a meleg szobában.
2011. máj. 25. 20:49
 4/11 anonim ***** válasza:

A nem káros még mindig túlzás, de sokkal kevésbé, mint a cigaretta és egy kicsit még jobban kevésbé, mint a vizipipadohány.


Egészséges soha sem lesz... De mindennek ára van.

2011. máj. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a shizo (tapasztalatból modnom) szinte már tényleg csak vízpára (bár tudom hogy glicerin pára de az nem árt), nem szédülsz tőle, nem kapar és nincs benne nikotin. szóval már tényleg szinte csak annyira káros mint egy tábla csoki
2011. máj. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ellenben jó kis gyümölcs íz. Szerintem heti egy alkalo az nem olyan sok. Meg a cigarettával is úgy állok hogy hetente kb. elszívok egy dobozzal max. Mostanság hogy stresszesebb voltam napi 4-5 szálat szívtam, de lecsökkentettem 2 szálra. Ezt most tartani fogom, mellette nagyon kevés vp. És év végén egy szivar:) Szóval mellette sok sport, aztán pár év múlva ha megjön (megint) az eszem úgy is lerakom a cigit és csak vp. Köszi a válaszokat, várom a többit!
2011. máj. 25. 22:22
 7/11 anonim válasza:
azért "egészségesebb", mint a cigi, mert nincs benne kátrány (a papír), ami a cigiben az igazán rossz. Emellett persze ugyanúgy van benne nikotin, és a tökéletlen égés miatt keletkező szénmonoxid miatt szédülsz be, ami ugye megint nem egészséges túlzottan. :)
2011. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó:


Nincs benne nikotin.


A CO-s rész igaz, bár én most tervezek beszerezni egy elektromos szenet, azzal már CO sincs :)

2011. máj. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Magyarán akkor már tényleg vízgőszt szívsz be, és semmit nem rombol az egészségeden, vagy nem olyan nagy mértékben mint mondjuk az alkohol?
2011. máj. 28. 09:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem csak vízgőzt, van abban ízanyag és aroma is, amiről szerintem senki sem tudja, hogy mennyire káros. De szerintem az már nudli még a rendes pipázáshoz képest is.
2011. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!