Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyire káros a vizipipa?...

Ledzep kérdése:

Mennyire káros a vizipipa? (részletek lent)

Figyelt kérdés

2 hete kezdtem el, és általában heti 2x használom, de legalább 3 nap szünetet tartok két használat közt

átlagban 40-50 percig tart egy tömés, de én nem dohánnyal, hanem ásványi kővel használom amiben elvileg nincs nikotin

ez mennyire káros?

ugyanúgy van esély rákos betegség kialakulsára?

(olvastam hogy a dohány égésekor szabadulnak fel rákkeltő anyagok, de itt nem ég a dohány, sőt nem is dohánnyal használom)


2011. júl. 27. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Háth én nem használom, de úgy tudom, h a vizipipa eleve nem annyira káros, hameg ilyen ásványi kővel használod sztem még annyira sem.
2011. júl. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A vízipipában gőzt szívnak az emberek,akár dohány van a tölcsérben,akár Shiazo.

A füst égéstermék,de ugye a vízipipában semmi sem ég,csak izzik,pontosabban a szén az,ami izzik,és ami felhevíti az aromákban szétáztatott glicerines dohányt/Shiazo-t.

A dohányon/Shiazo-n átáramoltatott forró levegő lejut a vízbe,ahol létrejön az ízes pára,s az esetleges apróbb hamudarabok lerakódnak,illetve a "füst",(amit csak azért hívnak füstnek,mert kicsit furcsán hangzana,hogy gőzt szívnak a pipában,pedig ez az igazság!) lehűl,így a rákkeltő anyagok,azaz a karcinogén anyagok nem tudnak kiválni.

Illetve a nikotin a vízben remekül oldódik,így az a kevéske nikotin is,ami a dohánymosás során a dohányban maradt,most a víz megszűri,így nem jut el a dohányos szájáig,tüdejéig!

Továbbá a vízipipa "füstjét" a glicerin miatt lehet pöfékelni,mert az kellően besűríti,s attól lesz olyan szép fehér.

14/F

Bocs,hogyha esetleg furcsán van megfogalmazva valami,én írtam! :)

2011. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem igazán lehet pontosan megmondani. De azért rá lehet figyelni hogy általában 12-14 évesek akarják megtömi a fejedet azzal hogy mennyire nem egészségtelen...
2011. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem legalább van róla fogalmam! -.-

És képzeld,mielőtt még azzal jönnél,hogy nekem csak azért van vízipipám,hogy nagyoskodjak vele,elmondom neked,hogy a haverjaimnak még meg se említettem,hogy van,pluszba én nem az a fajta vagyok aki széjjel szívja a fejét azzal a sok büdös cigivel,utána meg menőzik a többieknek!

2011. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nem is állítottam ilyet...
2011. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor bocsánat,csak megírtam,hogy 14 vagyok,és Te meg azért a válaszod végére odaírtad,hogy a sok 12-14 éves azt állítja,hogy a vízipipa alig árt valamit.
2011. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Ha ízesített szaunakövet használsz akkor nem káros, ízesített gőzt szívsz be.
2011. júl. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Matthew001 ***** válasza:
90%
Természetesen káros, de a vizipipa alapból kevésbé káros, mint a cigaretta, de látom te nem is dohánnyal használod. Ha nincs benne nikotin meg rá se szokhatsz szóval ajánlom én is ezeket a ásványi köveket. Tud a füst rákot kialakítani, mindegy, hogy a tábortűz füstjét vagy akár bárm mást belélegzel. De én mindig úgy vagyok, hogy csak nem pont velem történik meg... :)
2011. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Gazdás válasza:
0%
Ugyanannyira káros, mert a víz nem szűri ki a nikotint :)
2011. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsónak!

Könyörgöm,a nikotin vízben oldódik a legjobban!

De még ha nem is a legjobban,akkor is oldódik egy bizonyos szintig!

Áztasd bele egy szál cigiben lévő dohányt vízbe egy 10-15 percre,majd idd meg!

Nikotinmérgezéssel kerülsz a kórházba!

A másik,meg,hogy a vp dohányban alig van nikotin,hisz mielőtt megízesítenék,azaz beletennék a glicerines lébe,jól kimossák,pont azért,hogy a nikotin letávozzon belőle!

Ha ennyire tudatlan van ilyen téren,akkor inkább maradj csöndbe!

2011. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!