Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nő meg a C-vitamin...

Miért nő meg a C-vitamin szükséglet a leszokás során?

Figyelt kérdés

Úgy értem, miért akkor szükséges feltétlenül pótolni? Egyszer erre nem gondoltam, és letört a fogam rágcsálás közben! Egy ismerősöm azt mondta, neki is pont leszokási időszakba tört le a foga!

Most már tuti, leszokom, és figyelek, napi 4000 mg C-vitamint viszek be tabletta formájában, csak kíváncsi vagyok az okára biológiailag! Amíg dohányzom, miért nem fordul ilyesmi elő?


2011. aug. 4. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogletörésnek nem sok köze van a C vitaminhoz.

Én inkább úgy tudom, hogy a dohányzás alatt kell több C vitamin az átlagnál.

2011. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, melyik nyomelem hiányzik, nem az a lényeg! [link]

Azt nem értem, hogy miért a dohányzás abbahagyása után szívtam meg, miért nem addig, ameddig szívtam azt a mocskot?!

2011. aug. 4. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Dohányzás során azért kell több C-vitamin, mert a nikotin gátolja a felszívódását stb., meg maga a dohányzás is tönkreb@ssza az immunrendszered
2011. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Miért nem akkor tört le a fogam? Miért a leszokás során? Ezt nem értem!
2011. aug. 4. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!