Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A "fű", mint drog, milyen...

A "fű", mint drog, milyen káros mellékhatásokkal jár?

Figyelt kérdés
ki szeretném próbálni, de először mindent tudni szeretnék róla.
2009. ápr. 28. 13:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
48%

Leírom neked, mert ha tisztában lennél a mellékhatásokkal, akkor szerintem nem akarnád kipróbálni!Ezt egy oldalon találtam:

A marihuána (THC = tetra-hidrocannabinol) egy kifejezetten erőteljes, kellemes érzetet biztosító, mérgező anyag. Hatással van a központi idegrendszerre, megváltoztatja és károsítja az agysejteket, amelyek kontrollálják a gondolkodást, az érzelmeket, az örömérzetet, a koordinációt, a hangulatot és a memóriát. A „fű” szintén károsítja az agyalapi mirigyet, amely szabályozza az éhség- és szomjúságérzetet, a vérnyomást, a szexuális viselkedést.


A marihuána hatóanyaga már kis mértékű fogyasztása esetén is felgyülemlik az agyban található idegsejtek között lévő mikroszkopikus szabad helyeken (szinapszisok). Ez az elzáródás lassítja és csökkenti a kritikus információármalást az agyban – így pl. a test jelzései nem jutnak el a megfelelő helyre, vagy hamis jelzések továbbítódnak. A marihuána-fogyasztónál gyakori tünet a megnövekvő éhség- és szomjúságérzet, vizelési inger. Ugyanakkor sérül az észlelési (percepciós) képesség is, ezért gyakran fellépnek többek között vizuális, audio természetű hallucinációk is.


Hosszú távú használata során a marihuána fiziológiás hatására az agy megszünteti azon kémiai anyagok termelését, amelyek a jó közérzetet, a harmónia, kiegyensúlyozottság természetes érzetét okozzák, így a fogyasztónál egy bizonyos rendszeresség nyomán kialakul a lelki (érzelmi) függőség után a kémiai függőség. A marihuána-függővé vált személy elveszti az észlelés, gondolkodás és a valóságlátás eredeti minőségét, szellemileg és lelkileg leépül. A marihuána fogyasztón elhatalmasodik a fogalmak és gondolatok alkotásának nehézsége, mérlegelését nehezíti a gyenge koncentráció, a természetes motivációk elvesztése. Mindennapjait a széles hangulatingadozás, agresszió és ellenséges viselkedés, valamint a depresszió, szorongás és paranoia teszik pokollá.


A mariuhána tipikus fogyasztása irritációja folytán növeli a gége- és nyelőcsőrák kialakulásának kockázatát. Füstje jelentős károsodást és pusztítást okoz a tüdőben, így csökken a tüdő oxigénhozó és szén-dioxid eltávolító képessége. Lerakódásai elősegítik a hörgők begyulladását, megvastagodását és a nagyobb mértékű nyálkaképződését, amelynek hatására keskenyebbé válnak a légutak. A marihuána füstje kétszer annyi kátrányt tartalmaz, mint a hagyományos cigarettafüst ezáltal nagyobb mértékben növeli a tüdőrák, a tüdőgyulladás, és fertőzés kialakulásának kockázatát.


Mára a kutatások igazolták, hogy növekedésben, fejlődésben, az energiaszint stabil fenntartásában és a szaporodásban szerepet játszó mirigyek, szervek és hormonok hálózatát is károsítja a marihuána (agyalapi mirigy, pajzsmirigy, gyomor, nyombél, hasnyálmirigy, mellékvese, here, petefészek). Ezek mellett rombolja az immunrendszer azon képességét, hogy megvédje magát és a testet a támadó baktériumok, vírusok, kémiai anyagok, idegen részecskék, paraziták, gombák, egyéb mikororganizmusok és fertőzések ellen, valamint csökkenti az immunrendszer azon képességét, hogy védje a testet és megakadályozza a burjánzó (rákos) sejtek növekedését. Közvetlenül károsítja a gerincvelőt és a belső elválasztású mirigyeket.


A marihuána használata csökkentheti és károsíthatja a spermákat, azok számát és sebességét, valamint a szexuális vágyat. A nőknél a petesejtet károsítja, negatívan befolyásolja a peteérést, megzavarja a menstruációs ciklust és megváltoztatja a hormonszintet. A terhesség alatti rendszeres fogyasztás csökkentheti a születéskori testsúlyt és a magzati alkoholfogyasztásos szindrómához hasonló fejlődési rendellenességeket eredményezhet (túl kicsi fej, elégtelen növekedés és fejlődés). A marihuána és származékai fogyasztásának pedig a legújabb ismereteink szerint károsíthatja a kromoszómákat, amelynek eredményeképpen a sejtek rendellenesen működnek, és torzul az örökítőanyag-állomány is.


Még így a végére, remélem picit áttgondoltad és már nem szeretnéd kipróbálni, mert nem arról van szó, hogy csak egyszer kipróbálom és kész. Vedd komolyan, mivel függővé is vállhatsz!Megéri?NEM!

L, 18

2009. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
58%
Jajj,na persze,már megint egy rettenetesen okos leányzó próbál értelmesen válaszolni,olyan témában,amihez köze sincs.nagyjából ugyan ilyen hosszú listát lehetne írni az alkohol,a koffein,vagy épp a nikotin káros hatásairól.Attól hogy egyszer kipróbálod,nem leszel függő,nem leszel gyilkos stbstb,sőtmitöbb az első alkalommal valószínűleg semmit nem fogsz érezni belőle.Hosszú távon fogyasztva okozhat memóriaproblémákat,ellustulsz esetleg,de attól hogy egy cigit elszívsz nem lesz semmi bajod az ég világon.
2009. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
45%
Ja,igen és kedves első válaszoló: Ha idézel valahonnan,vagy egy az egyben kimásolsz valamit egy oldalról,akkor illik odailleszteni a forrást a szöveg végére,mert kétlem,hogy a kis buksidból szedted elő ezt a rengeteg haszontalan információt...Idióta kisp*csa.
2009. ápr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
47%

Nem haszontalan információ!Oda írtam, hogy találtam egy oldalon! [link]

Én ezzel a cikkel eggyet értek!Ahogy te is én is elmondtam a véleményemet! És igen lehetsz függő, csak ez nem fordul meg mindenki fejében...Ma volt a sulinkban orvos és a drogokról is szó volt, az elején nem értettem, de aztán rájöttem, hogy értette ezt a mondatot: Az emberek nem születik függőnek. Megiszol egy pohár bort és már jó kedved van, de legközelebb ez már lehet nem elég, megiszol egy üveg bort, ha ez se elég, jön a kemény pia. Ugyanez van a drogoknál, vagy játékautomatáknál. Aztán egyszer abba hagyod, az nem azt jelenti, hogy már nem vagy függő, csak szünetelsz, mivel ha nem vagy erős ugyanúgy vissza eshetsz. De mostmár nagyon elmentem a témától.

Azt akartam az egészből kihozni, hogy néha a kiváncsiságból nem születik semmi jó!

És az, hogy az elsőnél nem érez semmit, nem mondanám, gondolom mindenkinél máshogy van, mindenkinek másmilyen a szervezete.

Még mindig az első(az idióta kis*icsa)

2009. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
89%

Persze,az ember nem születik függőnek,csak fokozatosan szoktatja magát bizonyos dolgokhoz,a zsíros kajákhoz,a kávéhoz,a cigarettához,a teához,a sminkeléshez,és ezek a dolgok hosszú távon pontosan annyira egészségesek,és ugyan olyan függőséget okoznak,mint a fű.Az a baj,hogy erről a témáról rengeteget tudnék vitatkozni,mert csomó olyan dolgot látok át a témával kapcsolatban,amit képtelen átlátni az,akinek semmi ilyen irányú tapasztalata nincsen.Mindegy,hagyjuk,mert csak felidegesít.Hogy mondhat bárki is ítéletet egy olyan dolog felett,amivel még az életben nem találkozott,és hogy lenne már ez a saját véleményed,mikor annyi információd van a témáról,amit más a szádba adott és te helyesnek véled,bár voltaképpen egyéni véleményed nem lehet egy kocsiról pl.,amíg nem volt olyanod,csak olvastál róla...,ez most nagyjából olyan,minthogy én kijelentem,hogy utálom a földönkívülieket,mert kicsik,és zöldek,de igazán honnan tudhatnám,amikor még az életben nem találkoztam vele,nincs személyes tapasztalatom.


Hogy a kérdésre visszatérjek,szerintem tök jó,hogy tájékozódni próbálsz,de úgyis más lesz a tapasztalatod,ha úgy döntesz,mint bárki másnak,mert nem vagyunk egyformák,ugyanakkor felejtsd el azt a rengeteg idiótaságot,amivel a drogprevenciókon tömik a manipulálható kis fiatal gyerekek fejét.

2009. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
45%
Hozzá tettem a saját véleményemet is ha nem vetted volna észre. Nem írtam volna semmit ha nem lenne vele közeli kapcsolatom. Láttam, ahogy tönkrement mellettem a barátom, nem tudtam rajta segíteni, pedig "csak" füvezett...Barátnőm szintén...Nem azt mondtam, hogy egy füves cigibe belehalsz, csak azt, hogy rá szoktathatod a szervezetedet. És én se nem veszekedni jöttem ide, de te kezdtél engem elmondani xy-nak! The End
2009. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
89%

Na na, nem kéne lep.csázni azt, aki jóindulatú és segíteni próbál.


Az én válaszom: ez emberfüggő (és a cucctól is függ), van, aki ránézésre normális marad, ugyanúgy lehet vele beszélni, ha nem mondja, hogy betépett, észre se veszed, - de ha az a típus vagy, aki érzékenyen reagál rá, akkor (még ha nem is az 1. alkalommal) nagyon, nagyon hülye leszel, irtózatos és értelmetlen baromságok jutnak az eszedbe, mindenen idiótán röhögsz, ha rosszul sül el a hatás (mert ez is megtörténhet), tévképzeteid támadnak, parázni kezdesz, ez kifejezetten negatív élmény.

Én azért is hagytam abba (még tizenévesen), mert nem szerettem hülye lenni, ill. a paráztatós esetek nagyon rosszak voltak. Ha jól akarom érezni magam, inkább a kulturált borozgatás jön be.

A fű testi függőséget nem okoz, pszichikait igen, és ha valaki nagyon rákattan, teljesen beszűkül az érdeklődése, semmi másról nem fog beszélni, csak hogy ilyen meg olyan pipát vett, így meg úgy betépett - magyarán szólva gyakorlatilag elbutul. Az étvágyat is növelheti, és így hízást okozhat.

Ha mégis úgy döntesz, hogy kipróbálod (végülis pár alkalomtól semmi bajod nem lesz, bár mondom, szerintem nem nagy valami, ha engem kérdezel, szerintem hagyd a francba, hülyeség) azt tartsd be, hogy semmiképpen ne keverd alkohollal!!! (még hülyébb leszel, rosszul leszel, az egy sz.r élmény lesz) Vagy egyik, vagy másik! És vigyázz, hogy tiszta cucc legyen, ne pl. speed-del kevert.

2009. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló. Köszi!! végre egy értelmezhető nem regény nagyságú válasz (Y)
2009. ápr. 28. 15:38
 9/41 anonim ***** válasza:
86%
Úr isten! Én nem tudom, hogy az elsőt honnan másolták be de iszonyat hülyeség! Biológus hallgató vagyok és mellesleg rendszeres marihuána fogyasztó de képes vagyok elfogulatlanul kezelni a témát. Ez viszont konyhanyelven és dióhéjban: Iszonyatos nagy hülyeség!! Diplomás tudósok, orvosok hada próbálta világszerte bebizonyítani hogy a THC bármilyen formában is maradandóan károsítja az idegrendszert, mégsem sikerült. Soha. Ezért manapság inkább a jótékony hatásait kutatják, egyre több országban legalizálják orvosi célokra. A marihuána ártalmatlan gyógynövény, enyhe tudatmódosító hatással. Regényeket lehetne írni a hatásáról, mellékhatásairól ezért én azt javaslom nézz utána egy független hírportálon, nekem a www.funyiro.hu a kedvencem. Manapság hál'istennek már az államilag finanszírozott felvilágosító anyagok és oldalak is egyre reálisabbak, nem a megfélemlítésre fektetik a hangsúlyt hanem a felvilágosításra, szóval böngéssz bátran!
2009. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%

Előző vagyok. Idő közben szembe jutott, hogy személyes tapasztalatokra is szükséged lehet:

Az első szívásom istenien sikerült. Sokaknak nem szokott bejönni, túlszívják magukat és rosszul lesznek, vagy egyszerűen csak nem tetszik nekik a hatás. Nekem hasonló volt mint egy LSD utazás, csak kevésbé intenzíven és rövidebb ideig. Nagyon megtetszett. A lényeg, hogy ha kipróbálod, ne pánikolj be. Ha rosszul leszel feküdj le aludni és mire felkelsz kutya bajod:) Kicsit emelheti a vérnyomást, attól sem szabad megijedni nem lesz magasabb az érték, mint 2 emelet lépcsőzés után, sőt. Ettől nem lehet szívproblémád, nem szintetikus vegyület! Na de nagyon elkanyarodtam. Az első fogyasztásom után 5-6 alkalommal nem éreztem semmit, de kitartóan próbálkoztam, mert tetszett a dolog és elértem a célom, ismét hatott de már nem olyan intenzíven, hanem normális erősséggel. Az első 1-2 évben kicsit túlzásba vittem a dolgot. Bármikor hajlandó voltam szívni mikor elém tették, vagy mikor meg volt rá a pénzem. Így visszatekintve rájöttem, hogy nem nőttem fel hozzá. Így van ez a tizenéveseknél mindennel, az alkohollal és egyre többeknél a gyógyszerekkel is. Ezért érdemes ezeket a dolgokat kicsit később elkezdeni. 18 éves korom körül elkezdtem időközönként "fogyasztási" szüneteket tartani. 1-2 hetet, volt hogy 2-3 hónapot. Így nagyszerűen megtanultam kontrollálni a szenvedélyemet. Mert valóban elég kemény lelki függőséget tud kialakítani az arra hajlamosoknál. Manapság hetente többször fogyasztok de bármikor képes lennék felhagyni vele ha a helyzet megkívánja, például gyereket szeretnék tervezni. Amit még hozzátennék, hogy semmilyen tartós elváltozást nem okos az ember szervezetében, a tüdőből is kiürül, akár csak a dohányzás okozta anyagok. Idővel. A THC ideiglenesen rátapad a hypocampus receptoraira, így romlik az ember rövidtávú memóriája ideiglenesen, amint kiürül a szervezet nagy részéből (zsírszövetben hónapokig megmarad) megszűnik ez a mellékhatás (1-2 nap). Sok szerencsét!

2009. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!