Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A "fű", mint drog, milyen...

A "fű", mint drog, milyen káros mellékhatásokkal jár?

Figyelt kérdés
ki szeretném próbálni, de először mindent tudni szeretnék róla.
2009. ápr. 28. 13:50
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
26%
semmilyen káros hatása nincsen a marihuanának,sőt kifejezetten egészséges,te ostoba liba
2011. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
75%

"Na ez az, hogy egy 8 általánossal rendelkező skizofrén, depressziós válaszának hisztek, aki mindent a fűre fog, vagy egy diplomát szerzett, boldog családban élő rasztának?

Mert van olyan is. " én ehhez csak annyit szólnék hozzá,hogy hogyha 'boldog családban él' akkor minek szív? mert annak aki teljes és boldog életet él nincs szüksége kábítószerre.

2012. márc. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
@19: olvasd el mit írtál. Ez mindent elmond.
2012. ápr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

egy ismerős ismerősének ismerőse:)) már vagy 15 éve szív. van rossz hatása. de ez rajtad múlik. Testileg is, lelkileg is. Ha szívbetegségre hajlamos vagy, akkor előbb utóbb hatással lesz rá. Valszeg bétablokkolón fogsz élni, de ez mondjuk nem 45 évesen, hanem 35 évesen jön elő. Nagyobb eséllyel leszel dohányos, aminél már ne vitassuk se a veszélyeket, se a testi függőséget. Bár a fű utóbbit valóban nem okoz. Hogy mennyire tudsz nemet mondani neki, és hogy mikor kell nemet mondani, már a pszichés oldala. A fűvel kapcsolatos paranoid tapasztalatok többnyire a ki nem fejlődött személyiségre vezethető vissza, vagy pedig ha azért kezded szívni, hogy menekülj valami elől. A skizofrénia az utóbbira jellemző. A South Parkban is megmondták: a szívásnak megvan a kellő helye és ideje, ez pedig az egyetem:) Sajnos a benned lévő rossz tulajdonságokat, és érzelmeket is felerősíti, e mellet le is lassítja a személyiséged fejlődését. Az érzelmek a külső tényezőkön sokban múlnak, a fejlődés pedig a bennünket ért ingerek hatására történik. Hangulatváltozást nem a fű okoz, az mindenkiben benne van, inkább csak a kontrollt veszted el hogy kifelé mit mutatsz ebből. Ez pedig sajnos átmehet szélsőségekbe a cucc miatt, de ritka. Így egy külső szemlélő sokkal erősebbnek láthatja a változást. Viszont ez pár dologra figyelmeztethet is minket, aki fűvel nem százas, azzal a nélkül is gondok vannak, vagy pedig az a közeg amiben élsz szorul változtatásra, mert ott valami nagyon nincs rendben. Fiatal korban az ebből adódó tehetetlenség érzése hozza elő a paranoiát.

A fű igenis képes arra, hogy valami pluszt adjon az embernek, de vesz is el. És elvenni ott tud, ahol gyengébben vagyunk. Testileg lelkileg, intellektuálisan egyaránt.

2012. ápr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
"Ha tiszta vagy, fáklya lesz előtted, ha erős vagy, fegyverré válik kezedben, ha bölcs vagy, bölcsebbé leszel."
2012. aug. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:

A barátom éveken át szívott a gimi alatt és utána is.Egészen 23 éves koráig.Gimi alatt szinte minden nap,utána 1-2 havonta.Jelenleg úgy fél-egy évente egyszer.Ő a legjobb ember akit ismerek,ettől függetlenül.És írtátok...a füvesek semmire se viszik.Nos a barátom havi négyszáz felett keres,és mindent megtesz a jövőnk megalapozása érdekében.Kíváncsi vagyok közületek hányan lesznek ilyen senkik.:)

Mellesleg régen ostoba libaként én is úgy álltam ehhez a témához,mint itt néhányan.Semmi cigi,alkohol,drog.A fű undorító dolog,mocskos drogossá teszi az embert.Hát jelentem úgy fél éve kipróbáltam,és nem lettem mocskos drogos.Szép volt,jó volt.Röhögtem egy darabig tőle.Ennyi.Aki meg azzal jön,hogy boldog ember nem nyúl droghoz.Én is boldog ember vagyok,már három éve folyamatosan.Sőt van pár boldog ember a földön.Mégis például elmennek iszogatni a haverjaikkal.Vagy bagóznak.Hát ez se rosszabb annál.:)

2012. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
17%
szerintem először látogass el hollandiába és nézd meg hogy néznek ki ott az emberek:)
2012. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Foxymus válasza:

Semmi bajod nem lesz. A hatás alatt fellépő mellékhatások lehetnek pl. koordinációs zavarok, lassú reakció idő, indokolatlan jókedv, szemszárazság, szemvörösség, fokozott étvágy. A paranoia csak akkor jön ha hagyod. Ha tudatában vagy annak, hogy betéptél, és ráparázol valamire, csak gondolj arra, hogy normális esetben paráznál e tőle. A THC hatását tekintve, jókedvet, egy harmonikus béke állapotát kelti benned, ami tudat alatt igyekszik az összes lehetséges konfliktushelyzetet elkerülni. Ezért bizonyos helyzetekben előjöhet paraflash, de egy kis józan megítéléssel ez megállítható.

Ne ijedj meg attól amit érzel. Túladagolás esetén (túlszívod magad) előfordulhat, hogy azt hiszed bajod lesz. De nem valószínű. A legdurvább túlszívásoknál amiknek tanúja voltam, legfeljebb egy hányás, és maximum 1-2 órás passzív, antiszociális viselkedés volt a végeredménye. Ennyi idő alatt nagyjából normális állapotba térsz vissza.

Hosszú távú fogyasztás esetén kialakulhat az érzelmi kötődés, de fizikai nem igazán jöhet létre. Az, hogy az agyad leáll az ilyen-olyan közérzet javító anyagot termelésével, csak ijesztgetés. Előfordulhat, hogy pár napig hiányérzeted támad, de ez tényleg elmúlik, rövid úton. És mondom, ez csak hosszú távú fogyasztás esetén léphet fel.

2013. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 cselez válasza:

Hát nincsen itt igazság! Ez egy örökös vita! Sok embert ismerek, akikre semmi hatással nincs a fű, hiába szívják! Nyilván vannak akikből agyi elváltozásokat hoz ki. Ez rizikó, ha ki akarod próbálni vedd számításba, hogy nem tudhatod melyik táborhoz tartozol.

Ami biztos az az, hogy minden drognak vannak káros hatásai, ezt mindenki tudja. Az alkohol szerintem a legdurvább, utána a cigi és talán ezt követi a fű. Persze ne felejtsük el az energiaitalokat, melyek szintén keményen ide tartoznak. A pofátlanság az, hogy a 4 közül három teljesen legális! A fű pedig a fő bűnös. Ez egy társadalmi hazugság. Az előző kettő miatt sokkal több a haláleset, ráadásul itt van ez a tudatmódosító jelző, ami megint baromság, mert szerintem a piánál jobban semmi sem módosítja a tudatodat. Ha már itt tartunk a legnagyobb tudatmódosítást a TV és maga a fogyasztói társadalom okozza az egyénnek.

Én 20 éve nem tudok leszokni a cigiről, a fűvel pedig e szempontból semmi bajom. Mindemellett tudom, hogy a drogokkal tönkreteheted az életedet, persze ha te nem teszed meg, akkor majd mások szépen tönkreteszik neked úgy, hogy észre sem fogod venni!

Sok sikert!

2013. máj. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
82%
Talán késői a válasz, de véleményem szerint a drog köztük a fű a pia, a gyenge emberek eszköze volt van s lesz.A droghasználók nagyon nagy százaléka lelki problémákkal küzd ahogy az alkoholisták is. a cigit s a kávét ne keverjük ide.Mert teljesen más hatásuk van s más céllal használják. elítélem az összes olyan szert ami manipulálja a hangulatot, befolyásolja az érzékeinket segít megbírkózni az amúgy természetes emberi helyzetekkel, köztük a nyugtatókkal is az élen. én ezek nélkül is boldog vagyok, ki tudok teljesedni nem kell hozzá ez a sok szemét hogy szebb legyen az életem. Igaz vagy nem igaz de mindennek oka van, egészséges lelkületű embereknek nincs ilyen szarokra szükségük. Dél Amerikával ne keverjük mert ott ennek meg van a kultúrája, ahogy az indiánoknál vagy a hinduknál. viszont itthon ez egyfajta pótcselekvés, használjuk hogy boldogok legyünk, vagy éppen nyitottabbak bátrabbak. próbáltam nem jött be, s nem is fog. voltak ilyen emberek a környezetemben s igen egytől egyig leépült az összes aki nem jött le róla, nem hiszem hogy lehet teljes értékű életet élni ha valaki egész nap be van nyomva mint az atom.mert a fű nyugtat, tompít. az éberségi szint s a reakció idő csökken az életbe nem akarom kipróbálni többet pedig nem voltam beállva csak kicsit vigyorogtam de azt lehet ennélkül a szar nélkül is, akinek ez nem megy az már régen rossz.
2014. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!