Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A szivart le szokták tüdőzni?...

A szivart le szokták tüdőzni? Bővebben a kérdésben!

Figyelt kérdés
Annak idején 7 évig dohányoztam, 2 éve hagytam abba, és soha többé nem akarok cigizni. Viszont a szivar nagyon elegáns, és mivel kedvenc alkoholos italom a fekete Johnnie Walker, ezért szívesen elszívnék egy minőségi szivart. De csakis abban az esetben, ha nem kell letüdőzni. Tehát élvezhető-e úgy is a szivar zamata, minősége, ha az emberek nem tüdőzik le? Egyáltalán szokás-e ezt letüdőzni? Hiszen amerikai filmekben láthatjuk, hogy a nagyurak úgy pöfékelnek, hogy azonnal ki is fújják a füstöt. Vagy hagyjam az egészet, és meg se próbáljak elszívni egy szivart azok után, hogy nagy nehezen abba tudtam hagyni két éve a dohányzást?
2011. okt. 25. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad letüdőzni!!!
2011. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előző hozzászólónak, nem érdemes letüdőzni és nem is szokás. Szájban kell ízlelgetni a füstjét, a zamatát. Egyébként első szivarnak Henri Wintermans Half Coronáját javaslom. Szép füstje, kellemes, lágy íze van és 1490 Ft-ért kapsz 5 szálat. Csak 105x13,5 mm-es, így egy 20-30 percig tart. Ha komolyabb szivarra vágysz, személyes kedvenceim a Cohiba szivarok (kézi sodrásúak), pl. az Expledidos, vagy Siglo-k, de ezek már 4-5 e FT-nál kezdődnek (/db).

Az utolsó kérdésedre csak annyit tudok, én soha nem dohányoztam, csak szivart és szivarkát szívok, de változó rendszerességel, vagy hogy havi 1 szivarkát. Szerintem nem annyira könnyű rászokni.

2011. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szmaron!


Köszi a részletes válaszodat, én viszont kicsit félek attól, hogy nehogy ismét kattanjon az agyamban valami, vagy hogy ne adj isten megszokásból véletlenül letüdőzzem a füstjét. Szóval szerinted ha nagy ritkán elszívok egyet, attól nem fogok rászokni? Hiszen nem is kerül a nikotin a tüdőmbe, egyből kifújom a füstöt. Vagy így is jut nikotin a vérbe, hogy nem szívom le a füstöt a tüdőmbe?


Egyébként mivel én mindenből inkább a prémium márkákat szeretem, így az érdekelne, hogy a 4-5 ezer forintos szivarokat hol lehet beszerezni? Én pécsi vagyok, tehát nem tudom, vannak-e itt direkt szivarboltok is.

2011. okt. 25. 16:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajna erre nem tudom a választ, hogy rákattanhatsz-e, de szerintem így is jut nikotin a véredbe (pl. a nyálkahártyán keresztül). Így ajánlott lenne elkerülni a füst orron át való kifújását, ha szivarozol.


Letüdőzésről annyit, hogy egy kemény cigis haverom (napi 1 doboz közepes cigi) véletlenül letüdőzött 1 "slukkot" a Cohibámból, és utána vagy 5 percig köhögött, bár már nem sok volt a szivarból (a szivar 1/4-e kb. a szűrő szerepét tölti be)


Elvileg itt van egy dohányszaküzlet: Pécs, Ferencesek utcája 41.(Fehér Piroska Dohányboltja). Itt gondolom tudnak segíteni a megfelelő szivar kiválasztásában, esetleg ebben a rászokás témakörben is.

Ha már nem létezne ez a hely, ajánlom figyelmedbe a szivarbolt.com -ot, akik be tudnak szerezni sokféle szivart. Amik ajánlott márkák (kubai, kézi sodrás): Cohiba, Romeo Y Julietta, esetleg még Montecristo, Bolivar.

2011. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Matthew001 ***** válasza:
Szivart sose tüdőzd le, nem kellemes. Nikotin akkor is kerül a szervezetbe ha nem tüdőzöd le. De biztos vagyok benne hogy nem szoksz vissza a szivartól. Ahhoz nagyon gyakran kéne szívnod.
2011. okt. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nah akkor leirom neked reszletesen:semmikepp se tudozd le,miutan beszivod hagyd hogy vegigjarjon a szadban,meg forgasd is picit es akkor fujd ki mikor kezdi bizsergetni a nyelvedet:)
2011. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!



Mi a helyzet a füstszűrős szivarkákkal? Azt sem szabad letüdőzni?

2015. jún. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!