Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan segíthet a leszokásban...

Hogyan segíthet a leszokásban egy könyv? (Allen Carr)

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy sokaknál bevált Allen Carr könyve, elolvasták és le is tudtak szokni a cigiről. Hogyan? Mit tud az a könyv, hogy 20 év után simán leteszi az ember a cigit?


Le szeretnék szokni... 28 éves vagyok és reggelente kiköpöm a tüdőm. :( Szeretném felnevelni még a fiam, nem pedig kórházi ágyon tengődni majd 40 évesen.


Többször próbálkoztam a leszokással, simán félretettem, borezonanciás vacakon voltam, agykontrollt is bevetettem, de úgy érzem én nagyon szeretek cigizni, nekem ezek egyike sem vált be még sajnos.


Most már így 14-15 év után elegem lett, az 1. emeletre alig tudok feljönni, nehezen kapok levegőt, le akarok szokni!!!


Van tapasztalatotok a könyvvel kapcsolatban? Tényleg segít?

Esetleg más, amivel megpróbálhatom a leszokást?

Minden ötlet érdekel!!!


2012. máj. 7. 15:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Figyelj, vesztenivalód semmiképp sincs vele, pár órát rá tudsz szánni. Egyébként amíg olvasod/hallgatod a könvyet, végig cigizhetsz, úgyhogy ne félj belevágni, ha késznek érzed rá magad, hogy elkezdd olvasni, fogj neki. Van aki már közben sem cigizett mert feleslegesnek tartotta. Én szívtam végig, de napi egy dobozról másnapra 0szál lett, és azóta sem hiányzik.

Egyébként nem a szokásos leszoktató módszer, nem azon rágódik, hogy fekete a tüdőd és meg fogsz halni. Ebből kb egy fejezet van, többi 60fejezet meg másról szól. Szerintem egy nemdohányzónak is érdekes lehet elolvasni, és így mindenki máshogy tud állni a cigihez.


Mással ne próbálkozz, amíg ezt nem próbáltad. Ha ez sem jönne be (bár biztos vagyok benne, hogy bejön), akkor kísérletezgess, de ilyen, hogy adagcsökkentés, meg nikotin tapasz/rágó, ne foglalkozz ilyenekkel, amíg el nem olvastad a könyvet. Utána pedig már nem lesz rá szükséged. csak nyugisan, ahogy szoktad, ha óránként cigizel, akkor menj ki nyugodtan óránként cigizni. Lényeg hogy azt a pár utasítást, amit a könyv mond, tartsd be:)

Sok sikert!

2012. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Elkezdtem olvasni, kb a 7. fejezetnél járok, egyelőre kísértetiesen hasonlít az agykontrollhoz (pl nyugodtan cigizz, míg elolvasod-agykontrollnál is nyugodtan cigizhettem a 30 napos programozás alatt), ami ugye nem jött be. De optimista vagyok, mert nem normális, hogy 28 éves létemre alig kapok levegőt.


Egyébként már most egy csomó olyan dolgot olvastam, ami szerintem rám igaz, az író szerint pedig csak kifogás (pl szeretem az ízét... de én tényleg szeretem:))


Minden esetre neki estem, aztán lesz, ami lesz.

2012. máj. 7. 21:06
 13/24 anonim ***** válasza:
8 Én sírok rajtad.Tényleg nem unod?
2012. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Neki ez a hobbija...
2012. máj. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
100%
Hogy haladsz? Én most tartok az 5. napomnál..nem cigizek! 14 év után. Amúgy agykontroll az egész! Ne használj negatív kifejezéseket! Csak pozitívat! A "SZABAD VAGYOK", SZEBB VAGYOK" OKOSABB VAGYOK" GAZDAGABB VAGYOK" és társaik nálam bejöttek. Ezenkívül nagyon nagyon nagy támogatást nyújt a párom, aki szintén a könyvvel szokik le..
2012. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Sehogy... :(

Elolvastam a könyvet, úgy voltam vele, hogy menni is fog. De aznap este egy régi haverral találkoztunk és söröztünk, hát persze, hogy rágyújtottam. Aztán hívtak munka ügyben, gyomorideg, minden rám jött, megint rágyújtottam... mindig van kifogás.

De majd elolvasom újra, hátha erőt ad.

Egyébként agykontrollal már próbáltam nem is egyszer, azzal sem jött össze.

2012. máj. 16. 11:12
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Próbálj kevesebbet és gyengébb fajtát szívni.

Milyen fajtát szívsz és egy nap mennyit?

2012. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ha nem ment, akkor nem is akartál leszokni.
2012. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Sajnálom..:( De majd legközelebb biztos jobban akarod. Nekem a kutyám halt meg..:( De még mindig nem gyújtottam rá. Kicsit nehéz volt, de már 6 napja tiszta vagyok. :)
2012. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Ez a könyv azoknak is jó, akik már 1-2 napja leszoktak? (egyik napról a másikra letették a cigit) Arra gondoltam, h. ha elolvassa a párom, akkor ezek után nem fog rá visszaszokni.
2012. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!