Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 3 hónapja hogy leszoktam a...

3 hónapja hogy leszoktam a dohányzásról, és mindenkit kezddek elmarni magamtól. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Egész fiatalkoromat átcigiztem, mmint kb 15 éves koromtól 18-ig, így a bulik és mindent a cigivel éltem át. Most 3 hónapja és 1 hete hogy nem cigizek, és kezddem észrevenni magamon mit csináltam. Mióta nem cigizek a társasági életem kb megtizelődött, nincs kedvem társaságban lenni, a régi dolgokat csinálni, mindent meg akarok újítani. Nem látom értelmét semminek, cinikus vagyok mindenkivel (főleg aki cigizik azzal) Sok barátom érzem h kezdd eltávolodni tőlem (egyébként az összes cigizik)

Elég mélyponton vagyok és tudom hogy a cigi miatt. Ha elkezddem ujra sem lesz jobb, mert bánni fogom , lelkiismeretfurdolásom lesz, meg az nem megoldás. Viszont így sem jó.

Valami ötlet? Azt irták amikor szoktam le, hogy csinálj uj dolgokat inkább sportolja ilyesmi..na és épp ez okozott bajt tulajdonképpen nálam.

18/F


2012. jún. 6. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:

NEhogy elkezd újra, viszont ne is bántsd a régi ismeröseidet.

Idövel, ha elkezdesz újabb dolgok után érdeklödni, akkor találsz olyan barátokat, akik szintén nem dohányoznak és értelmesebb dolgokkal töltik az életüket.

2012. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én mint áldozat tudok csak tapasztalatot adni... én szülőm is nagyon régóta dohányzik, és mikor próbált leszokni... na azok a hónapok... mint a háborúban... azért is üvöltött ha a papucsok nem párhuzamosan helyezkedtek el. Gondolom neki is nehéz volt, de mi is inkább kerültük. Bárhogy döntesz én megértem. Ha szeretnél róla leszokni, akkor csak azt tudom ajánlani, hogy próbálj végtelen türelmes lenni. Mielőtt rosszat szólnál, gondold át... vagy kérj bocsánatot. Akkor a kötődő barátaid is melletted maradnak, ha tudják, hogy nem szándékosan bántod őket és próbálkozol. Lehet tényleg érdemes vmi elfoglaltságot találni, amiben tombolhatsz, levezetheted.

De mondom, én csak áldozatként tudok felszólalni. A legfőbb probléma a nagyon kevés türelem és az apróságok elefánt méretekbe helyezése volt nálunk. Talán ha ezeket kontrollálod, akkor minden rendben lesz. Érdemes megbeszélni egy közeli baráttal, hogy figyeljen téged, és szóljon rád, ha látja, hogy eltúlzod a dolgokat. Ha van vki, aki rád szól, akkor könnyebben rádöbbensz, hogy mit csinálsz rosszul. Sok sikert :)

2012. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

jajj,te fiú


én amikor abbahagytam a dohányzást akkor nemhogy mély ponton nem voltam,de kiváltképp jól éreztem magam.

hidd el, a cigaretta nem old meg semmit, tudom már ezerszer hallottad,de ez nem csak sablonos szöveg, hanem tényleg SEMMI sem igaz ami a dohányzáshoz kötött: nem tudsz jobban koncentrálni, nem tudsz lenyugodni, nem vagy menőbb tőle, egyszerűen semmi sem igaz, amiért anno a cigarettát a szádhoz tetted.


Tudom,hogy mit érzel,mert most minden dohányosban a régi önmagad látod, a világ egy tükör amelybe naponta ütközöl,de sokminden ami nem tetszik az valójában önmagadhoz vezethető vissza. Felejtsd el, ne akadj fenn a múltadon, nem kell bánni semmit ami jó volt és becsülni kell azt a rosszat, amit az ember képes maga után hagyni ! Legyél bölcs és mindent másképp fogsz látni.


A dohányzásra pedig semmiképp se szokj vissza. Amikor én leszoktam akkor utána egyik nap újra rágyújtottam, hogy lássam, milyen hatással lesz rám, hát az lett, hogy undorral dobtam ki az egész dobozt pont úgy ahogy volt, minusz két cigarettával az egész pakkból.


Soha ne bánj meg olyasmit, amit helyesen tettél és amit rossz szemmel néznek azok, akiknek ez nem sikerült. A mércét mindig magadban keresd és ne a világban és ne felejtsd el, hogy csak azok húzhatnak le, akik alattad vannak, ezért velük nem kell foglalkozni.


Járd mindig a saját utadat és messze fogsz érni.

2012. jún. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akik ezért elfordulnak tőled,azok nem barátok.Egy barát ilyenkor támogat és tartja benned a lelket.Úgyhogy ezekkel az ismerősökkel semmit nem vesztettél.
2012. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De oké első pár hétben még gondolták, h ezért van. De mostmár nem monddom nekik, mert őket is szeretném h leszokjanak, és inkább úgy adom elő, hogy már túl vagyok rajta. edig még most jön a neheze, úgy néz ki.
2012. jún. 6. 22:14
 6/6 anonim válasza:

Sztem aki emiatt eltávolodnak tőled, azok nem barátok.. hidd el én már csalódtam sokba!

Vidd végig amit elkezdtél, ne cigizz és sportolj! Max a cinikusságon talán fogj vissza! De ha így nem fogadnak el,nem benned van a hiba, akk te lépj tovább!

2012. jún. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!