Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Először is nem cigizek! És...

Először is nem cigizek! És miért nehéz leszokni a cigarettáról?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 07:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Azert mert aki raszokott, az nem akar leszokni rola, es mindenfele hulye erveket hoz fel mellette h miert nem. Ha mast nem megy, akkor ezt a hulyeseget, h "nagyon nehez". Egyaltalan nem nehez, csak 1 dolog kell hozza, meghozza akarat! Ha valaki tenyleg akarja es nem csak mondja, hogy akarja, akkor egyik percrol a masikra lerakja.
2012. szept. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Az elsőnek nincs igaza! Nem elég az akarat,és legtöbbször nem is tartós.

A nikotin függőséget okoz. Aki cigizik,annak nem csak a nikotin hiányzik,hanem az azzal járó mozgások is.

A különféle módszerek,gyógyszerek stb., csak ritkán hatásosak,még akkor is,ha valaki akar leszokni.

2012. szept. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha bármikor rágyujtol, és utána ismét, és ismét és ...

Egy idő után a szervezet hozzászokik, hogy van benne bizonyos szintű nikotin stb. és ha ez elkezd kiürülni, és nincs utánpótlás, ugyanúgy követelni fogja, mint ahogy pl. az az érzésed van, hogy szomjas vagyok, éhes vagyok, (kell a pia, vagy éppen) ... rá kell gyújtani!


Aki valóban le akar szokni, (és erős dohányos volt) annak azt mondom, meg se próbálja, hogy egyik napról a másikra leteszi, mert vagy idegbeteg lesz miatta, vagy visszaesőként feladja.

Én több mint 40 év után (napi másfél dobozzal szívtam) egy év alatt, a fokozatos megvonás módszerével tettem le a cigit = mindig egyre gyengébb és gyengébb nikotintartalmú cigiket vettem magamnak. A szervezet fokozatosan szokott hozzá a kevesebbre, mostmár 5 hónapja, hogy egy szálat sem szívtam el, nincs is itthon, és valójában jól megvagyok nélküle.


Mindenkinek ezt az utat javaslom, ha az elhatározása megvan, akkor ezt a módit kövesse.

2012. szept. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem nehéz ,én napi 2,5 csomagról szoktam le úgy hogy egyszerűen nem gyujtottam rá amikor az utolsó csomag el fogyott.Igaz hogy utána hullám szerűen évekig vissza tért a füstölés hiánya,de megálltam és'79 óta nem dohányzom.
2012. szept. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok!

Persze, lehet, sokan megcsinálják, hogy egyik percről a másikra leteszik.

Sosem felejtem el azt az ismerősömet, aki szintén így csinálta, és hónapokig reszketett keze-lába, nyaka-feje, beszélni nem tudott rendesen, csak dadogott. Ezek voltak a megvonási tünetei.

Az ismerősök (és ismeretlenek méginkább) az utcán messziről elkerülték, mert úgy nézett ki, mint aki idegbeteg, persze az is volt, csak nem agyilag.


No a fokozatos nikotin-megvonással elkerültem ezeket a "megvonási tüneteket", és senki nem vett észre rajtam semmiféle hasonló dolgokat, és nem kellett ilyen nehézségekkel szembenéznem!

2012. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert addiktív drog.
2012. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Simán le lehet szokni, csak kell hozzá akarat, és valami ami ösztönöz. Például, ha van valakinek gyereke, az meg tudja állni, hogy ne gyújtson rá, mert jobban szereti a gyermekét a ciginél..stb. Mindent lehet, mindenre van megoldás, csak mindenki másnál más, és más..:D
2012. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, a másodiknak nem :D aki nem hiszi, olvassa el Allen Carr könyvét. Én azzal szoktam le, nem elrettentés megy a könyvben, nem megfélemlítés, hanem sima pszichológia. aztán rájön az ember, hogy nem is kell neki a cigi. a nikotin meg nagyon gyenge függőséget okoz, ami miatt nem tudnak leszokni az emberek, az a lelki kötődés.
2012. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as, nincs igazad, a nikotin olyan függőségi szintet okoz, mint a heroin. Ez tudományosan bizonyított tény. Allen Carr pont azért írja, hogy nem, hogy meggyőzzön téged, és valóban elhidd. Ez így nem igaz, csak ezzel tereli el a figyelmed. Egyfajta "fordított pszichológia". A futást is jobban bírod, ha előtte pár napig mondogatod magadnak, hogy menni fog, nem pedig azt, hogy ááá úgyse fog menni.
2012. szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolso, azert nincs igazad, mert pl a heroinozo anya gyereke is heroinfuggo lesz, es mutatkoznak rajta az elvonasi tunetek, de meg soha nem lattam elvonasi tunetekkel szenvedo cigizo anya altali gyereket... Ha nem hiszed, olvass utana mielott lepontoznal, vagy nezz meg egy dokumentumfilmet. Egyebkent elso voltam, es meg mindig kitartok amellet amit mondtam, es biztos is vagyok benne, hogy igy van.
2012. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!