Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért kell szívnom nekem is a...

Miért kell szívnom nekem is a szomszéd cigifüstjét? Tudtok tanácsot adni, hogy ez ellen a passzív dohányzás ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Már egy öreg banya a szonszédom aki szívja, leszokni nem fog és el sem fog költözni. Nem hinném, hogy érne bármit is, ha szólnék neki, majd 75 éves. Leginkább az erkélyen szívja, így az összes füst a mi szobánkba áramlik be. Nem tudunk ablakot nyitni, de a konyhában is szokta szívni, úgyhogy a lakás másik oldalán sem lehet nyitva hagyni az ablakot. És szinte sosem alszik, reggel 6-tól éjfélig fent van. Tudok valami hivatalos szervhez fordulni? Tudtok valami jogszabályt, ami segítene. Írtam már dohányzás ellenes oldalaknak, egy írt vissza, de az sem volt segítség.
2009. szept. 8. 21:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Röviden: senki,egy nemdohányzó se köteles elviselni a dohányfüstöt!!!Akár erkélyen, akár ottho,irodában,utcán,plázában,étteremben...

Bár ez intelligencia kérdése, kis hazánkban meg kevés az ilyen ember...

A dohányosok se örülnének, ha pl. belesz...nának akajájukba..csak mert ez jólesik vkinek...

/ egy -természetesen-nemdohányos/

2010. ápr. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
39%
Nehogy már megszabd, hogy a saját lakásomban hol dohányozzak! Ha akarom, akár az erkélyen is!!
2010. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
De akkor Te se füstöld tele az én lakásom!!!
2010. máj. 8. 16:12
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező !


Amint látod, ez egy felesleges szélmalomharc. A dohányosok egyszerűen képtelenek tudomásul venni,hogy igenis tehetnének bőven azért, hogy másokat ne zavarja az undormány füstjük.

De nem tesznek. És még ők vannak felháborodva, ha szólsz.

Én mindig szólok ha zavar,akárhol is vagyyok,a megjegyzéseket meg eleresztem a fülem mögött...

Amúgy régen azt tettem, ha vki rámfújta a füstöt,viszonzásként az arcába tüsszentettem:))na jó, ez nem megoldás,tudom.

Csak azt nem értem, miért van vki felháborodva, ha udvariasan arra kérem: ne az én pofámba fújja,legyen oly kedves....

2010. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
82%

Az alsószomszédom egy láncdohányos alkoholista büdös banya aki egy földszinti 8 m2-es sufniban rendezett be egy lakást. Folyamatosan dohányzik és évek óta nem tudom kinyitni miatta az ablakom, mert olyan rohadt büdös van. Próbáltam szép szóval, próbáltam durván... Próbáltam erőszakos módszerekkel. Igazán egyik se jött be. Eddig vesztésre álltam, de most kitaláltam valamit.

Ha valaki hasonló helyzetben van, akkor csak egy kis kreativitás kellő mértékű gonoszság kell hozzá. Egy ventillátorsorból fogok légfüggönyt csinálni közvetlenül az ablaka fölött. Nincs többé szellőztetés. Legalábbis a füst nem tud majd kiszállni az ablakán. Elkészítem a szerkezetet majd kilesem mikor megy el hazulról. Amikor tiszta a terep létrával felteszem.

Linken van egy kép a szerkezet 3D-s vázlatos modelljéről.


[link]

2011. júl. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
De jó! Ügyi vagy!!! Akár még meg is gazdagodhatsz ebből, védesd le, szerintem sokan venének ilyet. :)
2011. júl. 17. 20:52
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
fújjál ki neki az ablaka elé bors vagy paprika sprayt! Lehet kapni önvédelmi boltokban. Előbb utóbb megtanulja a leckét, hogy nem teheti tönkre mások levegőjét. Az ablakot be kell csukni egy kicsit a hadműveletnél és lesznek járulékos áldozatok is a járókelők között, de hidd el megéri hallani a mocskot ahogy fullad. :)
2013. máj. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
50%

semmit nem tudsz tenni, a saját lakásában azt csinál amit akar,nem tilthatod meg neki hogy a saját lakásában rá

gyujtson de egyet tudok ajánlani légfrissítő.

2015. márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

2011-07-17 01:54

gratulálok! majd jól feljelent! nagyon okos vagy!

2015. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Azóta elköltöztünk és ki is purcant a mammer rá pár hónapra.
2015. júl. 16. 21:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!